Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz konyi79 #21264 üzenetére

    Nem csak gondolom, hanem tudom, hogy titkon könnycseppeket morzsoltok el sanyarú sorsom felett :DDD

    De amúgy tényleg nem egyszerű. Bazi körülményes egy csomó dolog itt külföldinek. Pl. legfeljebb helyi vonatjegyet tudok venni, személyesen az állomáson - távolsági vonatjegyet online csak indiai lakcímmel és indiai bankkártyával regisztrálva lehet. S azt is marhára előre kell, 1-2 héttel előtte ált. már csak várólista, és ha ott nem kerülsz sorra, akkor "tatkal" van, azaz a tartalék-jegyeket az utazás előtti napon 10-kor megnyitják, és másodpercek alatt el is tűnnek (ha ismerős valakinek a Neptunos tárgyfelvétel...). Távolsági vonat, mivel itt tényleg távolságok vannak (jövő héten egy 19.5 órás vonatút vár), alvókocsik, az igényesebb 3A osztályon 3 "emeleten" alszanak az emberek egymás felett, de legalább 3A-n már van légkondi és valamivel kulturáltabb, mint a sima alvó. Bár itt is zavaró, amikor nagyobb állomásra érve jönnek az árusok, végigverekszik magukat a vonaton, rikoltozva-kolompolva. Vagy ha valaki más ül/fekszik a helyeden... Tetejébe elég megbízhatatlanok a vonatok, egyszer sorba kétszer törölték a helyi járatot, így 5 órát vártam az állomáson; az eddigi egyetlen távolsági vonatozásom 1.5 óra késéssel indult. Távolsági buszt sokkal egyszerűbb foglalni, amiből szintén vannak ülősök és alvósok is, és valamivel megbízhatóbbak, eddig 5-ből csak 1 késett egy órát. (A helyi buszok már más tészta, tegnapelőtt a gugli szerint 1 órás utat a városban 3 óra alatt tettem meg, mert sorra kimaradtak a buszok, vagy elterelték őket, vagy csak a sofőrök úgy gondolták másfelé mennek...) Igaz ezeknek is bőven megvannak a maguk nyűgjei, a folyamatos dudálás, vagy a rossz utakon zötykölődés, vagy a lakott területeken elég gyakori fekvőrendőrökön dobálás miatt elég fáradtnak kell lenni, hogy el tudj aludni. Vagy akár egy SIM... filléres a telefonálás és az adat (kb 2k HUF-ért lenne 2 hónapra prepaid kártya, korlátlan beszélgetéssel és napi max 1.4 GB adattal), de 3-4 szolgáltatói üzletet jártam végig, mire kibökték, hogy külföldinek nem adhatnak el kártyát... Na meg az, hogy a külföldieket sokan két lábon járó ATM-nek nézik, mindig el akarnak adni valamit, de sokszoros áron, állandóan jönnek a taxisok és riksások, rendszeresen az utamba állnak riksával... rosszabb esetben próbálnak is átverni, lehúzni. És akkor a forgalmat még nem is említettem, ami maga az őskáosz. Meg amúgy minden szervezetlen, kaotikus, egy csomó dolog alig működik, rengeteg a szemét, a kosz, a bűz, utca szélén folyik a nyitott csatorna, sikátorokban patkányok futkorásznak, útszéli szemétdombokon tyúkok, kecskék, félig elvadult disznók legelnek... Sok szép hely van (szétszórva iszonyat távolságokra), érdekes kulturális emlékekkel, meg a lehúzósokat és tolvajokat leszámítva kedvesek az emberek, de önszántamból nem biztos, hogy jönnék ide...

    Belovary: szoftvercég helyi irodájában dolgozok.
    Millió kép, ne is mondd, egyesével, megfontoltan lövöm a képeket, de már félig tele van a 64-es kártya, amit itt kezdtem meg... Hétvégén takarítanom kell rajta, ha nem akarok hamarosan kifogyni...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák