Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskeni

    aktív tag

    Hm, egy oldal cikke [link] is megfogalmazta azt, amit a hosszú Firefox-os (telefonon) pályafutásom során olykor mintha én is érzékeltem volna. Ezek szerint nem csak "mintha". Szóval tényleg ennyire szemét a Google, hogy szándékosan akadályozza a Firefox-ot mobilon (ott szinte biztosan)? Mikre is gondolok? Szinte az összes oldalon rosszabbak az animációk, szaggatósabbak, lassabban töltenek be esetleg, de a görgetés sem fluid komplexebb oldalaknál. A Chrome látszólag jobban kezeli a különféle tartalmakat. Ha a szöveges felépítésnél bonyolultabb egy oldal, akkor a Firefox érezhetően rosszabbul tejlesít. Ami még szemet szúrt, hogy a Google kereső használata Chrome-ban olyan, mintha egy alkalmazást használnál, míg Firefox-ban ez inkább olyan, mintha valami egyszerűsített-szerű nézetben látogatnád meg az oldalt. A képek sem jók, ha nem teszem ki teljes nézetbe a Google képkeresőjében, akkor pixeles a kép, míg a Chrome Teljes nézet nélkül is szépen meg tudja jeleníteni a képet. Ilyesmikre kell gondolni.
    Bocs, ha valakit ez zavarna off-ként is, de annyiban ide passzol, hogy telefonon is elérhető, bővítményekre vágyó S9 júzerként eléggé szemet szúr, hogy ilyen dadogások előfordulhatnak. Elvégre nem ezért vettem életemben először flagship telefont, hogy aztán bármiféle apró bakiba is belefussak... Más böngésző meg mobilra nincs, ami ilyen hatalmas mértékben testreszabható, mint a Firefox, mivel egyik-másik sem támogat semmilyen bővítményt. Úgy meg végképp nem, mint a Firefox, hogy hellyel-közzel egy az egyben használhatod az asztali böngészőben is elérhető bővítményeket és letöltheted őket ugyanonnan... Beépített bővítmények ugyan akadnak, melyek javarészt hirdetésblokkolók és nekem tulajdonképpen az is kell, de hagyjuk. Ezek a beépített vackok semmit nem érnek egy jófajta Ublock Origin-hez képest (aki filmezik esetleg online, az tudja).

    Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

Új hozzászólás Aktív témák