Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    Nekem van egy pár hónapja, és a tesztben leírt kényelmével nem értek egyet. Kényelmes, de nem huzamosabb ideig. Teljesen normál m méretű füleim vannak, szóval nem lapát. Mégis, egy-két óra után már igazgatnom kell, és bárhogy is állítom, a kényelmetlenség érzése csak pillanatokra múlik el, aztán jön is vissza. A zajcsökkentése valóban nagyon jó. A külvilág szinte teljesen megszűnik. A hangminősége. Kikapcsolt állapotban, vezetékkel, szerintem nem túl jó. Vagyis kicsit sem jó, leszámítva néhány nagyon jó minőségű zenénél, de ott sem hozza azt, ami elvárható lenne ennyiért. És ezalatt a 120 ezres árat értem, nem a 150 ezrest. Tehát, véleményem szerint, kikapcsolt állapotban egy jobb 10-20 ezer forintos fejhallgató is jobban szól nála, ha jól választunk. Bekapcsolt állapotban rögtön változik a helyzet. Ilyenkor a saját belső erősítője kezd el dogozni, amit nagyon jól összehangoltak a hangszórókkal. Nem tudom, hogy hogyan csinálták, de tény, hogy jól működik. Már nem egy rossz dobozhangot hallok, hanem egy egész szépen szóló fejest. Megjön a tér, és a dinamika. A hangkép viszonylag kiegyenlített. Lehetne több, jobb basszus, és magas is. De nem fájó a hiány, összeségében rendben a hangkép. Bekapcsolt állapotban, kábellel hallgatni a legjobb. Ez adja a legjobb hangminőséget. Valószínűleg a benne levő erősítő miatt nem igazán háklis a forrásra. Hallgattam pc-ről, átlag telefonról, és iBasso DX 90-ről is. Persze, van különbség, de nem egetverő. Sajnos, kábellel nem elérthető minden ficsőr, gyakorlatilag csak annyi, hogy ha a jobb kagylóra teszem a tenyerem, akkor a zene lehalkul, és be engedi a külső hangokat. A többi, hangerő fel-le, satöbbi már nem. BT. Az aptX nagyon jól működik. Sonyval nem hallgattam, arról nem tudok nyilatkozni. Nem sok BT fejhallgatót hallottam. De azok közt ez a legjobb. Szakadozás mentes jó hangot ad. Közel olyan jót, mint kábellel. Headsetnek tökéletes. Nem maradok le hívásokról zenehallgatás közben, jól hallom a beszélgető partnerem, bármilyen zajos helyen. Ő már kevésbé, de elfogadható. Miután hosszabb időt töltöttem vele, és nem csak egy teszt erejéig használtam, azt hiszem reális képet tudtam róla adni. Megéri? Nem dönthetek mások helyett. 120-at annak, akiknek fontos a jó hangminőség, úgy hogy ki akarja használni a BT-s ficsőröket is, és fontos neki az aktív zajcsökkentés. Ha nem fontosak, kap ennél jobb hangot is ennyi pénzért. Nekem megérte. Nagyon, mert hatvanért vettem. Újonnan, dobozában, bontatlanul.

  • norvik

    aktív tag

    Még annyit tennék hozzá az eddig leírottakhoz, hogy sokat utazom, és nagyon jól jön az aktív zajcsökkentés. Korábban Sennheiser PXC 450-et használtam. Az messze kényelmesebb, a hangja viszont ennek jobb. A Sennheiser PXC ugyanazokat a drivereket használja, mint a HD 595. Csak azért írom le, mert talán így könnyebb viszonyítani.

  • norvik

    aktív tag

    válasz AGE-T #46 üzenetére

    Igen, meg. Még a Sony előtt. És nem lett annyira jó, mint ez.

  • norvik

    aktív tag

    válasz AGE-T #50 üzenetére

    Ez nem igazi tapasztalat. Volt a fejemen, de nem volt alkalmam hosszasan hallgatni, mert nem vettem meg. És, igaz, tény hogy nem teljesen korrekt amit írtam, mert csak az emlékezetemre hagyatkoztam, közvetlen össze hasonlítás nem volt.

  • norvik

    aktív tag

    válasz vicze #54 üzenetére

    Nem hallgattam mindet, amit felsoroltál, de valóban ez a jelenlegi legjobb hangú ANC fejes. A Denon-nak is van, kábé ennyiért, vagy talán kicsivel olcsóbban mérik, mint ezt, de nem közelíti meg ezt a szintet. Már régóta le akartam cserélni a PXC 450-et, de egyszerűen eddig bármit is néztem, csak oldal lépés lett volna, bármire is cserélem, egészen eddig a fejesnek a megjelenéséig. Nem tökéletes, vannak hibái. Az egyik szubjektív, nekem kényelmetlen hosszabb távon. A másik, hogy a kézzel történő irányítás nem az igazi. Hangerő le föl, előző következő szám léptetés megint jó csak hozzá kell szokni. De koppintással elhallgattatni, vághat telefont felvenni, zenét indítani már annyira nem jó, hogy dühítő. Állok a közértben a pénztárnál sorba, és amikor rám kerül a sor, kopogtatom a kagylót, mint a hülye fakopáncs, de a zene csak egy pillanatra hallgat el, majd folytatja. Szóval lerántom a fejemről mintha ez az extra nem is létezne. Talán egy firmware frissítés segít majd rajta, ha egyezer lesz ilyen. Ebben jobb volt a PXC 450. Csak megnyomtam egy fizikai gombot, és máris tisztán hallottam a külvilágot. Jobban, mintha nem lett volna a fejemen, mert a külső hangokra ilyenkor még egy kicsit ráerősített, mint egy nagyothalló készülék.

  • norvik

    aktív tag

    válasz AGE-T #62 üzenetére

    Kábellel jobb a hangja, mint BT-vel. Sony telefonnál ugyan még nem próbáltam ki de az aptX képességű telefonommal egyáltalán nem rossz a helyzet. Túlzás valószínüleg, de olvastam olyan tesztet is, amiben azt írják, hogy a mobil telefonok közül vezetékesen, és vezeték nélkül is a legjobb hangja az Lg v20-al van. És abban a tesztben szerepelt a Sony Z5 Premium. Valószínüleg túlzás. És úgy nem hallgattam meg, tehát nem tudok róla valós véleményt mondani. De tény, hogy nekem egy V20-am van, és nincs okom panaszra a hangjával. Közel azt tudja, mint kábellel. A pudingot meg kell kóstold ahhoz, hogy véleményt tudj mondani az ízéről. Anélkül csak súlytalan, elvi ítéletet mondhatsz róla. Nem kötelező megvenni. Én megtetettem, és a hibái ellenére is jól tudok együtt élni vele. Amit nyugodtan le lehet szögezni, hogy ez a legjobb hangú aktív zajszűrős fejes ma a piacon. Mint ahogy az is tény, hogy ennyi pénzért már lehet venni nála jobb hangú, vezetékeset is, zajszűrés nélkül, nem kis számban.

  • norvik

    aktív tag

    válasz vicze #69 üzenetére

    Egyetértek. Azzal egészíteném ki, hogy bőven elég a nagy nevű gyártók termékeivel összehasonlítani. A kicsik mögött nem áll olyan fejlesztői csapat és tapasztalat, hogy egy valóban jó fejest dobjanak piacra. Egy terméknek általában elég vegyesek a tesztjei, akkor is ha jóról van szó. Egyik oldal jót ír a cuccról, a másik meg csak fanyalog. Ennél a fülesnél viszont teljesen egyhangúan csak pozitívumokat írnak a hangjáról.

  • norvik

    aktív tag

    válasz #25954560 #74 üzenetére

    Számomra ez a legnagyobb hibája. Mármint a hosszú távú kényelem hiánya. Az oka a mérete. Kicsi. Az over ear nem teljesen igaz rá. Valahol az on ear és az over között van. Egy női apró fület talán körülölel, de egy átlag férfit nem.

  • norvik

    aktív tag

    válasz dementor #42 üzenetére

    A minőséget meg kell fizetni. Ezzel egyet is értek, de vajon mennyibe is kerül a minőség? Nem tudom megállni, elmondok egy történetet. Úgy két éve, vettem egy Denon AH-D 7100-at. Tetszik, szeretem a hangját, bár ritkán hallgatom, mert utcára hatalmas, otthon meg inkább a hangfalakat hallgatom. Hollandiában vettem, európai garanciával. Még garancia időn belül elkezdett recsegni a jobb oldala. Mint utólag kiderült, semmi baja nem volt, de ezt akkor még nem tudhattam. Bevittem a Totelhez, de azt mondták, mivel nem itthoni a vásárlás, a gari nem érvényes. Szép, mondom, sokat ér az Eu garancia... De ha már ott voltam, kérdeztem, hogy garin kívül mennyibe kerülne a driver csere. Nem tudták megmondani, mert az adatbázisban sem szerepelt a driver, még ők sem tudtak hozzájutni. Mit ne mondjak, kezdtem magam nagyon szarul érezni. Itt egy jó drága fejhallgató, gari időn belül, és se ingyen, se pénzért nem tudom megcsináltatni. Írtam a Denon-nak. Elkérték a számla másolatát, majd megadtak egy kinti szerviz címet, hogy oda küldjem el. Kiküldtem, majd jött a hír, hogy semmi baja, csupán valami fémreszelék, apró fényesedőcskék részecskék kerültek a membránra, és azok hangjait hallottam. Khmm. Így jár az, aki kölcsönadja a fejesét. Mindegy, megcsinálták, ráadásul gariban, és nekem csak az oda-vissza postaköltséget kellett fizetnem. A szervizről nagyon jó véleményem lett. Aztán, arra gondoltam, hogy mi lesz, ha később valóban elromlik? Keresgéltem a neten, de sehol sem árulnak. Gondoltam egyet, és írtam a kinti szervíznek, azt kérdezve, hogy mennyibe kerül egy pár driver. Jött a válasz, 160 euró postaköltséggel együtt, az utolsó pár, több nincs. Gondoltam, nem is olyan vészes, és később már esélyem sem lesz venni. Utaltam, küldték. Egy hét múlva jött egy hatalmas csomag. Vigyorogtam, hogy azt a kis apró cuccot így becsomagolták. Kibontottam, és jött a meglepetés. Nem két drivert küldtek önmagában. Hanem egy komplett fejhallgatót. Mahagóni házastól, mindenestől. Csak a kábelek, és a fejhallgató tartó állvány, vagyis a kiegészítők hiányoztak. De ott volt az orrom előtt egy vadi új fejes, kevesebb, mint ötvenezer forintért. Aminek a kezdő ára 300 felett volt, és ma, ahol még elérhető (ebay), 190 ezer felett indul az ára. Használtan sem sokkal olcsóbb. Szóval jelenleg van két ilyen fejhallgatóm. És mielőtt kérdezné valaki, nem akarom eladni egyiket sem.
    Hangosan gondolkodva, felteszem a kérdést: mennyibe kerül(-ne) reálisan egy minőségi fejhallgató? A szerviz nem ajándékba adta nekem, biztos vagyok benne, hogy nem fizettek rá, valószínűleg kerestek is rajta. Ezek tükrében, én azt látom, hogy a Denon, a többi gyártó, és a kereskedők, hatalmas haszonkulccsal dolgoznak. Az ár nem a valós értéket jeleníti meg. Az jóval alatta van, illetve kéne legyen.

  • norvik

    aktív tag

    válasz Orcsi #77 üzenetére

    Való igaz, kinek ez, kinek az jön be. A tiédből egyedül az anyaghasználatát irigylem. Még kisebb, egyértelműen csak a fülön ül föl, így kényelmetlenebb is hosszabb távon. Biztosan szépen szól, de, hogy kinek mi jön be jobban, ízlés dolga.

  • norvik

    aktív tag

    Kíváncsiságból rá néztem az eBay-n. Árulják ott is, a legolcsóbb ár, licit nélkül, olyan 90. De az állapota elég érdekes: a gyártó felújította. Marha jó, és egyben tuti kamu duma. Persze, a három-négy hónapja bejelentett fejest, a gyártó használtan vissza vásárolja, felújítja, és adja is el tovább. És persze, nem a saját hagyományos forgalmazási csatornáin keresztül.

Új hozzászólás Aktív témák