Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _OldBoy_

    tag

    Tegnap játszottam egy ZvT-t Tal'darim Altar LE-n, érdekes volt. Cross-pozícióban kezdtünk, a spanishiwa buildet csinátam, a terran no gas fast expre ment. Ahogy ezt láttam kimentem harmadikra, de mivel a normál harmadikon kövek vannak a negyedikre raktam le az expet, ahova nincs bejárat a bázisom felől, hanem az ellenfél felőli oldalon lehet csak bemenni. Én makróztam és igen gyorsan hive-ra techeltem. Az ellenfél lescoutolta és csinált egy marine tank timing pusht, ami mögött a normál harmadikjára expelt planetary-val. Nekem a pushkor jöttek ki az infestorok de már nem tudtam velük segíteni mert kerülni kellett hogy odaérjek, így a lingjeimet bebuktam, ellentámadást se tudtam mert bunkerek voltak a naturalján. Innentől végig food hátrányban játszottam, volt idő mikor 160 vs 90 körül volt az ellenfél előnye. Broodlordok, queenek, infestorok, 3-3 speedlingek és blingjeim voltak, és folyamatosan próbáltam magam felmakrózni de a nagyobb seregével állandóan beverte a main és nat-ot leszámítva minden próbálkozásomat. Viszont a natra már nem tudott bejönni, a queenekkel transfusion-öltem a BL-eket, infested terranokat dobtam a tankjai közé, fungaloztam a vikingjeit és lingeket burrowoltam a lehetséges expekre, de egyet kihagytam, oda épített egy újabb planetaryt. Igen nagy előnyben volt mégis tudtam tartani a bázist a queenek és infestorok miatt, de közben kinyírta a creepem pedig a fél térképet beszineztem. Mivel nem volt elég seregem a bázist is védeni és a planetaryt is beverni, elkezdtem blingekkel szedni az scv-ket, aztán folyamatosan deny-oltam az expelését. Thor - tank - 3-3 marine-al folyamatosa beverte az expjeim, én pedig faragtam a csapatát ahogy tudtam. Végül megindultam 4-5 BL-el, 3-4 corruptorral és a lingjeimmel és sorba szétszedtem a két planetary-ját, ő viszont egy rakás vikinggel megállította a csapatot mire a mainjére értem volna. Viszont sikerült elkapnom az összes scv-jét slingekkel és blingekkel, a végére nekem 11 drone-om volt, neki 1 scv, miközben egyikünk se bírt bemenni a másik bázisára. Az utolsó marine-thor pushát spineokkal, queenekkel és lingekkel fogtam, ahogy eltűnt a serege kilépett, akkor voltunk 50v50 foodon kb 1 óra játék után :)

    [ Szerkesztve ]

    ---> http://silver2master.com/ <--- OldBoy #863

Új hozzászólás Aktív témák