Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Heffi

    őstag

    válasz vargalex #1848 üzenetére

    A 2 switch a nagy távolság miatt van, kb 170-180 m kábel van elföldelve a két ház között. A dreambox lan része képtelen volt ekkora távolságon működni, ezért mellé raktam egy linksys PSUS4 eszközt. Sajnos amikor lecseréltem a 1043-as routert a 3600-ra, az képtelen volt ekkora kábelen kommunikálni, ezért ahol legtávolabb tudtam, beleraktam egy másik switch-et is.

    A 2 db 4300.as kb egy magasságban egymásnak szemben van, légvonalban max 8 méter a távolság. A kliens elött csak egy cserépsor van, semmi egyéb. Az én oldalamon a tetőtér holterében van az eszköz, mert oda futnak be a hálókábelek. A kliens irányában 30 cm tégla 3 5 cm hőszigetelés állja az útját. Még arra gondoltam, hogy az antennákat kellene kirakni valahogy a kültérbe, csak kábeleket kellene csináltatnom.

    Egyébként amikor itthon állítgattam a két eszközt, akkor nagyon biztató volt, hogy 80-85%-os kapcsolat mellett 405 Mbit/s sebeséget olvastam LuCI alatt és akkor is volt egy födém dupla szigeteléssel a két router között.

Új hozzászólás Aktív témák