Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee11

    senior tag

    Tegnap megvettem a 965-os Phenom-ot, mikor szereltem fel rá a gyári hűtőt, nehezen akart a rögzítőkar a helyére menni, és mivel műanyag nem erőltettem, inkább leveszem és megnézem, hogyan is működik a dolog pontosan, mielőtt baj lenne. Le is vettem, és mivel sikerül eléggé szétkenni a kemény gyári ezüstös pasztát, gondoltam lecserélem, el is kezdtem letakarítani, amikor egy kis pötty nem akart lejönni, kiszedem a procit... és akkor látom, hogy valami felsértette a kupak felületét. :F
    Jobban megvizsgálva, egyértelmű lett, hogy a gyári borda tette, persze a gyári pasztától nem látszott a marási hiba... lecsiszoltam a bordán a hibát és felszereltem rá. Mivel nagyon pici az okozott sérülés, körömmel alig érzékelhető tűhegynyi nagyságú nem foglalkozom vele. Gondolom ez nem befolyásolja a jövőbeni esetleges garanciáztatást sem. Ilyennel se találkoztam még. :((
    Pöccre indult, igaz a GA-MA785G-UD3H típusú alaplap normál Vcore-nak 1,45V-ot adott meg, így tesztelve, üresjáratban 1,1V, míg terhelés alatt 1,59V-ig mozog, ami elég sok, és a maghőmérséklet is szépen 66 fok környékén mozog. Levittem manuálisan 1,35-re, így üresjáratban 1V, terhelve 1,39V, legalábbis a tesztprogramok alapján. Így már csak 55 fokig melegedtek a magok a gyári hűtővel. Tuning egyelőre nem volt, majd azt is megnézem, csak már nem a gyári hűtővel.
    Ezeknek a prociknak 1,35V az alap feszültségük?

    no brain, no problem

Új hozzászólás Aktív témák