Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kretenallat

    senior tag

    válasz Bog #166 üzenetére

    ne haragudj, nem flamelni akarok, de nem értek egyet.

    [link] a hőkamera tesztje teljesen természetes, de egy telefonnál, aminek az egyik legtöbbet hangoztatott képessége a manuális fotózás/videózás mélysége, ez alig érdemel említést? példát meg egyáltalán nem.

    személy szerint többet használom az alap fényképező progit, de ha valamit tényleg a lehető legjobban szeretnék megörökíteni, akkor azt a photo proval szoktam tenni, mert van értelme elővenni.

    Alice: Silenzio aligha támadásnak szánta, ő az egyik véglet, a teszt meg a másik, kb ennyi. az meg szerintem senkinek nem volt tiszta, hogy betegeskedés közben tesztelted és hogy ez rányomhatja a bélyegét a tesztre, mibe mennyire van beleásva.

    :: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

  • Silenzio

    addikt

    válasz Bog #166 üzenetére

    Ezzel? Mivel? A Cinema Próval meg Photography Próval? Gyárilag telepített alkalmazások a Sony telefonjain, a feature set részei, ahogy Apple-nél pl. az iTunes. A valóban ezerszer leírt third party appos indok itt nem állja meg a helyét. Amúgy teszteltetek ti már third party fotós appot nem is egyszer.

    Logout cikk, az bizony lesz.

    #169kretenallat:
    Valóban nem támadásnak szántam. Elvész a különlegesség faktor, mert nem jut rá figyelem, ennyit akartam mondani. Bezzeg az almánál minden teszt kiemeli, hogy 10 bit videó, wáó. Igen. Csak ezt a Sony már másfél éve tudta. Kivéve - asszem - a Dolby Vision szabványi megfelelést.

    Én is lezártnak tekintem ezt a nem létező vitát, mielőtt bárki megsértődik.

    És ha már egy esetleges logout teszt szóba került: a fizikát valóban nem lehet becsapni. Tegnap óta nyüstölök egy Xiaomi Note 10-et, valósággal megsemmisíti a konzervatív szenzorméretekkel rendelkező Xperia 5 (első generációt) abban a videós appban. Azért érdekességek is akadnak bőven, kisebb szenzorok kisebb fényerejű lencsékkel, mégis világosabbak a videók a Sony telefonján azonos beállításokkal. Csak zajosak.

    [ Szerkesztve ]

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • Silenzio

    addikt

    válasz Bog #172 üzenetére

    Oké. Logikus, amit írsz. Az "esemény megragadás" meg a beszélő fejes vloggerkedés is az a a kategória, amikor elég az automata mód. Végülis, most már a camera2 API támogatás sem téma, a renitenskedő Huawei kihullott, a többiek meg tudtommal mind támogatják többé-kevésbé.

    Magánvélemény: Azt azért hadd jegyezzem meg, hogy a 'telefónia' manapság kurvára unalmas. Minden készülék jobbára egyforma, a szolgáltatáskínálat egyedisége a zérushoz konvergál, nagyon nehéz kitűnni (pl. Dex, Gear VR, gaming funkciók kellenek hozzá, de pl. az LG V30-nak elég volt a remek DAC és a log videómód is, hogy slágertermék legyen bizonyos körökben). Kb. mindegyik cég ugyanarra a vonatra ül fel. Ez 2017-ben a 16:9-hez képest nyújtott képarány volt, 2018-ban a noccs, 2019-ben a sok kamera, 2020-ban meg a képfrissítés és a játékok. Nagyon-nagyon-nagyon fárasztó ugyanazt a papírformát és emiatt szükségképpen ugyanazokat az okosságokat visszaolvasni. Gondolom tesztelőnek lenni épp ezért még nehezebb. Üdítő új technológiákról olvasni elsőre, úgyhogy emiatt is lenne üdvös a különutas megoldásokra plusz figyelmet szánni. Tisztelettel: ha van rá kapacitás időben, emberi erőforrásban, pénzben.

    Akkor nincs is más lehetőség, mint segítenem a szcénát egy-két logoutos cikkel.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • kretenallat

    senior tag

    válasz Bog #173 üzenetére

    egyértelműen másként értékeltük a dolgokat, mivel számomra a photo pro/cinema pro egyértelmű selling pont. le is írtam, hogy arról van szó, hogy nem értek egyet, de semmi támadás nem volt/van/lesz benne, nyugalom.

    a kutyára meg persze, hogy nem lenne esélyem se, de írtam is, hogy én sem szoktam a random képeimet manuálban fotózni alapból.

    békével távozom is, nem akartam senkit hergelni.

    :: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Bog #175 üzenetére

    " ... de ilyen volt az e-autók hatótávparája is, amit többek között a Mazda MX30 ihletett."
    Bocs, hogy beleszólok a vitába, de ha ennyire idő és (emberi) erőforrás hiányban szenvedtek, akkor lehet el kellene engedni az autós vonalat. Vagy min. kiírni egy szavazást, hogy mire lenne tényleg igény.

    A cikkhez: rohadtul tetszene ez a telefon (és "muszájból" lehet még így is rá fogok fanyalodni), ha nem lenne ez az átkozott 21:9-es képarány.
    Értem-értem, hogy cinema képarány, meg ezen még több minden kifér, de akkor is. Ez már kezd kicsit sok lenni ... vagy csak nekem?
    A mai mobilos világgal szerintem pont ez a gond, hogy rettenetesen egysíkú. Nincsenek valóban eltérő készülékek. A teljesség igénye nélkül: képarány (18:9 v. mégtöbb:9), képernyő mérete (van nagy, és a nagyon nagy), kamerák (min. 3 lencse, különben még sikeres ember nem lehetsz ...), szelfi kamerák (van ugyan pár pop-up-os, de jobbára ezek a bűn ronda lyukak, szigetek, cseppek a jellemzők. Olyan, mint amit a Sony csinál, nincs is)

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Bog #186 üzenetére

    "Volt rá precedens, nem volt nagyobb a pörgés." - ok, ezt buktam, de amire igazából rá szerettem volna világítani - mert ugye innen indult a vita - hogy az oldalnak, ami alapvetően azért mobiltelefonok (most ugye a Mobilearenáról beszélünk) teszteléséről várt ismerté talán nem kellene tovább forgácsolódnia. Annak árán semmiképp, hogy azt a fő profilnak számító telefon ill. "kütyü" tesztek kárára menjen.
    Mert ugye volt egy felvetés, hogy fotós / videós vonalon nem ástatok elég mélyre. Ez szerintem egy valid igény lenne, akár az előbb említett villanyautós vonal kárára.
    Persze, az is tiszta, hogy pénzből éltek, és emiatt maximalizálni kell(ene) az olvasók számát, csak aztán nehogy az legyen, hogy ezzel párhuzamosan esik a tényleg szakmai cikkek színvonala.
    Összefoglalva: kevesebb "oldalág" (rovat), szakmaibb írások, ill. tesztek. Persze, ha megy mindkettő, akkor hajrá, de pont Te panaszkodtál, hogy nincs elég erőforrásotok arra, hogy a cikkben tesztelt készüléket mélyrehatóbban kipróbáljátok. Megoldás tehát ... ?

    #188 sheratan
    Hú, most picit elszégyelltem magam, mert a felsoroltak közül egyiket sem ismertem. De, nem is ez a lényeg. A kérdés, hogy - ahogy fentebb Bog-nak is írta, - hogy az elvárt színvonalnak megfelelő minőséget le tudja-e tenni a tartalomgyártó. Ha, nem, akkor jobb esetben csak kicserélődik a klientúra, mert a hardcore mókusok más oldal, csatorna után néznek, és helyüket átveszik az életmódmagazinokat olvasók népes tábora, vagy egyszerűen eltűnik mindenki, mert a színvonal ill. tartalom egyik tábornak sem fog megfelelni igazán.
    Én pl. Index, Origo, stb. - értsd: nem tematikus oldalakon - nem fogok mobil tesztet olvasni, mert tudom, hogy csak felhúznám magam rajta.

    #190 Wolfy33
    "Ez a zsebbe dolog, nem járja, centikről beszélünk." - de, pont azért járja, mert centikről beszélünk. Nekem most egy P10-em van (tudom ciki, hogy ilyen régi telefonnal mászkálok, de megnyugtatlak, ennek nem az az oka, hogy ne tudnék egy újat venni ...), amihez képest a cikkben szereplő Sony csak hosszabb / magasabb. OK-OK, nagyobb a kijelző. De, ez az a plusz, ami nekem - mivel már a P10 is "csücskös" - már inkább mínusz, mint plusz. Itt pedig most konkrétan 13 mm-ről beszélünk. Ez nekem már sok esetben tuti kényelmetlen lenne, és ezt tudom anélkül is, hogy vala lett volna ilyen telefonom, ugyanis tudok viszonyítani a jelenlegihez.
    És, akkor még 1×. Nem akarok én senkit megtéríteni. Akink bejött a 21:9, vegye azt, akinek ez túl nagy és/vagy fura képarány (mert a méret mellett azért ennek van egy ilyen vonatkozása is) az had vegyen mást. Ja, de ha nincs?!

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Bog #198 üzenetére

    " ... ahogyan olvashattad, fogtam az igényt és ha találunk rá időt, akkor külön foglalkozunk majd a manuális videózással." - Ámen!
    ... de, ne csak azzal! Tudom, hogy a fotózás / videózás baromi fontos (nekem mondjuk annyira pont nem) egy telefon (képzavar) esetén. Viszont ki lehetne térni sok már apróbb dologra is. Pl. Widevine L1.: mostanában látom, hogy bizonyos esetekben említésre kerül, ha ilyet tud a készülék. Viszont ezt jó lenne általánosítani. Vagyis, ha csak L3-at tud, akkor azt is jelezni kellene. Bluetooth: audio codec-ek listázása (ez, hol van, hol nincs, hol pedig lehet hibás). Az is izgalmas kérdés (persze lehet csak nekem), hogy a mindenfelé "hangzásjavítók" a bluetooth "kimeneten" is élnek-e (az én P10-emen pl. nem). Működik-e rendesen a bluetooth absolute volume (az előbb említett P10-en, ill. gyk. az összes Emui 8-as telefonon ez rossz volt)? OTG: milyen fájlformátumokat támogat? Ha, már itt tartunk, egy - elképzelhetően - szőke nős kérdés: Ha nekem ilyen csoda 21:9-es telefonom van, és - ahogy a tesztben is írva van (erre sem mindig tértek ki) - 4K 60 FPS DisplayPort támogatással bír, akkor mi történik, ha rádugom a TV-re? Egy "csíkot" fogok csak látni, mert a TV-m (még ha 4K-s is) 16:9-es? Gyanítom igen, de nekem - és ezzel lehet nem vagyok egyedül - nincs ilyen tapasztalatom.
    Még egy, szintén ebből a cikkből: értesítő LED. Milyen RGB, egy színű? Mennyire szabható testre a működése ...
    A fentiek csak így nagy hirtelen jutottak eszembe, és olyan apróságok, amik nem igényelnek plusz órákat napokat (szemben mondjuk a videózással), de mégis olyan pluszt tesz a cikkbe, ami máshol szintén nincs.

  • Silenzio

    addikt

    válasz Bog #175 üzenetére

    Köszi a választ. A kislányos sztorin jót derültem. Hiába, a kreativitás ösztönös. Én pl. eléggé rossz néven veszem, ha valakivel 3 éves korában Youtube-ot nézetnek, és arra alszik el, de most volt pl. cikk erről a magyar kiscsajról, aki 9 évesen már énekes sztár, és a Youtube-ról kezdte tipegő korában.

    #178<Adamsky>Bog#175:
    Én szabályosan viszolyogtam a 21:9-től, most viszont, hogy vettem egy másik telefont, rájöttem, hogy nincs szívem eladni az Xperiát. Egyszerűen annyira kurvajó kézbevenni, hogy ihaj. Most itt van előttem az asztalon 3 telefon, és fogalmam sincs, mit tegyek. Mindhárom tudása, külseje, fílingje kéne, de még kettő telót is soknak tartok.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

Új hozzászólás Aktív témák