Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuyarashi

    őstag

    válasz *Ropi* #3933 üzenetére

    :D Engem egyáltalán nem lep meg. Ha valaki bekalibrál egy monitort mondjuk DP porton egy bizonyos kábellel, aztán kicseréli egy másik DP kábelre, még akkor is lehetnek különbségek, a portváltásról meg ne is beszéljünk.
    Az, hogy papíron azonos a HDMI és a DVI jele, szerintem nem egészen igaz. Akkor mondhatnánk, hogy a jel így is, úgy is digitális, ami kettes számrendszerben 0 és 1, szóval akár kártyát is cserélhetünk, elméletileg 0 és 1 ott is, ergo a kép ugyanaz. A monitorban a csatlakozó szálai totál máshová vezetnek, ahogy a VGA-n is. Így sosem lesz teljesen azonos a jel. A GTX 1060-on a DP portot például külön chip vezérli, ami firmwarezhető.

    Egyébként nemrég én is egy Q3279VWFD8 monitort kalibráltam, elég jó eredménnyel. Az illető 5 év garanciával 65.000 Ft-ért vette.
    Kicsit lagos és a 30" feletti LCD-knek még a prémium kategóriában sem elég homogén a hátterük, de ennyiért baromira megérte. A tartósság más kérdés, majd az idő elárulja.

    iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

Új hozzászólás Aktív témák