Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jookomak

    őstag

    válasz #68686080 #15087 üzenetére

    Pilsner urquell, Krusovice, Staropramen búza, granat (sima és barna magyar gyártmány---nem jó). Ha már magyar közül kell választani, akkor kőbányai. Ha már szar, legalább ne fizessek érte sokat. Melegben betonozáshoz, strandon, jéghidegen pont jó az! :D
    Vettem a napokban Mythost, csináltam mellé görögsalátát, meg kamugyrost, háááát...tengerparton ez is jobb volt.
    Ha már Németországból tudsz hozatni sört, akkor Radeberger, Augustiner, búzából Weihenstephaner. De még a Paulanerre is azt mondom, hogy ha lagert kell inni, akkor jöhet bármilyen mennyiségben. Az a baj, hogy ezt a nagyüzemi átlagosan jó minőséget sajnos egyik hazai sörgyár sem tudja, vagy nem akarja megütni. Mindig is a Dreher volt a kirakatsör, de igazából egy ótvar. Nem értem, hogy miért nem csinálják meg legalább ezt az egyet rendesen, kukorica nélkül, ihatóra. Igazából csak egy kicsit kéne jobbnak lennie, és akkor azt mondanám, hogy jöhet bármikor, amikor csak egy sört innék, és épp nem különlegességre vágyom. Németeknél, osztrákoknál, cseheknél, szlovákoknál, de még a románoknál is működik ez a dolog. Itt nem. :U

    [CsuCsu]: Jelen tendenciákat látva egyik kis főzde sem tudja itthoni (otthoni-szintén UK) viszonylatban kinőni magát. Saját főzde, saját pub, esetleg több pub, és kb eddig tart a fejlődés. Plusz egyik sem képes stabilan hozni legalább egy jó "alapsört". Ingadozik a minőség, vagy állandóan variálják a receptet, vagy szimplán alapból túl drága. De miért is lenne olcsóbb a magyar kézműves sör, mint a külföldi? Ugyanolyan külföldi alapanyagokból készül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák