Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milestone2

    nagyúr

    válasz mizoli #32166 üzenetére

    Nem teljesen off...
    De akkor ne használj androidot...se
    Meg semmilyen telefon oprendszert se...

    Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

  • Wovbagger

    tag

    válasz mizoli #32166 üzenetére

    Az egész úgy indult, hogy a "default" téma nekem egy kissé ingerszegény, viszont észrevettem, hogy van egy "Téma" applikáció (vagy mi) aminek a segítségével nagyon-nagyon sok (több féle képpen csoportosított) témából lehet választani. Töltögettem is le ezekből ránézésre nekem tetszőket, de volt köztük olyan, ami a képernyőn keresztül akart újjlenyomat beolvasásával feloldódni, ebben a telefonban meg nem hogy a képernyőn, hanem máshol sincs ujjlenyomat leolvasó. A másik furcsaság, hogy több témánál kiírja telepítésnél, hogy figyeljek oda, mert a 9-es verzióval nem fog minden működni - de ez egy v10-es ROM, ezt meg talán tudnia kellene a telepítőnek is.
    Szóval témázgatok, de még nem találtam meg az igazit. Van, ahol (mint írtam) csak trükközve oldható fel a lezárási képernyő, van ahol fekete alapon fekete betűkkel (legalábbis így gondolom, mert a betűk nem látszanak) kellene Yes/No lehetőségekből választanom. És ez folyamatos gond, mert szervezem össze a kezdőképernyőmet, és ott sokszor kellene választani a Yes/No-ból.
    A "kezdőképernyőm" amúgy az egyetlen képernyőm (lenne, de erről majd később), de minden új app-ot vagy bármi újdonságot a tőle jobbra lévő lapra tesz ki a telefon, amit én szépen áthúzok a kezdő képernyőre a helyére. Mármint ha ezt hagyja a készülék, mert eljön az az idő, amikor téglafalnak hiszi a képernyő bal oldalát, és nem hajlandó áthozni amit szeretnék. Viszont ha ilyenkor újraindítom a készüléket, akkor utána megszűnik a téglafal, és simán pakolom át amit csak akarok. Azt viszont nem tudom, hogy a téglafal effektus minek a hibája.
    Amiért nem az egyetlen a kezdőképernyőm az a bal oldali képernyő, amit ha jól látom "Gyorskártyának" hív a szoftver. Ezt abból gondolom, hogy ha rákattintok a Testreszabásra akkor hozzá kell járulnom ahhoz, hogy a Xiaomi feldolgozza és felhasználja a személyes adataimat.

    mizoli: ha ilyesmikre gondoltál mint nem szimpatikus dolgokra akkor meg tudlak érteni.

    Én viszont nem akarok ehhez hozzájárulni, és nem is akarom ezt az oldalt (rajta alapból: Google kereső, Parancsikonok, Jegyzetek, Naptár események) használni, nem is lapozok ide, a legjobb lenne eltüntetni, de nem lehet.

    Ennyi negatívumot tudtam összehordani, de ha jobban belegondolok ezek csekélységek. Csak rábukkanok egy nekem megfelelő témára, ha összeáll a rendszer akkor nem fogok képernyőről képernyőre pakolgatni ikonokat (vagy miket), a Gyorskártyára meg nem lapozok oda, és kész.
    Amikor itt szóba hoztam, hogy összetörtem a telefon kijelzőjét akkor a nekem segítők (még a munkával megkeresett ember is) azt mondták, hogy megcsináltathatom, de ennek inkább csak akkor van értelme, ha "érzelmi szálak" kötnek a készülékhez, mert elég régi darab. Hát, lehet, hogy érzelmi tényezők is szerepet játszottak, de ez a telefon nekem még mindig elég gyors. Igaz, nem játszok rajta, de pl. a GPS-t napi szinten használom több alkalmazáshoz, és a telefon továbbra is pillanatok alatt talál pozíciót. A 64 GB-s tárhelyen is elférek, és nagy kedvencem továbbra is az értesítő LED.
    Nem tudom melyik verziótól lehetett "mappákba" szervezni az "ikonokat", de ezek segítségével nekem minden fontos elfér a kezdő képernyőmön. A 9 leggyakrabban hívott telefonszámom (ebből a 8. és 9. csak azért került oda mert volt hely), a 3*9 leggyakrabban használt alkalmazásom mappában (meg három nagyon gyakran használt a képernyőn) - és nem kell képernyőt váltani, mert minden maximum két érintésre van.
    Szintén nem tudom mióta van "Magic button" (itt: értesítési asszisztens) de annak, és a fentről lehúzható állapotsor rendezhető első sorának segítségével a 9 legfontosabb beállításom szintén két érintésre van a kezdőképernyőről, és ennyi éppen elég. Illetve egy beállítást használnék még gyakran innen, mégpedig azt, hogy a mobilhálózat "csak 2G", "csak 3G" vagy "3G előnyben" legyen, viszont mivel ez nem egy kétállású kapcsoló (mint pl a "Wifi hotspot"), így nem lehet ilyen kapcsolót kreálni hozzá.

    Röviden ennyi így két nap után. Gondolom elég szakszerűtlen voltam...

Új hozzászólás Aktív témák