Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz Sebhelyes #13526 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek a válaszát! Egyben reagálok.
    Sebhelyes
    "Jobban jársz, olyan telefont veszel, amihez nem kell megismerned ezeket a kifejezéseket"

    Oké, ezt nyilván poénnak szántad, de pont azt szeretném megérteni, hogy én, aki csak használja ezt a telefont, 95%-ban megelégedéssel, gondok nélkül, azt látom, hogy mások cserélgetik a ROM-okat (vagy miket) és tulajdonképpen csak annyit szeretnék tisztán látni, hogy miből maradok ki, ha ezt nem követem? Feltételezem, hogy leginkább semmiből, mert egyszerűen a telefonnal való játék (az újdonság varázsa), hogy megy a módosítgatás. Kb. úgy mintha én lecserélem az ikonpakkokat. (bár én azt sem cserélem, örülök ha kiigazodom a meglévők között :)

    Kátai
    "Összefoglaló."
    No, annyira azért nem vagyok kezdő, hogy ez ne jutna eszembe. De mégis vagyok annyira kezdő, hogy mégse adjon elegendő magyarázatot az Összefoglaló mert abban leginkább a gyakorlati útmutató érvényesül és kevésbé a hülyebarát magyarázat. Mire gondolok? Itt van pédául a MIUI ROMok leírása:

    Global stable: hivatalos, havonta, vagy ritkábban frissülő rom, (OTA), nem tartalmaz kínai alkalmazásokat, google szolgáltatások integrálva. Multi, magyar nyelvet 8.1.1.0 verziótól tartalmaz.

    Global developer: hivatalos, hetente frissülő rom, (OTA), nem tartalmaz kínai alkalmazásokat, google szolgáltatások integrálva. Multi, magyar nyelvet tartalmaz.

    Egyfelől nekem sokáig kellett keresgélnem, mire rájöttem, hogy az én telefonomon szereplő Béta kifejezés az a Developert jelenti... De oké, hülye vagyok. Olyannyira, hogy nem értem igazán, a két fenti ROM között tényleg csak annyi a különbség, hogy az egyik hetente a másik meg havonta frissül? Olyan fontos szempont ez, ami miatt érdemes kétféle ROM-ot készíteni? Illetve miben tud többet az, ami csak havonta frissül? Miért jó az?

    Őszintén szólva, én totál laikusként ezeket a heti frissüléseket se értem, mi a francnak jó ez, soha semmit nem veszek észre, leszámítva azt, hogy párhete megváltozott például a feloldó gomb hangja. (Na, puff! - pont ez hiányzott nekem...) De arról fogalmam sincs, hogy a 6-os androiddal megvett telefon vajon kap-e valaha 7-es droidot vagy erről ne is álmodjak?

    trebrona

    Köszi a linket!

Új hozzászólás Aktív témák