Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adam_454

    tag

    Üdv!

    Jó kis cikk lett, de azért néhány dolgot megindokolhatnál, és pls ne olyannal, hogy jobb mert nem zargat... indokkal. előre hangsúlyozom, hogy mivel a cikk olvasása közben írtam ezt a pár bekezdést, a hangja az irásnak néhol támadó néhol magyarázó lehet, de csak annyit kérek, hogy a bekezdésekre válaszolj, hogy miért tartod jobbnak azokat a módszereket amiket írtál.

    Mielőbb bármit tennél az első indítás után, jelentkezz át valódi Administratornak.

    Ez szép is, én is hasonlót csinálok, bár nem ilyen körülményes módszerrel :) viszont, hogy driver telepítés után is úgy maradjon mindenféle UAC nélkül, a mai sok én vagyok Pistike és én vagyok a gépben az ász csak azt sem tudom, hogy mi az a biztonság ez szvsz hülyeség. Az UAC nem csak vállalati környezetben tud jól jönni. Ha nem is szimpla user + UAC, de az UAC maradjon bekapcsolva. Szép és jó, hogy bízol a vírusirtóban meg a tűzfalban de nem istenek. A legtöbb Pistike csak felteszi, de már nem frissíti, sajnos, sőt még a Biztonsági Központ / Action Center-ben is letiltja a monitorozást. A virusírtó pedig képes pár hét alatt elavulni. Ez van. Egy kattintás nem kattintás, főleg úgy mindenki úgy telepíti fel a vírusos IE/Firefox eszköztárakat, plugineket, hogy csak next next finish csak lássam már azt a szép képernyővédőt :) . Na de nem csak ez, ott van pl a java is ami alaptelepítésnél mindig ellenőrzi a frissítéseket és szó nélkül telepíti azokat. De ez csak egy példa volt. A te ajánlásoddal visszatérhetünk az XP RTM/SP1 korszakba ahol képesek voltunk telepítés után fél perccel összeszedni egy vírust/trójait, mert az egyfolytában támadta a gépet (tapasztalat). Egyébként is a Windows 7-ben belehet azt állítani, hogy csak akkor kérdezzen, ha olyan program indul amit közvetlenül nem te indítottál egérkattintással, vagy billentyűzettel. Így nem fog neked felugrani, ha pl. telepíteni akarsz egy programot.

    A Windows 7 szándékosan, vagy véletlenül, de elrejt egyes rendszermeghajtókat.

    ez valóban így van, Moonman le is írja, hogy miért (de nem feledékenységből).

    Security Center (csak azután állítsd le, hogy beállítottad, hogy ne figyelmeztessen semmiért)
    Volume Shadow Copy
    Microsoft Software Shadow Copy Provider

    Ezeket most miért is akarod letiltatni? A Security Centert fentebb kifejtettem, hogy jó ha van, főleg úgy hogy teljesen adminisztrátor vagy, mivel az inditott programnak is lesz rá jogosultsága, hogy leállítsa a tűzfalak/vírusirtók szolgáltatásait (hálistenek ilyen programmal régen találkoztam.
    Az utolsó kettő is nagyon jól tud jönni véletlen fájltörlések/módosítások ellen. A mappa tulajdonságain lévő Korábbi verziók fül ezt használja. Windows 7-ben grafikus felületről kikapcsolható, ha nagyon nem akarod használni, de mint említettem hasznos szolgáltatás tud lenni. Ugyanúgy a Lomtár kikapcsolása is hülyeség, nem véletlenül lett az kitalálva már majdnem 15 éve. Ugyanígy van értelme a Rendszer-visszaállításnak, attol függetlenül, hogy Te nem használtad még soha.

    Nagyméretű lapozófájl

    Nem tudom, szoktad-e figyelni, hogy játék közben mennyi memória szokott lefoglalva lenni. Ez főleg 32 bites operációs rendszert használóknak érdemes mivel jó hogy a Windows 32 bites kiadásai ismerik a PAE-t - igaz kegyetlen s**r kivitelezésben - de ez könnyen teljesítmény csökkenést okoz. 3 Gb memóriával rendelkező gépnek, ha csak nem futtatsz egyszerre két memóriaéhes játékot, nem kel akkora swap mert az esetek többségében csak annyit fogsz látni, hogy a Windows kimásolja a ritkán használt memóriatartalmat, de a fizikai memóriában nem szabadítja fel, csak ha esetleg kellene akkor rögtön törölheti a memória modulból, mert nem kell még kiírni a lemezre. Nekem egy 2Gb ram mellé van 768Mb swap, de nem szokott 50-60 Mb több kihasználva, mint ahogy a ramot sem szoktam 90%-nál jobban kihasználni, Pedig elég magas grafikai beállításokkal szoktam játszani, és nem csak a pár évesekkel :) . 64 biten mindegy, hogy milyen sokat adsz meg neki mert van egy olyan érzésem, hogy senki sem fog egy jópár évig kifutni a fizikailag lehetséges címzésből.

    Nem tudom, hogy találkoztál-e már egy érdekes dologgal. kifagyott programok automata zárása beállítással képes a Windows akár a Nero-t is bezárni egy-egy lassabb írónál karcosabb lemeznél. Ennek az az oka, hogy a Nero megpróbálja már a tálca bezárása után olvasni a lemezről, de csak várakozik rá, ami egy lassabb/karcosabb lemeznél hosszú-hosszú másodperceket jelenthet ami alatt simán timeoutolhat. De ez ugyanúgy igaz egy SMB kérésre is pl Total Commander alatt.

    Codecekhez, ha már ffdshow-t használsz akkor egyszerübb csak azt feltenni, többet tud mint hiszed. A VLC is egy jó trehányság és tévedsz a portolásrol, ugyanis mind3 platformra egyszerre írják, még mindig. Vista alá az MPlayer tényleg nem jó mert a DirectX kimenete az nem kompatibilis az Aeroval, az OpenGL támogatás meg a drivergyártóknak egy rakás ratyi. Nevetni fogsz, de én Windows Media Playert és ffdshow-t használok XP és Vista alatt, Win7 alatt feliratosokhoz képtelen vagyok VLC-t használni, mivel az FOURCC kódokat nem lehet csak úgy eltársítani a frissen bekerült gyári codecektől. jelentem az első két rendszer alatt simán működik, gyors és nem fagy, mindent visz +1 programmal... De ez a bekezdés nagyon SZVSZ mindenki azt használ amit akar, bár nem kell olyan sok időt visszanézni az időben, hogy elmenjen a kedvünk az olyan codec packtól ami egyszerre feltesz egy csomó más gyártótól származó codecet. Az alaplapi hangkártyások, ha Realtek a chip gyártója akkor a gyári oldalról lelehet szedni egy hasonló wrapper programot mint ami van a Creative-nak, visszaállítja a 3D-s hangokat, bár telepítés után egyértelműen látszik, hogy miért béta, a program remekül működik - legalábbis az NFS szériával bizonyosan.

    utólag is bocsi, ha se*****j a hangnemem :)
    helyesírási hibákért felelősséget nem vállalok :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák