Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balojazz

    aktív tag

    válasz amargo #9528 üzenetére

    Elmondom, ez nálunk hogyan nézett ki. Amikor nem volt szigetelés, mi elzárva tartottuk a radikat, mert körbefűtöttek, és amikor volt, akkor fölrakták, akkor is. Ellenben fölrakták a kötelező hőmennyiségmérőket a radikra, és akkor lehetett választani, hogyan számolják el a költségeket. 3 lehetőség volt, 50-50, 60-40 és 70-30%. Pl utóbbi azt jelentette, hogy a ház szumma hőfogyasztásának 30%-át szétosztották a lakások között alapterület szerint súlyozva, 70%-át pedig a mérők alapján számlázták. Mivel tudtam, hogy nálunk nulla mért fogyi lesz, ezért én a 70-30 mellett lobbiztam, de az érvem az volt, hogy "különben akkor mi értelme a drága mérőknek?" Ez tetszett, megszavazták, éljen. Igen ám, de 1-2 tél után rájöttek, hogy ez nem buli, mert a szélső lakások ugyanannyit fizetnek, mint addig, csak most nem 17 fokban fáznak, csak 19-ben. A ház összes megtakarítása a mi köztes lakásaink 1-2-3 ezres kisebb számláiból jött össze, a szélsők meg betolták a téli 50-60 ezres számlákat, vagy csengették a 15-20-25 ezres átalányt a szar 50-70 m2-re. Ha meg mint eladó ráraknék egy társasházi lakásra 1-2 misit a szigetelés miatt, a vevő azt mondja, átmegy a szemben lévő hézba ugyanezt megbenni olcsóbban. És jól is jár.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák