Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eli577

    senior tag

    válasz gedemmm #1646 üzenetére

    Szerény véleményem szerint bőségesen elég kellene, hogy legyen az 1 giga ram, onnantól csak az optimalizált memóriakezelésen múlik a dolog. Gondolom nem fogsz egyszerre 4-5 olyan alkalmazást futtatni, ami megeszik 100 mega ramot. Onnantól meg memory management, ami szoftveres, tehát javítható ha valami problémát érzékelnek a felhasználók.

  • FragMaster

    addikt

    válasz gedemmm #1646 üzenetére

    Számít ez nekünk? Itt úgy is csak a "nemzetközi verziót" kapjuk 4 maggal és 1gb rammal.

    Személy szerint én simán az amcsit választanám, ha lehetséges volna, bár hogy minden tekintetben pariban legyenek adreno320 gpu-val, nem a mostani 225-el. :)

    "FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

  • Tuninger

    addikt

    válasz gedemmm #1646 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy elég az 1GB ram. A legrégebben futtatott programot bezárja a készülék, de teszem azt a legutóbb használt 6 programban gond nélkül tudsz ugrálni multitaskkal.
    Hosszú táv: 2 éves viszonylatban elég lesz az 1 GB ram, 3-4-évre meg esélytelen előre látni.

    Az iPod touch 256MB-je tényleg kevés. De pl iPhone 4-nél az 512 rammal már sokkal ritkábban futsz bele ebbe a problémába, legalábbis jóval több programnak kell lennie betöltve a memóriába.

    A 2 magos Snapdragon S4 és a 4 magos Exynos közel hasonló teljesítményt hoz.

    A 2GB ram előnyeit normál használatnál nem fogod észlelni az 1GB-vel szemben. Viszont azt az S3 variánst csak szürke importból, gari nélkül (itthon), és hónapok múlva fogod tudni beszerezni... Ha valóban legjobb döntést szeretnél, és régóta vágysz rá, akkor elég nagy rizikót vállalsz az amerikai garanciával... És ott sem lesz olcsóbb a készülék..

  • gedemmm

    csendes tag

    válasz gedemmm #1646 üzenetére

    Na gyerekek, ha már így előjött megint ez a launcher-újraindulós téma, nem tudom megállni, hogy ne másoljam be egyik korábbi hozzászólásomat... Tök okosnak fogok tűnni:D

    "Srácok, nagyon nagy és összetett témában kérdezem a véleményeteket. Biztos nem csak egyféle véleményt fogok kapni, de minél több hozzászólást kérek, amennyiben lehetséges. Nagyon sokat! Profi véleményeket is várok.
    Talán lehetne új topicot is indítani erről. De kezdjük itt.
    Szóval:
    Mint tudjuk, a nemzetközi SGS3 négymagos procival és 1GB RAMmal van felszerelve. Van egy ún. LTE verzió Amerikában, ott 2GB a RAM - viszont a proci csak kétmagos.
    Szerintetek melyikkel lehet hosszútávon jobban kijönni? Elég 1 GB RAM? A rendszer már önmagában elég sokat megeszik ebből + multitasking stbstb. Szerintem parás lesz.
    Jó, MÉG nyilván elég, de én egy brutális csúcstelefont szeretnék venni, ami nagyon sok idő múltán is tökéletesen megállja a helyét. Emlékezzünk vissza a Galaxy S1re, az 512es RAMtól mindenki eldobta az agyát, hogy ez örökké elég lesz, és nem egy user kezdett panaszkodni belassulás, lag, memóriahiány miatt néhány update után, sokat használva a telót. (És még meg sem említettük a modolást, ROMcserét, Cyanogenmod, MIUI stb.)
    Kezdem úgy érezni, hogy 2GB RAM-ra sokkal több szükség lesz később, mint a négymagos procira, ami jól hangzik persze, de egyszerűen nem lehet kihasználni.
    Attól, hogy jelenleg zökkenésmentesen működik a rendszer 1GB memóriával és nem lehet kifutni belőle, tartok tőle, hogy az idő múlásával 2GB RAM többet jelenthet majd, mint egy Exynos proci.
    Ráadásul bejelentették, hogy Koreában a négymagos proci 2GB RAMmal párosul. Nyilván ez árban is többet jelent, de nem érdemes figyelmen kívül hagyni.
    Mi a véleményetek erről? Minden egyes gondolatot nagyon szívesen vennék, hogy valóban tisztán láthassak a kérdésben. Régóta szeretnék egy igazi csúcsmoblit, most jött el ennek az ideje, de tökéletes döntést szeretnék meghozni - minden szempontból.
    Éppen ezért rendkívül fontos, hogy tanácsokat kapjak, és sokat, több nézőpontból. Előre is köszönöm, srácok.
    Egyébként azért foglalkoztat ennyire ez a RAM-téma, mert van egy iPod Touch 4-em (jailbreakelve) 256 MB RAMmal, és kb kétóránként rebootolnom kell, mert egyszerűen meghal. Elfogy a memória, becrashelnek az appek. Nyilván közel sem említhető egy lapon a Samsunggal, de tapasztalatból tudom, milyen nagyságrendű gondokat okoz a memóriahiány.
    Apple miatt ne alázzatok meg, ingyen volt, nyertem, nem adtam rá ki pénzt :D
    (Ja, és mielőtt megkérdeznétek, hogy mi értelme van ezen filózni, simán lehet eBayen rendelni bármelyik Magyarországon nem elérhető Unlocked /kártyafüggetlen/ verzióból, gondolok itt az amerikai és koreai SGS3ra.)
    Köszönök mindent előre is!
    Ádám"

    Végül is rábeszéltetek az 1gigásra, és láss csodát... megjelent a probléma.

    Zárásként pedig ettől az egy problémától eltekintve továbbra is fenntartom, hogy zseniális a telefon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák