Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz kuyarashi #3943 üzenetére

    Engem sem lepett meg (mindig is ezt mondtam, hogy adott rendszert csak a felhasználási állapotában, egyben lehet a legpontosabban kalibrálni, egyébként anomáliák lesznek): célzottan azért linkeltem érdekességként, hogy minél többen felfigyeljenek rá (BLIKK-BORS-stb. effekt, csak itt overkill lett volna ketchupos vért és szekrényből félig kilógó, szőke női hölgyek hulláit bevetni). :))

    "Az, hogy papíron azonos a HDMI és a DVI jele, szerintem nem egészen igaz."

    De, egészen igaz: ugyanaz a protokoll, ugyanaz a jelfolyam. Gyakorlatilag át lehet kötni a DVI kábel megfelelő digitális ereit a HDMI csatlakozóba és működik, ugyanígy a HDMI kábel megfelelő erei a DVI csatlakozóba átkötve is adnak képet (lásd: passzív átalakítók). A lényeg, hogy akármennyire is az lenne a jó, ha minden mindennel egyforma eredményt adna kalibrálás szintjén, sajnos nem így van. Mármint ezt azok miatt írom, akik azon a véleményen vannak, hogy nem kell az adott VGA-nak ott lennie a kalibrálásnál, elég egy ugyanolyan vagy rosszabb esetben egy hasonló - ahogy a monitorok is egyediek, ugyanúgy a VGA-k is.

    Tipp: ha tudod csináld keresztbe profilozva, mert akkor lejjebb tudod vinni a DeltaE max.-ot (az i1D3 önmagában ennyit tud): nálam a fele lett i1D3 + i1 Pro 2-vel mátrixolva.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák