Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gergobaby

    aktív tag

    Sziasztok,

    Olvastam az utóbbi időkben a topikot, viszont két egymásnak ellentmondó tanácsot szűrtem le, az lenne a kérdés, hogy az én esetemben mi lenne a helyes út.

    Fűtés típusa: Gázcirkó, nem kondenzációs (ZWA 24-2)
    Hőszabályzás: Egyszerű termosztát a hálószobában, ami gyakorlatilag ki-be kapcsolja a cirkót.
    Előremenő hőmérséklet jelenleg: 3-as fokozat, leírás szerint kb. 58 Celsius
    Lakás alapterülete kb. 72nm, nem szigetelt tudtommal
    Fűtőtestek: Radiátorok

    A kérdés arra vonatkozna, hogy azt olvastam a nem kondenzációs fűtőberendezéseknél az az ideális, ha minél magasabb előremenő hőmérséklet van beállítva. Viszont másik oldalról pedig az lenne az ideális, ha alacsonyabb terhelésen minél kisebb teljesítményen üzemelne készülék. Most akkor van értelme ezt az 58 fokos előremenő hőmérsékletet lejjebb vagy feljebb állítani?

    Jelenleg napközben 18.5 fokra van állítva a termosztát (nincs otthon senki), délutántól reggelig 20 fokra (asszony a 2x2 méteres piros IKEA-s paplanban is fázós), de éjjel a nappaliban (legnagyobb tér) leveszem a radiátorokat minimálisra. Viszont így is több mint 120 köbméter lesz a gázfogyasztásom novemberre, amit sokallok.

    Érdemes valamit változtatni az előremenő hőn, vagy törődjek bele, hogy ennél jobban már nem lehet vele spórolni? :K

    Köszi előre is :R

Új hozzászólás Aktív témák