Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicces1

    aktív tag

    válasz Attipapa #15768 üzenetére

    Ezt tanusíthatom én is, égetett a kijelző az IGO közben, nekem csak kb. 40-50 percig futott, de tőbbször kézbe véve rémisztően forró volt. Szerencsére nem lett baja, nincs folt stb. de óvatosan kell használni. Más gps alapú programoknál viszont alig vagy semmit nem melegedett, szóval erről nem biztos, hogy csak a ROM tehet, bár az is igaz én nem próbáltam másik alapon.

    Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

  • morfondőr

    őstag

    válasz Attipapa #15768 üzenetére

    Az IGO minden telefont jobban melegít, mint más navi app, ezt már én is tapasztaltam. Mivel nincs hivatalos android támogatás, gondolom nagyon rosszul van optimalizálva. Éppen ez miatt használok mást, pedig mindig is az IGO volt a legmegbízhatóbb navigálás terén.

    Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Attipapa #15768 üzenetére

    " ... 100 dolcsi egy kijelző+ szállítás és áfa. Nem érdemes cserélni!!! 266 dolllár a MI4 okta 615 procival."
    Nos, hogy mi éri meg, az relatív. Én biztos megpróbálnám menteni a készüléket, vagy vennék egy ugyanilyet. Az említett M4i nekem a kevés tárhely miatt kizárva. A mérete miatt se lenne természetes a mosolyom, ill. kérdéses, hogy meg tudnám-e szokni. Ha minden kötél szakadna - nagy duzzogva - lehet én is Z3c-re váltanék, ahogy tették itt sokan.
    Egyébként tényleg ennyi lenne? (Jó) Páran cseréltek itt kijelzőt, én felvenném velük a kapcsolatot. Pl. Karavik mintha még lenne egy "potya" kijelzője.

    Mindenkinek: iGO vs. Miui / Ivan's ROM
    Abba nem mennék bele, hogy (jobban) melegszik-e a Miui 6-os, mint kellene, mert nincs ilyen tapasztalatom. Viszont azért egy-két "tapasztalati tényt" azért én is megosztanék a témába.
    1) az iGO-k sajnos tényleg nagyon sz@rul vannak optimalizálva (a SzülinApp egy picit jobb, de messze nem tökéletes)
    2) a mai telefonok, ha csúcsra vannak járatva, melegszenek (valamelyik jobban, valamelyik kevésbé, valamelyik ezt bírja, valamelyik nem)
    3) az autóban - főleg a szélvédő mögött - ku**a meleg tud lenni, még úgy is, hogy az ember járatja a klímát

    Az 1-3. pontok engem arra sarkaltak, hogy olyan helyet, ill. autós tartót keressek, amit - ha kell - meg tudok fúvatni a klímával. Eddig soha semmi gondom nem volt.

    Ja, még egy dolog! Attipapa, nehogy azt hidd, hogy a 615 SoC-al, ill. a M4i-vel nincsenek gondok (ld. még a fórum a cikk alatt). Sajnos ez a legutóbbi Qualcomm széria elég gyengécske lett.

    [ Szerkesztve ]

  • Karavik

    veterán

    válasz Attipapa #15768 üzenetére

    Szerintem ez nagyon durván téves következtetés, pedig ez csak szimplán fizika...rakd ki a telód kikapcsolt állapotban a szélvédő mögé nyáron a tűző napon a kánikulában, és garantálom így is föl fog melegedni a teló 3 óra alatt kb 50 fokra, ebben semmi fura nincs, ez törvényszerű (az lenne a fura ha nem így lenne). Nem beszélve arról, ha közben a CPU-t is pörgeti egy app ezerrel és ez miatt belülről is fűt. Mi ebben a rendkívüli, hogy ilyen körülmények mellett túlmelegszik a teló, főleg ha közben még megy a töltés is?!

    Én elég keményen tolom a játékokat durva CPU "éhes" játékokkal mint NFS Most Wanted, Real Drift Racing...stb. max fényerőn, hogy jobban lássam a gammát, de csak annyira melegszik ami normális. Semmi gond vele.

    Egyébként bármelyik másik teló topikot olvasgatva most, mindenhol felmerült ez témaként, ahol logikusan következtetve azt javasolják, hogy nyáron olyan tartót kell beszerezni, ami a szellőző nyílásra helyezhető és így a klíma levegő tudja hűteni a telót navigálás közben.

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

Új hozzászólás Aktív témák