Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz fi:zi'k #257 üzenetére

    "Talán annyiban sántít a bringás hasonlat, hogy nemcsak 300e-ért kapsz élhető bringát. 300e-ért már kvázi célgépet kapsz, ami nem egyenlő az igényessel."

    Nem sántít. Pont ugyanaz a téma.
    Te azt mondod kapsz alatta is élhetőt én meg azt, hogy az nem élhető hanem ócskavas.
    Pont ugyanott tartunk mint a "nincs élet 0.003 plazmafekete felett" vitáknál. ;)

    @Balika911, #258:
    Köszönjük Emese.

    @judzsin, #256:
    "Erre mondtam a gyertyás példát, hogy ennek mindig ez lesz a vége.
    Vagy szórakozol és élvezed vagy ökomatyi vagy."

    10W standby ha mondjuk csak alvásidővel számolsz, napi 8 óra, 365 nap: éves 1300Ft.
    Szarozol miatta? Én se. Aztán ha összeszámolod a házban, hogy van mondjuk 10-15db ilyen eszközöd... plussz nem napi 8 órát megy standby-ban hanem 16-ot... 15-30k évente.
    "Szarozol" vele? Én igen... és onnantól nem hívom szarozásnak. Persze attól függ mit tesztel: arra se teszem fel az életem én sem, hogy csökkentsem, de ha mondjuk kényelmesen megoldható vagy legközelebb az egyik eszközt cserélem akkor megnézem a standby fogyasztását és ha van jobb azt veszem. Innentől mondjuk tudatosság.

    Szóval az eredeti kérdésedre visszatérve:
    Van középút, úgy hívják kompromisszum: Nyilván annyit kell vele foglalkozni amennyire időd, energiád engedi. Ha többet feccölsz bele mint amennyit hoz akkor rég rossz.
    Ezért nem kell gyertyával világítani...
    Meg ezért nem jár mindenki 300k-s bicajjal.
    Ezért felel meg autóból is bevásárolni meg oviba járni a Suzuki és nem kell az AMG Merci.
    És épp ezért van az, hogy plazmafekete nélkül is élnek emberek.

    Tök egyszerű amúgy ez a kompromisszumosdi... olyan emberi. :)

Új hozzászólás Aktív témák