Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Milestone2 #7243 üzenetére

    Milestone2: Pontosan így van, ahogyan mondod.
    formula01: Ha az opciókban nincs, és a SetCPU-ban/No-frills CPU Controlban sem látod, illetve a lenti példa alapján sem sikerül beállítani, akkor a kernel az adott governort/ütemezőt tényleg nem tudja.

    A /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq könyvtárban levő két fájl segítségével le tudjátok kérdezni, hogy a kerneled milyen frekvenciákat (scaling_available_frequencies) és governorokat (scaling_available_governors) ismer, pl. így.

    lekérdezés:
    $ cd /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq
    $ tail * (részlet néhány fontosabb fájlból)
    ==> scaling_available_frequencies <==
    122880 245760 320000 480000 787200 806400 825600 844800 864000 883200 902400 921600 940800 960000

    ==> scaling_available_governors <==
    Lagfree minmax brazilianwax SavagedZen interactiveX Scary smartassV2 smartass interactive conservative userspace powersave ondemand performance

    ==> scaling_governor <==
    ondemand

    ==> scaling_max_freq <==
    806400

    ==> scaling_min_freq <==
    245760

    átállítás: Lagfree governor, minimum órajel 122.880 MHz, maximum órajel 787.2 MHz esetén:
    echo Lagfree > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_governor
    #kisbetű/nagybetű számít!
    echo 787200 > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_max_freq
    echo 122880 > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_min_freq

    ebben a cikkben van példa az I/O ütemező átállítására is, ha jól látom, csak az SD kártyára vonatkozóan állítja át, különben a /sys/block/eszközneve/queue/scheduler fájlba kell beleírni ugyancsak az ütemező nevét, eszközneve = pl. stl13 a belső /data-nak felel meg.
    A fentieknek megfelelően pedig lehet írni egy 4-5 soros scriptet, amelyet a /system/etc/init.d könyvtárba betéve minden induláskor lefut, és nem kell megvárni, amíg betölt pl. a No-Frills.

    myke01: kíváncsian várom a tapasztalatokat :) aztán belevágok az ext4-re alakításba. nálam ez a hiba nem jött elő, mert nagyjából másfél perces a csengőhangom. Viszont működik a gyári Samsung billentyűzet, meg a hangszínszabályzó is, csak néhány library-t kellett hozzá átmásolni.

    Jut eszembe, ext4 az mennyire hatékonyabb fájlrendszer az rfs-nél, amikor az Androidról beszélünk? Egy esetleges fagyás/aksikivétel mennyire bántja a fájlrendszert? Elvileg mindkét fájlrendszer naplózó, de azért mégis...

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

Új hozzászólás Aktív témák