Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddaydome

    senior tag

    válasz Fr@nkieWilde #31 üzenetére

    Hello!

    Tesóm Samsung Galaxy A5 2016-án hol a Wi-fi csesződött el, hol a bluethooth, hol egyéb hasonló, minden frissítés után....

    Hát ilyen ez a popszakma....
    Amúgy alap Nokiát vagy Alcatelt most is tudsz venni.. Nekem cégesnek egy 3700 Ft-os alcatel van és hibátlan!
    A zseblámpája szerelésre is tökéletes.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

  • Timer

    veterán

    válasz Fr@nkieWilde #31 üzenetére

    Értem a problémádat, és alá is támasztom rögtön: az előző Mars-ot megvette egy kollégám, és én segítettem neki átköltözni Lumiáról. Annak ellenére, hogy a telefon hardveres szempontból - azért a pénzért, persze - teljesen rendben volt, szoftvernél rögtön belefutottam három hibába:

    - A Sygic nem indult, és mind a mai napig nem is fut, ha az áruházból töltöd le. A fejlesztőkkel felvette a tulaj a kapcsolatot, és kapott a pénzéért olyan változatot, amit külön apk-ból kell telepíteni, de legalább megy. Csak háttérbe ne kerüljön, mert akkor instant FC.

    -A telefonkönyv Outlook.com címnél felfelé nem szinkronizál, csak lefelé. Ez azért buli, mert beírsz egy számot a telefonba, majd a következő lefelé szinkron törli is. Google Névjegyékbe költözés megoldotta a gondot.

    - Gyári email app nem jelez semmilyen email fióknál. Ha felteszem mellé az Outlookot, jelez mindkettő. Ha leszedem, megint nem jelez a gyári app. Végül Outlook maradt, a gyári kliens értesítéseit pedig kikapcsoltam.

    Egyszóval, a szoftver miatt (is) ennyire olcsók ezek a vasak, ne legyenek illúzióink. Ha a stabil működés a lényeg, akkor inkább egy kifutó Huawei, lehet, hogy lassabb, de legalább teszi a dolgát.

    [ Szerkesztve ]

  • spect80

    senior tag

    válasz Fr@nkieWilde #31 üzenetére

    Egyoldalról tényleg ez lenne a tökéletes teszt, másik oldaról józan paraszti ésszel végiggondolva kivitelezhetetlen.
    Gondolj bele abba, hogy mi van, ha tesztre kapott készülék szoftververziója, lokalizációja más, mint amit esetleg te vennél. Vagy náluk előjön olyan hiba, ami nálad nem, esetleg fordítva. Semmi garancia arra, hogy ami egyvalakinél hibás, az a másiknál is az lesz. Sőt ha a tesztben nem jelentkezik egy hiba, ami a usereknél meg igen, akkor meg jönne sok összeesküvés hívő, hogy biztos a tesztelőt fizetik és el akarta hallgatni a hibát, stb. Tehát még vissza is üthet. Cserébe a teszt idejét minimum duplázná egy ilyen részletes szoftverteszt. Magyarul sokkal nagyon erőforrásráfordításnak minimális pozitív hozadéka lenne, ha lenne egyáltalán.
    De ha ennyire biztosra akarsz menni, hogy mire adsz ki pénzt, akkor ott vannak a hivatalos fórumok. Én egy ideje már ezért nem használok ilyen kínai telefonokat, mert elég oda benézni, és szinte azonnal látszik, hogy melyiknél mi a típushiba.
    Pl.: nekem legutóbbi kínai egy Umi Super volt. Amikor bementem a konkrét típus fórumára a nálam tapasztalt hibák miatt, akkor láttam, hogy a legjobban pörgő és legnagyobb számú bejegyzést generáló topicok (térerő probléma, törékeny kijelző) pont ezekről szóltak.

  • nemszabad

    tag

    válasz Fr@nkieWilde #31 üzenetére

    Bocsánat, nem vág témába! :R
    Tökéletesen igazad van!
    Pont lefosom az antutut, meg a többit. Kínaival tolom én is, 4 mag, 6737-es, 2 GB RAM. Pörög-forog, a kétmagaos-1 GB RAM-os LG után álom használni.
    Viszont van kompromisszum más tekintetben. Van, hogy magától átállítja a csengőhangot. Vagy rossz oldalról közelítem meg a dolgot, lehet. Talán szuperokos, és fejlett idegrendszere, saját ízlése van, így a számára ellenszenves dolgokat átállítja. Dolgokat, mert van, hogy a hátteret is visszateszi a gyárira.
    Tol olyat is, hogy leveszi a kihangosítást, ha adott hívás közben jön egy másik. Ez felbasz némileg, mert mindig kihangosítva telefonálok, ha nem így tennék, elsorvadt volna már a jobb agyféltekém, 2-3 óra beszélgetés pro tag...
    Ha összevetem a korábbi LG lassúságát ennek a kínainak az akaratosságával, akkor az jön ki, hogy inkább legyen lassabb, de én hordjam a nadrágot. Persze működhet a jó tempó és a megbízhatóság együtt, de a kínaiaknál - ahogy én látom - nagyobb az esélye annak, hogy nem.
    Napi szinten olvasom a MA-t, a napi rutin része. Sokszor látom komoly hardverrel szerelt kínai telók tesztjei után, a hsz-ek között, hogy ennyiért 'best buy', úgy, hogy adott esetben le van írva a cikkben, hogy a hangminőség szar, néha nem azt a betűt érzékeli, amit gépelnek, napfény alatt lópikula sem látszik a kijelzőből, stb. Ilyenkor hidegvizes borogatást kell alkalmazzak annak érdekében, hogy ne jöjjön értem a medicopter 117 :).
    Ebben a telóban is 6 GB RAM van. Befosok, 4 van ebben a telibevert PC-ben, amiről írok. 8784 fülről böngészek egyszerre, sokszor 40-50 oldal megy egy időben, fut a torrent kliens, vírusvédelem, viber, stb.
    Azt ne is mondjam, hogy az 5800K-nak is oda van adva 1 GB RAM a 4-ből.
    Akkor egy átkozott telefonban mi a bánatnak 1,5-2-szer ennyi? Biztos, vaskalapos vagyok, de 32 évesen ezek a dolgok nem mennek a fejembe. 2-3 év múlva mennyi lesz egy felsőkat. telóban? 16 GB? 16 magos proci? Ezzel együtt 6 Ah-s akksi, hogy 1 árva napot kibírjon töltő nélkül? Nem a szoftvert kéne inkább jól megírni? Értem én, hogy vadkapitalizmus van, és még a saját anyánk is eladó, de azért csak van egy határ valahol, nem?
    :U

Új hozzászólás Aktív témák