Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz szecska24 #146 üzenetére

    1. Többségben van az akinek kell a 10x zoom és gyenge képminőség, egy telefonként nem használható de annak szánt valamiben? Nem lennék ebben olyan biztos.

    2. Nem kell elhinni semmit amit irok, de maradjunk annyiban, hogy nem most találták fel a kisszenzoros gépeket, és az idők folyamán volt köztük jónéhány használható darab, úgyhogy amint irtam a szenzorméret önmagában nem mentség (főleg jó fényviszonyok között, ahol ez a gép elvérzik). Nekem legtöbb tapasztalatom egy Canon A720IS géppel van ami itt csücsül a szekrényemben rég óra (40 ezer körül vettem annak idején újan), és néha még használatban is van. Persze ebben csak 6x zoom van (35-210mm), 1/2.5-ös szenzor, 8MPixel, de nem is mai darab, kb. 7 éves (azóta kellett volna legyen egy kis fejlődés MPixelhajházáson kivül).

    Pont a min. 10x zoom-os kitételed az aminek semmi értelme ebben a kategóriában (fölöslegesen növeli a készülékházat), ezek a kisszenzoros csodák alkalmatlanok olyan fotók készitésére ahova kell ekkora fókusztávolság (ugyan ez a véleményem a bridge-ekről is amúgy, bár ott legalább a fogása megfelelőbb a gépnek). Ha pedig csak kissebb fókusztávolságon használod (vagy teljesen wide-on ahogy a képek nagy része készül) akkor minek hordozz magaddal állandóan egy ekkora monstrumot mint "telefont"?

    Ja és soha nem vennék 20 ezres gépet, és nem is ajánlanám senkinek (ellenségemnek esetleg :D ).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák