Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pipó

    őstag

    válasz daneel92 #13971 üzenetére

    Risen 1-2 mindkettő nagyon jó!

    "Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz daneel92 #13971 üzenetére

    Amiket említettél és amiket ajánlott neked a kolléga azok inkább akció RPG-k és nem ortodox RPG-k, mint a TES sorozat, ami gyakorlatilag az RPG csúcsa (szerintem)... (ha a Nehrimmel nem játszottál, ami kellemes Oblivion-ra írt nagymod, azt mindenképp ajánlom, azzal el is leszel pár hónapot)

    Aztán persze fantasy akció RPG van még bőven.
    A teljesség igénye nélkül sorolok párat:
    Of Orcs and Man
    Hunted the Demons Forge
    Castlevania
    Dark Souls
    Fable 1-2-3 (2-es csak konzolos)
    Legend of Grimrock
    Venetica
    Game of Thrones
    Two Worlds 1-2
    Kingdoms of Amalur
    Drakensang
    Divinity
    Realms of Akania
    Dreamfall
    Legend Hand of God
    Lord of the Rings - WITN
    The Book Of Unwritten Tales
    Orcs Must Die
    Dungeon Defenders
    (bár ezt a 2 utóbbit még nem néztem meg csak tippelem)

    Keményvonalasabb RPG-k:
    Dungeon Siege sorozat
    Diablo sorozat
    Neverwinter Nights 1-2
    Sacred 1-2
    Legends of Aetherus

    ...és aztán még nálam a futottak még kategóriában van még a Torchligt és Baldurs Gate sorozat és a Silverfall, amik szerintem kissé gyerekesek, cartoon-osak és gatyik, de ez ízlés dolga ugyebár...
    És vannak még továbbá az ősiek és klasszikusok mint pl a Wizardy sorozat vagy a kizárólag konzolos RPG-k mint a Lost Odyssey... A nem fantasy RPG-kről nem is beszélve mint a TES készítőitől (Bethesda) jött a Fallout sorozatnál újabb Dishonored; a Final Fantasy sorozat vagy a Mass Effect sorozat.

    Na és ugyebár az (online és fantasy) MMORPG-ről még nem is beszéltünk mint pl a Guild Wars sorozat, a WOW, a Lineage vagy a Cabal.. amúgy a TES Online is mostanában jelenget meg (vagy megjelent már?)...

    A választék nagy tehát az RPG műfajban és biztos, hogy lehetne még sorolni jó párat... (ha valamit elírtam netán: bocs... alszom.. :DD )

    [ Szerkesztve ]

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz daneel92 #13971 üzenetére

    A Lapajbácsi által felsoroltak között sok jó játék van, de a stílusuk gyakran erősen eltérő a TES játékok vonalától (dungeon crawler-től klasszikus körös harcrendszerű AD&D -ig). Közülük szerintem a legjobban a Two Worlds 1-2 hasonlít a Skyrimhoz és a többi TES játékhoz. A Two Worlds 1 afféle "szegény ember Oblivionja", a második rész viszont minden szempontból kifejezetten remek játék, a varázslási rendszere felül is múlja a TES játékok rendszerét. A Gothic sorozatból nem tudom próbáltad-e a 3. részt. A gothicoknál általában a harcrendszerrel gyűlik meg a baja az "árkádosabb" ízlésű játékosoknak, de a 3. rész ebből a szempontból jóval könnyebb az első kettőnél (nekem e miatt kevésbé tettszik, míg az első kettő nagy kedvenc).

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

Új hozzászólás Aktív témák