Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Joker88 #4674 üzenetére

    Szia,

    Én megvagyok elégedve vele, de azért van vele dolog rendesen, a kijelzőt hangolni kellett nekem.

    A Stock Androidot szokni kell. Többek között ezért annyira gyors is. Rendesen teletelepítve sem eszik 1,3 - 1,5 GB ramnál többet, ami azért elég jó.

    A 3/4G-vel nem volt vele soha gondom. A WiFi-vel szintés soha nem volt bajom. (Többeknél azonban előjött a probléma), Vidéken sem. (Kisfalu, hegyek között, szóval, ha megy a mobilnet, akkor az elég jó), mivel voda a B20 elég jól jön.

    A GPS-el sem volt bajom soha. Jól működik. (ugyanakkor többeknél ezzel is volt baj).

    A hátoldala recseg egy picit, de engem nem zavar.
    Ujj lenyomat olvasót nem használom, mert nekem jobb a kód.

    A Kameráját Sony Xperia SP/T3-al, és egy Lumia 930-al összehasonlítva elég gyenge, de azért 3x ezerért pont annyit tud, ami nekem OK. Ennyi pénzért akinek nagy elvárásai vannak, az nem jó helyen él.

    A Telefon sebessége villám, a Lumia 930-at, és a fent említett Sony Telefonokat elveri, nem kicsit nagyon.

    A Kijelző minősége elég jó, a Sony-knál jobb, a Lumia-nál nem, (Hozzátéve, hogy a Lumia új korában 150 000 Ft-al nyitott... Ami ugye 3,5 *-os szorzó).

    Telefonálás minősége OK. megy Plantronics M90-essel jól.

    A Telefon minősége ennyi pénzért igen jó.

    A gyári töltő 1 óra alatt feltolja 90 környékére, ami elég jó. Igaz képes merülni is rendesen. Sokkal jobban merül, mint a fenn említett Sony telefonok, igaz itt a hardver sokkal erősebb. Meg optimalizálva sincs.

    Gyári tokot nem érdemes venni hozzá, mert nekem 2 hét alatt a sarkai elkezdtek repedezni, nem ér meg 3 - 4 000 Ft-ot.

    Visszajelző led nincs, de program van rá, ami használható.

    Én nagyon megszerettem, pedig kb 3 hete van nálam. Főleg azért mert netezni nagyon gyorsan lehet vele. SD kártyával bővíthető...

    A programokat jól össze kell válogatni hozzá, mert a gyári android elég szegényes.

    kb ennyi...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • knorbert27

    újonc

    válasz Joker88 #4674 üzenetére

    Én szerdán kaptam kézhez a telefont az új eustock-os adagból, előtte egy LG L65-öst nyúztam. Ugyanannyiba került mindkettő (igaz, másfél év különbséggel), de a Thor minden tekintetben kenterbe veri a régi ketyerém. Egyébként is meg akartam írni a tapasztalataim mostanában, szóval így win-win.

    Nagyon sok jót leírtak már általánosságban a telefonról, szép, gyors, ezekben nem tudok újat mondani. Inkább azokra a típushibákra fókuszálnék, amik másoknál már előjöttek:

    - hiába próbáltam a kontinensvándorlást megszégyenítő lassúsággal görgetni, egyszerűen nem tudtam berángattatni a képernyőt. Smooth.
    - a GPS pontos, bár egyelőre még csak sétatempóban teszteltem. Azt nem mondja meg, hogy az utca melyik oldalán vagyok, cserébe másodpercek alatt egymásra találnak a műholddal, beltéren is.
    - a kamera valóban ócska. Sürgős dokumentálásra tökéletes, de több appal is próbáltam, és egyik sem tündökölt. NOTE: ez lehet, hogy feature, de egy bizonyos akkumulátorszint alatt nem használ vakut (?). Mindenesetre bizonyos, hogy egy középszerű fotografikus memóriával rendelkező ötéves is lepipálja a szenzort.
    - az ujjlenyomat olvasó várakozásnak megfelelően teljesít. 5-ből 4 slot-ra ugyanazt az ujjamat regisztráltattam, így elsőre-másodjára mindig beolvassa. NOTE: Nova Launcher duplakoppos képernyőzárás után az ujjlenyomatolvasó nem oldja fel a telefont, csak a képernyőt hozza fel az elsődleges feloldózárral.
    - mobilnet eldobásról nem tudok nyilatkozni. Wifi-t nem dobálja, sőt, egyszer magától be is kapcsolta.
    - akkumulátor pöpec, 6 órás képernyidő, sok wifi, letöltések, videók mellett 2 és fél napot bírt elsőre. 15% alatt nem merül gyorsabban, az utolsó 1%-on durván másfél órát csámcsogott (különösebb használat nélkül).
    - hangszóró átlagos, mélyeket ne keresd, fülesre viszont kifejezetten szép hangot küld alap EQ-val is.
    - közelségérzékelő érzi a közelségem.

    Egyéb tapasztalatok:

    - a telefonnak nagyon szép a megjelenése, képeken ugyan nem tetszettek a lekerekített élek, de élőben kifejezetten igényesen hat. A babyskin amilyen morbidul hangzik, olyan kellemes fogású.
    - képernyő szép, betekintési szögek viszont nem a legjobbak, elég hamar jelentkezik egy kis színtorzulás (főleg ha átlósan döntöm). MiraVision-nel el lehet játszani.
    - hangprofilok érdekesen működnek (rezgő érintésvisszajelzés kizárólag a rezgő módban NINCS).
    - a telefon rezgése alapvetően sem egetverő, zsebben esélyes, hogy nem is érezném meg.
    - a hátlap ropog az ujjlenyomatérzékelő alatt. Kibírható, nemsokára úgyis tokba bújtatom.
    - egyik napról a másikra nem ismerte fel a Win8.1 a készüléket. Sebtiben foganatosított driver frissítés megoldotta, azóta nem jelentkezett a hiba.

    Nem vagyok az új telefongeneráció nagy ismerője, de ha ez a belépőszint, akkor a belépőszint az új kedvencem. Csak ajánlani tudom.

Új hozzászólás Aktív témák