Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz adam_454 #20 üzenetére

    Sok helyen azér szűkreszabott az indoklás, mert a cikk így is 2x annyi karakterre nyúlik, mint ami elvileg megengedett. :))

    UAC - Szerintem összességében többet árt, mint használ. Főleg a Vérpistikénél. Tudod miért... Pistikének akkor is kell az a képernyővédő, tehát az UAC és egyéb figyelmeztetéseket is le fogja szarni, csak tovább, tovább, tovább, de egy nomális vírusirtó úgy is törli majd a fertőzött filet.
    Ellenben sok, főleg XP-re írt programmal szemben kompatibilitási problémákat okoz, és sokakat idegesít, miért kérdezi meg, hogy tényleg azt akarod-e csinálni, amit az imént lekattintottál...

    Nálam sosem szeret leállni a Windows tűzfal, csak ha kézileg nyomom ki a servicesben, pedig Eset Smart után nincs rá szükség. Már pedig ha letiltod a Windows tűzfalat, azt elviseli a Security Center ha van helyette más, nade ha a Windows Defendert is letiltod azért már nyavíkolni fog.
    Másrészt minek egye a memóriát és díszelegjen a tálcán, ha nem kell az semmire.

    Ezek a backupolás dolgok néha talán jól jönnek, de szerintem több velük a gond.
    Tipikus: Letöröltem a kurva filmet, mért nincs heeeely? Jaaaa, lomtár....
    Valóba meg kell szokni, hogy csak azt töröld, amit akarsz, a rákérdezést én se kapcsolom ki.
    Dehogy ha le akarok törlni valamit, ne az legyen, hogy előbb át kell helyeznem a lomtárba, aztán űrítenem a lomtárat., én törölni akarok, náha már a DEL megnyomása utáni rákérdezés is túl macerásnak tűnik (számomra).

    "Felraktam a Vistát, 1 hónap alatt további 10Gb-ot hízott. Miez a foooooss????" Rendszervisszaállítás.

    A fileok előző verziójának árnyékmásolata megint egy kaotikus dolog. Én kimondottan parázom tőle, hogy egyszer majd "jól összekavarodik az egész MTF, és baszhatom az egész partíciót." Feleslegesen növeli az MFT méretét, esetleg csökkenti a tárhelyet.
    Amiről tudja az ember, hogy fontos, arról tartson magának másolatot, de ne a windows őrizgesse mindennek az árnyékát.

    Nem, a default 2000ms érték mellett nem tapasztaltam ilyet. Esetleg akkor álhat elő, ha kattintgatsz mindenfelé a nero-ban, még akkor is ha kiszürkült már az ablaka, és feldobja hogy End Process, te meg rá is nyomsz, mert azt hiszed vége...
    Ez amit én mondtam, ez csak a rendszer leállításakor zárja be automatikusan a programokat. (mikor elmész ottthonról és kinyomod a gépet nem az fogad másnap, hogy "bezárja a nem válaszoló programot?" Ahaaa...

    Lapozófile - Próbáltál már ~4000-mb memóriafelhasználással tömöríteni valamit? Tud az mit kilapozni... Játékok alá ma biztos elég 1Gb is, főleg ha van elég RAM-od, de ha külön partíciót szentelsz neki, akkor nem árt tágra szabni a jövőre nézve. De van még játékokon kívül pár program, ami meg tudja tömni a 4Gb RAM-ot is, talán még 1-2 játék is (GTA4?)
    Szeretem a RAM méretével megegyező lapozófile méretet, mert akkor elvileg a kernelmemórián kívüli összes RAM-ot le tudja foglalni egy program is. Túlzott gyakorlati hátrány meg nem szokott lenni a nagyobb méretből.

    Kodeknél én is FFDShow-ot javasoltam, a K-lite is azt rak magától, csak rak mellé Haali media splittert is. Ez kis 14Mb-os csomag, nem olyan mint az ACE-mega. Meg azért is jobb pakkot javasolni, mert az is elhiszi hogy jó lesz, aki még ma is ACE-t telepít. :o
    A lejátszót meg fejtegettem, aztán javasoltam egyet. Persze, a végső döntés a felhasználóé, de ezen megmutattam hogy hidalja át a TV-PC szürkeárnyalati különbségét.

    Realtek chipnél biztos jó a SoundBack (féléves beta?), de a Creative-hoz se írtam az Alchemy-t. Zenénél realtekhez is ASIO éri meg (asio for all driverrel, ami kicsit sántít azért...), csak szerintem úgy is lényegtelen a DAC miatt, min megy keresztül.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák