Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dime27

    őstag

    válasz Erdei88 #23332 üzenetére

    Már megint hülyeségeket ír hagyjuk rá.....Pont h a z68as lapom tesztjében olvastam nem is egyben írták h nyugodtan kapcsoljuk be az összes energiatakarékos funkciót,a tuning akkor is működni fog ellentétben a régebbi chipsetekhez.Én is offsetes tuninggal használom a rendszert hónapok óta de semmi instabilitást nem tapasztaltam,ráadásul ha így tuningolom a procimat picit kevesebb cpu fesszel is beéri ha linxet nyomok rá.....

    [ Szerkesztve ]

    Google Pixel 6a+iPad 2021

  • katt777

    félisten

    válasz Erdei88 #23332 üzenetére

    Olvasd a topicot, és próbáld értelmezni, amit olvastál. :P Hol állítottam én olyat, hogy nem lehet tuningolni offset módban? Kb. 1000X írtam, hogy csak úgy érdemes, de ez se zavarjon abban, hogy marhaságokat beszélj. :C :R

    dime27: Talán egyszer nem olyasmire kellene reagálnod, amikor valaki nem érti, miről van szó, és ezért hülyeségeket beszél. Körülbelül 1000X volt szó róla, hogy miért nem biztosan stabil egy LinX-OK rendszer, akkor éppen az ellenkező vélemény mellett voltál (mert önálló gondolat híján akkor így csatlakozhattál az ellentáborhoz) :P Ha nem találkoztál olyan hibával, hogy a stress-tesztben stabil rendszer elszállt, annak az egyetlen magyarázata az (nem lehet, hanem bizonyos), hogy nem finomítottad ki eléggé a beállításokat. Akik ugyanis rendesen tuningolnak (értsd: nem csak feszt adnak mindennek, és hadd szóljon), azoknál szinte kivétel nélkül fellépett ez a hiba. Ja, és téged se zavarjon, hányszor érveltem amellett, hogy hagyjuk bekapcsolva az Intel szolgáltatásait, takarékosságtól kezdve a Spread spectrumokig. :B

    Speed(R): Hát, nálam Swif 2120p venti volt a Z600-on, és nagyon szépen hűtötte az i7-et, pont ezért vettem olyanokat. Főleg, hogy az alig jobbak 2X annyiba kerültek legalább. MOst csak azért nem ilyen van a procin, mert a ninjához kaptam egy jó kis scythe-ot.

    ^Boss: Ha stress teszt alatt vagy ott 4.4GHz-en, akkor az az említett hűtővel egyáltalán nem annyira rossz eredmény. Szerintem. De egy Ninja3 sokat segíthet, ezt tapasztalatból mondom. Sajnos sokat számít a proci belső hőelvezetése is, mert ha nem megy át a hő rendesen a magokról a kupakra, akkor az felfűtheti a rendszert.

    Nálam HAF932-nél, meg minden gépnél bevált, hogy alul, elöl, felül, hátul minden venti kifelé fújjon, mert oldalt/alul úgyis bemegy a friss levegő, ergo oda nem kellenek ventik, és porszűrők is csak oda. No és semminek a melege nem megy a procira és egyebekre. Nálam ez mindig pár °C nyereséget jelentett a megszokott elöl/lent be, hátul/fent ki-vel szemben.

    mflex: Hát nem mindegy, hogy stress teszt, vagy simán 100% kihasználtság, nálam pl. 4.6GHz elmegy a "zóccsó" házamban 82-83°C-ig, ha meg ráküldök videó kódolásokat, egyebeket, hogy alig él a gép 100% terheléssel, akkor sem mennek a magok 70°C fölé.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák