Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kíváncsi

    senior tag

    válasz joey04 #763 üzenetére

    Szia,

    teljesen egyetértek Veled abban, hogy az én igényeimnek megfelel és ez nem azt jelenti, hogy ezért másoknak is meg kell felelni. Biztos az is érezhető az írásomban, hogy most ilyen készülékem van és megpróbálom megvédeni, de ez nem teljesen igaz. Tudtam mit veszek ezért nekem nem esik rosszul ha valaki azt mondja rá, hogy sz*r. Abban is egyetértek, hogy sokan nem azért veszik meg amit tud hanem azért ami. Internetezni remek rajta, youtube videók is szuperek rajta, az sms-es megoldás is tetszik, a játékok is amik főleg a giroszkópra épülnek, de akad félkarú rabló is :) Az n95 8gb-on volt fifa 07, nagyon jól nézett ki, de számomra élvezhetetlen volt az irányítása miatt.

    Azért írtam olyan hangulatban az előző üzenetem, mert a teszt és a fórum is azt sugározza, hogy aki ezt a készüléket megveszi az hülye. Nagyon sokan a PH!-n így én is olyan vagyok, hogy a lehető legjobbat próbálom megvenni a legjobb áron és ez mint tudjuk nagyon sok utánaolvasással, keresgéléssel, idővel jár, de megéri.

    De azt mondom, hogy néha jó úgy megvenni valamit, hogy tetszik. Sajnos én már régóta nem vettem így semmit se, mindig alaposan utánaolvasok mindennek.

    De van egy ismerősöm aki anno vett egy béna LG plazma tv-t ami 199999Ft egyszerűen azért mert megtetszett Neki (mégcsak nem is hd ready hanem 800*600-as felbontású). Nem olyan ember mint mi és ez szerintem részben jó. Ha elhatározzuk, hogy veszünk egy telefont mondjuk max 100ezer Ft-ért akkor rengeteg potenciális jelölt akad ami rengeteg bosszúságot okoz. Míg az ismerősöm elment a boltba, mondta, hogy ez tetszik és megvette. Mikor elmegyek hozzájuk mindig dicséri, hogy milyen szép képe van mikor ps3-mal játszik, de sose mondom Neki, hogy az én panasonicomnak sokkal szebb (ez annak köszönhető, hogy itt Ph-n és más fórumokon is alaposan utánaolvastam).

    Szerintem az állandó módosítgatásokba is belefárad egyszer az ember. Vegyük például azt, hogy anno mindig alakítgattam az xp-m a samurize nevű programmal de meguntam és most a windows klasszikus stílus van már jó 2 éve a gépen. Nálam ugyanez van a mobilnál is, hogy a témákat, meg sok mindent lehet módosítgatni és azt is meguntam.

    De a legfontosabb az, hogy tudja az ember mire használná az aktuális dolgot. Csak ezt sokszor ugye nem tudjuk elsőre megmondani vagy az adott pillanatban, így olyan készüléket próbálunk venni ami sok mindent tud, így ha valamilyen tulajdonság nem jutott volna eszünkbe most amire később szükségünk lenne, a készülék akkor is tudni fogja.

    Meg az egész ami itt a fórumon megy, olyan mint amit anno a Nas koncerten a szervező csinált. Nas (rapper :) ) nem jött el a megszervezett koncertre és a végén azt mondta a szervező, hogy ő megígéri nem fog többet Nas lemezt venni. Nas-t gondolom ez nagyon meghatja, ugyanígy van szerintem az apple is, hogy elég szűk az a réteg aki jól átgondolja, utánaolvas annak amit vesz.

    Tényleg sokan bemennek a boltba és azt veszik meg ami tetszik, nem egy ismerősöm van akik nem olcsó mobilokat vettek de mikor mondom, hogy ez ezt is meg azt is tudja csak néznek :) mert ők csak sms írásra meg telefonálásra használják.

    Tudom sok embernek nem tetszik az iphone a tudása miatt, de szerintem inkább meg kellene köszönni az apple cégnek, hogy kijött egy ilyen termékkel amit mindenkinek a saját favorit mobilgyártója kamatoztathat. Én kíváncsi vagyok, hogy a nokia ugyan milyen készülékkel fog kirukkolni.

    Visszatérve még az anyagminőségre, azért ezt mindenhol láttuk laptopok, nokia sirocco-k, hogy bizony meg kell fizetni.

    Mivel ez az első mobilja az apple-nek és ráadásul egy olyan termék amit eddig nem látott a világ így szerintem igazán elnézhetünk minden hiányosságot, megpróbálta a hangsúlyt az erősségeire fektetni és ez szerintem jól sikerült. Tudom sok hiányossága van, de biztosan javítani fog azokon is mert nem hülyék :) Szvsz nem lehet egy ilyen újdonságot tökéletesre megalkotni és ez ugye a marketing miatt nem is egy elérendő cél :)

    Lehet nem a legjobb hasonlat, de ez olyan mint mikor valaki megkér minket, hogy telepítsük már egy oprendszert a gépére meg "mindent" amire szüksége lehet. Egyszerűen nem tudunk mindenre odafigyelni, mindent feltenni az illető gépére. Tudom, hogy itt több idő állt a rendelkezésükre és a számítógépen utólag lehet módosítgatni míg itt nem.

    Azért rossz az egész amit itt megy a fórumon vagy bárhol máshol Usa-n kívül, mert ezt tényleg Usa piacra szánták és csak egy telefonszolgáltatóhoz így végülis nem lehetne egyáltalán panaszunk semmire ami emiatt nem működik. Nem a magyar piacot, vagy az európait kutatták hanem az amerikait.

    kíváncsi

    ''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

Új hozzászólás Aktív témák