Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • junkpod

    nagyúr

    válasz Keeperv85 #5916 üzenetére

    "Olyanról hallottunk már hogy compass sensor? Mágneses iránytű? Úgy számolja ki, hogy tudja a rendszer milyen irányba mozdultál el, ezért csak akkor keresi meg a holdakat, mikor hidegindításból még nem kapott pozíciót, illetve lehet frissítési időközöket betenni a pontosítás érdekében és szoktak is, de nem folyamatos a szignál."
    NEM a digitális iránytű szenzornak fogalma sincs merre és pláne, hogy mennyit mozdultál el, a sebességedről meg pláne nem. IGENIS csak akkor tudja kiszámolni, hogy merre, mekkora sebességgel haladsz ha két ismert időkülönbség alatt észlelt GPS pozíciót összehasonlít. Az iránytű legfeljebb álló helyzetben képes értékelhetően megmutatni merre állsz.
    Másrészt a GPS szenzor soha nem kap pozíciót, a GPS műholdak szinkronizált időjeleket küldenek és a számítógép az észlelt időjelek és a holdak pozíciójának ismeretéből ki tudják "háromszögellni" a pontos helyedet.

    "Ez sem feltétlen igaz, ugyanis GPS magában ugye egy atom óra vagy ahhoz közeli pontosságú óra időjeléből méri a műholdak távolságát, de a mozgási sebességet meghagyja a beépített gyorsulásmérőnek."
    A gyorsulás és a sebesség két különböző fizikai paramétere a mozgásnak. Csak kizárólag gyorsulási adat és egy pillanatnyi pozícó adataiből fizikai képtelenség kiszámolni a mozgás sebességét. Míg két ismert időpontú GPS pozícióból pontos nagyon könnyen lehet mozgásvektort számolni (irány és nagyság). A telefonos gyorsulásmérők pontatlanságáról már ne is beszéljünk.

    "Menet közben akarod kitalálni hová akarsz menni, mikor még nem tudod, ezért tervezed az utat? Nekem ebben van egy erős logikai fail. Előbb elindulok, de még nem tudom merre kell menni... hátőőő.."
    Képzeld van ilyen, nem is ritkán: vagy nem akarok induláskor még a navival tökölni, vagy menet közben felhívnak, hogy valahova el kell mennem. Ilyenkor bemondom a telefonnak a címet (nagyon jó pontossággal érti meg a google navi a magyar beszédet) és már indul is a navigáció automatikusan.

    "Pont erről beszélek. Nem fogja folyamatosan használni, még navi közben sem. Rámér a korrekció miatt és a pontosítás véget a holdakra, de nem folyamatosan."
    Ha hiszed ha nem, navigációs program futása közben ÁLLANDÓ, időközönként olvassa a hardver a GPS adatokat (szerintem legalább 1mp, de lehet, hogy még ennél sűrűbben is). Ha van aktív GPS jel a navi MINDIG az alapján fog téged pozícionálni és navigálni. Az egyéb wifi és cella infókat gyenge vagy kieső vagy nem meglévő GPS jel esetén használhatóak, de sosem lesznek olyan pontosak mint egy jó GPS jel.

    Szerintem itt hagyjuk ezt abba, maradjunk annyiban, hogy te az Androidhoz én meg a GPS-hez és a fizikához értek :))

    Box's don't touch!

  • augre88

    csendes tag

    válasz Keeperv85 #5916 üzenetére

    ""Már megbocsáss, vagy nem értem jól amit írsz vagy nem jól tudod."

    Nem érted, hogy jól tudom-e, ez a harmadik variáció.

    "Hogy számolná ki szerinted mégis, hogy merre mész ha nem a folyamatosan leolvasott GPS pozícióból amit a műholdak jeléből olvas ki?"

    Olyanról hallottunk már hogy compass sensor? Mágneses iránytű? Úgy számolja ki, hogy tudja a rendszer milyen irányba mozdultál el, ezért csak akkor keresi meg a holdakat, mikor hidegindításból még nem kapott pozíciót, illetve lehet frissítési időközöket betenni a pontosítás érdekében és szoktak is, de nem folyamatos a szignál.

    "A GPS-t használó programok folyamatosan olvassák a műholdak jeleit és abból számolnak pozíciót, majd a két utolsó pozícióból irány vektort (sebességet) és az így számított koordináták alapján illesztenek a digitális térképrajzra."

    Ez sem feltétlen igaz, ugyanis GPS magában ugye egy atom óra vagy ahhoz közeli pontosságú óra időjeléből méri a műholdak távolságát, de a mozgási sebességet meghagyja a beépített gyorsulásmérőnek."

    Érdemesebb utána nézni mint találgatni. Van odakint ~30 műhold amelyek küldik a pontos időt egy atomóráról. Legalább 3-hoz "csatlakozva" kell lennie a készülékednek, hogy meg tudja határozni a helyed a kapott idők közötti eltérésből. Az hogy a készüléked beolvassa ezeket az időket az a műholdnak sem kerül semmibe. Ha van jel akkor olvassa a készülék amilyen gyakran tudja vagy akarja. Ez egy ingyenes szolgáltatás tehát ha van GPS vevőd akkor ingyen használhatod ennél van egy jobb szolgáltatás is katonai célokra.
    aranyköpés: Ez sem feltétlen igaz, ugyanis GPS magában ugye egy atom óra

    Ez nagyon jó :D:D

Új hozzászólás Aktív témák