Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz Valkűr #63809 üzenetére

    Sosem azzal volt baj, hogy a hídon bringások akartak áttekerni. Mindig az üt vissza, hogy a kerékpárosok túlnyomó része sokkal gyorsabban megy, mint amennyire hajlandó a szabályokat betartani. Egy éve pont egy ugyanilyen alkalommal kapcsolatos cikk alatt a FB-on a szegedi critical mass-os egyik vezető megpróbálta nekem megmagyarázni, hogy márpedig ő átkelhet a zebrán biciklivel. Hiába magyaráztam, és másoltam be a vonatkozó kresz §-t, ami leírja, kerékpárral hol közlekedhet, és hiába magyaráztam neki at útról, mint hossztengelyére értve meghatározott úton haladásról, nem akarta megérteni, csak hajtogatta a magáét, hogy neki keresztbe is lehet. Így se szimpatizánsokat nem fogtok tudni szerezni, se a jövőben nem lesz kevesebb problémátok A-ból B-be eljutás során. Azt már nem is akarom mondani, hogy az Algyői út mellett lakom, végig ki van téve az élére állított sárga keretes négyzet tábla, miszerint ez főút, ennek ellenére napi szinten elfordul, hogy a járda, és a 20m-re futó szervizút helyett itt tekernek a bringások, ismét csak szabályellenesen. Valamelyik este mentem befelé a városba, három bringás áll az út túloldalán, a semmivel szemben, se kereszteződés se semmi, amikor nekem lehetőségem volt kifordulni, mit csinálnak? Egyik hajtva, másik tolva gyönyörűen elém jöttek.
    A gyalogosok nagy része legalább magára kötelezőnek érzi a gyalogátkelőhelyen látható lámpa fényeit, az autósok nagy része szintén, egyedül a kerékpáros enged meg magának olyat, ami nem csak, hogy szabálytalan, hanem veszélyes is. Addig, amíg ezen nem változtattok, ott, ahol sok gyalogos és sok autós van egyszerre, kis helyen, mint pl a hidak, bizony ez az egy eszköz marad. De a bringát tolni nektek se tilos. ;)

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák