Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    válasz #34576640 #1702 üzenetére

    Elnézést kérek, én okoztam kavart ezzel a "people" témával. Hadd tisztázzam a kérdést! ;)

    Bár kétségtelen tény, hogy a "people"-nek van egyes számú jelentése is (mint "nép"), valamint én anno úgy tanultam, hogy lehet egyes számú alanyként használni, tehát -s ragozott igét írni utána mondatba, a tegnapi hevenyészett guglis kutatásom a témában azt mutatta, hogy ma már gyakorlatilag nem használják E/3 alanyként a "people" szót. (Ami amúgy nem mond ellent az alap feltevésnek, miszerint lehet főnévként egyes számú jelentése, jóllehet, akkor is tömegre utal, hiszen a nép több személyből áll. ;))

    A mondatod kapcsán:

    I waited and speaking with same people as me.

    Ez a mondat több sebből is vérzik. :U

    1) A "speaking" teljesen kilóg a mondatból. Lehetne "waited and spoke" vagy "waited to speak".

    2) A "same" előtt az esetek 99%-ában ott kell lennie a határozott névelőnek, és ez a mondat nem tartozik az 1%-ba. :N Vagyis "the same people" kellene.

    3) Nekem értelmileg a "similar" jelző jobban tetszene ebbe a mondatba (hátravetett formában). ;)

    Tehát én úgy fogalmaznék, hogy

    I waited and spoke with people similar to me.

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák