Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • simico

    aktív tag

    Hosszas vacillálás után (A34 vs A53 vs A54 vs S21 FE) végül ezt a telefont vettem. Első saját Samsung telefon, anno csak céges telefonként volt szerencsém még Touchwiz-es Galaxy Minihez (az borzalmas volt), még szoknom kell a Samsung-os dolgokat de guglival sikerült nagyjából mindenre megoldást találni. Eddig elégedett vagyok a telefonnal, az üzemidő remek, a teljesítmény nekem bőven elég - passziánsz meg szókereső az egyetlen játék unaloműzőnek ha valahol sokat kell várnom, böngészés, bankolás, emailek és egyéb digitális aszisztens funkciókra meg nem kell több kraft. Két dolog viszont zavar.

    Csak az én telefonom k.va hangos vagy tényleg halláskárosult bányászoknak készült ez a modell? A csengőhang és értesítés hangerejét 30%-ra levéve is úgy üvölt, hogy zeng tőle az egész ház, az ébresztőre majdnem beszartuk reggel az asszonnyal. Minimum hangerőn olyan hangos mint minden más eddigi telefonunk kb 70%-on. Próbaképp kilencven százalékos hangerőnél a tőlem egy méterre levő telefontól is szinte megsüketülni, elviselhetetlenül hangos. Van valami rejtett beállítás ami alapból így felnyomja a hangerőt? Vagy kénytelen leszek a csengő- és értestési hangokat hangszerkesztő programban lecsendesíteni?

    A másik a módok és rutinok (modes and routines, nem tudom, hogy magyarul pontosan mire fordították). Örültem, hogy ezen a telefonon már nem kell külső progit használni, van ilyen beépített funkció amivel az adott körülményeknek megfelelően (vezetés, munkahely, meeting, éjszakai alvás, stb) tudom részben automatikusan állítani a telefon különböző dolgait (hangerő, ne zavarjanak, stb). Aztán éjjel és hajnalban háromszor is felkeltett minket a telefon a(z üvöltő) értesítési hanggal :((( Nézem, hogy mi a tököm küldött értesítést bekapcsolt ne zavarjanak és néma módban, de sehol semmi értesítés, nem látni mi a fenéért csilingelt. Aztán a hajnali ötkori mókánál leesett, hogy pont arra az időpontra állítottam be az "éjjeli alvás" mód végét. Tehát részben pont az az "éjjeli alvás" ébresztett fel kétszer is (bekapcsoláskor és a végén), ami a ne zavarjanak és a némítás bekapcsolásával a háborítatlan, nyugodt éjjeli alvásom biztosítaná :W Milyen kretén gondolta a Samsungnál ezt jó ötletnek? Ráadásul semmi sincs az értesítési sávon, hogy ez a nyomorult játszotta le az értesítési hangot. Némára állítottam a Modes and Routines app értesítéseit, remélem, hogy így már kussolni fog. Ha nem, akkor csak kénytelen leszek felrakni erre a telefonra is külső progit erre a célra.

Új hozzászólás Aktív témák