Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    válasz #24536576 #18849 üzenetére

    A kérdező valóban fülesként említette elsőként, de a típusszám szerint fejhallgatóról van szó.
    Fülhallgató, fejhallgató, nem vagyok egy nyelvész, de ha csak fülesként van említve a kategória, nekem beleférhet mindkettő. Úgyis a típusszám azonosította be, hogy pontosan miről beszél.

    Nos igen, mindkettőnek megvan az előnye, hátránya. Kinek melyik a fontosabb a döntésben.
    Én speciel nemigen szeretem, ha a fülembe van dugva valami, és még kérdés, hogy milyen jól illeszkedik.
    Vannak fülbedugósban is aktív zajcsökkentős típusok, még jó minőségben is, akár egy jó "fejesnél" is drágábban.
    Mégis azt gondolom, hogy a kialakítása miatt olyan pici helyre olyan technikát nem lehet bezsúfolni, hogy akár hangban, akár zajcsökkentésben verjen egy jó fejhallgatót. Plusz említetted a kis akku problémáját is.
    Az enyém még csak 18 órát bír, ha jól emlékszem, de nekem ez is rendben van használatilag. Nem olyan sűrűn kell tölteni. Az újabb Sonyk már 30 órát tudnak.
    Valóban nyáron van hátránya az izzadás miatt. Ezt eddig el tudtam viselni akár egy 3 órás vonatozás alatt is a hasznáért, hogy jóval nagyobb csend van körülöttem. Télen viszont melegít. :D
    Ilyen műanyag nyöszörgés ennél nekem még nem tűnt fel.
    Utcán nagy szélben keletkezik némi szélzaj. Még az eső érdekes. Nyilván nagy esőben nem célszerű hordani, vagy van ernyő. Kisebb szemerkélésnél nincs gond, majd megszárad.
    Viszont ha a széldzseki kapucniját már a fejemre kellett húzni, az elég érdekes zavaró körülmény, mert ahogy jobbra balra forgattam a fejem, a zenelejátszás random ki-be kapcsolgatott. A kapucni kicsit átnedvesedve időnként hozzáért a jobb oldali kapacitív vezérléshez, és beavatkozásnak érzékelte. Jó, ez ritkán adódik, inkább érdekességként írtam.

    #18847 lakotibi
    LosBlancosrm már írta, hogy a fülesnek is tudni kell az LDAC-t. Nálam megmarad a beállítás.

  • Polarstar

    nagyúr

    válasz #24536576 #18849 üzenetére

    Baromira egyszerű. Vagy nem használod, vagy előveszel egy régiesebb fülest. Habos távtartós a Grado-m.

    [ Szerkesztve ]

    Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Új hozzászólás Aktív témák