Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • awakening87

    aktív tag

    Hello!
    @Csabi42: Ugyanez van nekem is fent, SuperOneClick-kel csináltam a root-ot, majd feltettem a legfrissebb SuperSU-t, végül letöröltem a SuperUser-t. Gond nélkül működik minden. Akárhányszor nyomkodhatom a wlan-t ki/be, nem döglik meg úgy, mint a 2.3.6-osom... persze ahhoz is csak egy jó kernel hiányzik
    @Pityka_: passz, a képek alapján jó eséllyel igen, mivel a vas az Ace-ben és a Gio-ban azonos. többet csak részletesebb elemzés után tudok mondani. honnan van ez a firmware?
    látom, igencsak tuningolható vele az órajel, nektek mennyi a rekord? nálam már 825 MHz felett meghal, ha huzamosabb ideig kell dolgoznia...

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • Pityka_

    tag

    válasz awakening87 #7501 üzenetére

    Ace-emre raktam ezt fel. A Galaxy Ace fórumban ajánlották. Mivel egyezik a két teló belső paramétere ezért gondoltam én is, hogy felmenne a Giora is. Igazából csak akkor tenném fel ha biztosan menne rajta.

  • bb.bocs

    őstag

    válasz awakening87 #7501 üzenetére

    meddig biztonságos húzni a procit? mennyi a max ami biztonságos? :) olyan ami tényleg megbízható, nem ez a talán nem ég még le :D

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bb.bocs #7503 üzenetére

    ez egy nagyon jó kérdés és eléggé megoszlanak erről a vélemények. amúgy van értelme? van érezhető gyorsulás a mindennapi használat során? javult a használhatóság?
    valakinél pl. a 844 MHz is simán megy, nekem nem ment 825 MHz felett, és hiába nem performance-re tettem a cpu governort, hanem a smartassv2-re - ami csak néha járatta a maximális órajelen - és még így is újraindult pár órányi használat után. valami cm7 vagy cm9 volt fent, már nem emlékszem pontosan.
    az is lehet, hogy a túlhúzhatóság a kerneltől is függ.
    szerintem rendesebb hűtés nélkül túlhúzva csak instabil lesz, esetleg az élettartamát rövidítjük.
    de elvileg már ez a 7x27-es rendszerchip is gyárilag túl van húzva (800-on megy a 600 helyett?!, a Mini pedig maradt 600-on? - forrás: [link] - fixme)

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • cabal

    tag

    Sziasztok!

    A feleségemnek van Gio-ja. Eddig nem használt mobilnetet rajta, csak otthon wifit. Pár napja aktiváltuk hozzás a netet is, de hamar (<1 óra) lemerítette az akkumulátorát, több, mint 50%-kal. (Semmi extra, kis gmail, index olvasás utazás közben.)
    Ez így nem túl sok? A saját telefonjaim ennél azért jobban bírják.
    A telefont amúgy durván 2 naponta szokta tölteni, mérsékelt otthoni wifi használat mellett. Ezért is meglepő, hogy a mobilnet használat ilyen durván lemerítette.
    Ötlet, hogy mit nézzek meg? Mert ez szerintem nem normális. (2012. decemberi, akkor gyári rom van rajta, 2 napja dugtam KIES-re először, az jelzett valami szoftverfrissítést, érdemes azzal kezdeni?)

    Üdv!

    ''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

  • awakening87

    aktív tag

    válasz cabal #7506 üzenetére

    Szia cabal,
    nekem is hasonlóképpen viselkedik a Gio-m: amint elkezdek forgalmazni a HSPA-s hálózaton, nagyon gyorsan merül. Aztán ha újraindítom a telefont, az aksi töltöttsége 10-20%-ot "emelkedik". Egy másik aksival is ugyanezt csinálja. Csak 2G-s üzemmódban elvileg kevesebbet fogyaszt, de nálam úgy nagyon sokszor kifagy.
    Ha nálatok nem fagy ki, használjátok a csak 2G-s üzemmódot.
    Milyen alkalmazások vannak fent és mik futnak a háttérben?
    Régen mintha tényleg jobban bírta volna a strapát!

    A samfirmware.com szerint a legfrissebb firmware a Gio-ra a 2013. júniusi cseh 2.3.6-os. (rendszerverzió: S5660XXKTK, CSC verzió: S5660OXXKT5)
    Szerintem a Kies is erre akar frissíteni.
    A legfrissebb magyar pedig a 2012. decemberi 2.3.6-os (rendszerverzió: S5660XXKTT, CSC verzió: S5660OXXKT9)
    Természetesen mindkettő tud magyarul.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • formula01

    aktív tag

    Telefonja válogatja, én 921 Mhz-ig mertem húzni, ezen napokig stabilan működött, tovább nem kísérleteztem, most meg max játszani húzom fel.

  • bb.bocs

    őstag

    válasz formula01 #7508 üzenetére

    aha köszi. ha nem birja úgyis újraindul ahogy nézem :) 902ig birta utána ujraindul. akkor nekem 902 a max ezekszerint ami még használható. de gondolom az aksi is hamarabb merül :)

    [ Szerkesztve ]

  • bb.bocs

    őstag

    válasz bb.bocs #7509 üzenetére

    na most meg nem indula teló :D vagyis elindul betölt majd idövel kikapcsol ... :D gondolom a proci húzástól :Dés nem tudom visszatenni :D nincs kedvem ujratenni a rendszert

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bb.bocs #7510 üzenetére

    Lool :) (persze ez nem vicces)
    Mivel állítottad be az órajelet?
    Nem is kell újratenni.
    Sztem bőven elég recoveryben kitörölni a problémás apk-t, meg hasonlók...

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • bb.bocs

    őstag

    válasz awakening87 #7511 üzenetére

    a beállításokban...cm9...
    gondolom most wipe data/factory reset kéne, de akkor töröl minden smst stb és az baj :( nincsenek lementve :(

    [ Szerkesztve ]

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bb.bocs #7512 üzenetére

    Arra is van megoldás, asszem nekem már sikerült.
    Valahol a /data/system vagy /data/data alatt van egy .xml fájl, ami tartalmazza a kezdeti governort és órajelet.
    Meg azt is, hogy applyolja-e induláskor vagy se.
    Ha ezt átírod, megjavul a telefon :D
    Emlékeim szerint valami provider van a könyvtár nevében,
    a fájl meg valami settings nevű.
    Nézz utána.
    Ha van recovery és van adb, nincs gond.
    Persze a /data-t a varázslás előtt fel kell csatolni!

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • bb.bocs

    őstag

    válasz awakening87 #7513 üzenetére

    ohhh hogy mindig ide jukadok ki az adb hez :D gépre van ja... de nem tudom megoldani :Dadbt beállítani stb. oh bakker nem giaz.
    +azt sem tudom hol a rendszer zip em...

    [ Szerkesztve ]

  • awakening87

    aktív tag

    válasz bb.bocs #7514 üzenetére

    Igazából az se kell hozzá, elég, ha a recoveryből elindítod az aroma nevű fájlkezelőt, abban pedig egy konzolt.
    A konzolban meg egy vi nevű fapados kinézetű, de annál nagyobb tudású fájlkezelőt.
    Ha ez nem rfs-es rendszer, és van a kártyán hely, csinálj egy mentést (elég csak a /data-ról) aztán tedd be a kártyát a gépbe, tömörítsd ki a mentést és keress rá a 902-és értékre (pl. Totalcmd-vel)
    Ebből tudni fogod, hol és melyik fájlban tárolja a cm9 a húzást :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • bb.bocs

    őstag

    válasz awakening87 #7515 üzenetére

    újratettem :D ez van elegem van ,jó lenne a gyári rendszert visszatenni de nem tudom :(
    az odin nálam nem jó. sima zip fájl meg nincsen gyári telenoros rendszerrel.

    [ Szerkesztve ]

  • rootkiller

    őstag

    Újraraktam csajom telefonján a ROMot (Olasz XXKTU) és ami eddig ment root.zip, az most nem akar működni. Mi a franc van vele? Eddig magyar XXKTT volt rajta...

    Artengo TR 990 Pro

  • awakening87

    aktív tag

    válasz rootkiller #7518 üzenetére

    Valószínűleg az XXKTU-ban lévő kernel immunis az általad használt root.zip-ben lévő okosságra.
    A maclawék fórumán lévő Root_GalaxyGio.zip-pel lehet, hogy működne :)

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • Pityka_

    tag

    válasz awakening87 #7520 üzenetére

    Hello !
    Kiprobáltad az xperion v5-öt Giora? Csak akkor tenném rá ha biztosan menne.
    Köszi: Pity

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Pityka_ #7521 üzenetére

    Hello!
    Nem, még nem próbáltam ki, de amint megy, szólok! :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz awakening87 #7522 üzenetére

    Amíg nem cseréled le a arm11boot (ebből az Ace-re valót különösen ne tedd fel a Gio-ra), qcsbl, mibib, amss, stb. fájlokat.
    Tehát csak a kernelt (boot) és a rendszert (system.rfs) mókold, így nagy baj nem érhet.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Pityka_ #7524 üzenetére

    Na megnéztem a dolgokat. A telepítő script leformázza a /system-et ext4-re, és csak a boot-ot bolygatja (mivel felírja a kernelt), semmi mást nem flash-el, ezáltal megmarad a Download módunk is stb.
    A többi scriptben - amit telepítés után lefuttat - nincs Ace/Gio-hardverfüggő rész, ezért azok sem kavarnak be.
    Viszont:
    1. Csak némi módosítással fog felmenni az Xperion-v5.zip, ugyanis van benne egy ellenőrzés, hogy a telefon valóban Ace-e, az érték pedig a recovery-ben levő build.prop-ból jön:
    assert(getprop("ro.product.device") == "cooper" || getprop("ro.build.product") == "cooper" || getprop("ro.product.board") == "cooper" ||
    getprop("ro.product.device") == "GT-S5830" || getprop("ro.build.product") == "GT-S5830" || getprop("ro.product.board") == "GT-S5830");

    Ezt ki kell törölni, de leginkább ki kell cserélni a Gio-s .zip-ekben megtalálható változatra, ezután a .zip a cwm-es recoverykben feltelepíthető lesz. (Ha a szignatúraellenőrzés a cwm-ben be van kapcsolva, akkor újra alá kell írni a .zip-et a fejlesztői tesztkulccsal, különben ez a lépés kihagyható)
    Ami még jó kérdés, hogy az Ace-es kernel mit csinál majd a Gio-n. Gondolom, hogy induláskor a Gio logó helyett az Ace logó fog majd látszani, és mivel ugyanaz a processzor van mindkét telefonban, más probléma feltehetően nem lesz. És mintha már raktam volna olyan romot a Gio-ra (Adrenaline?), amelyikben Ace indítólogó volt, meg Ace-es build.prop fájl.
    [TUTORIAL][GUIDE][HOW-TO]Port Roms From Ace To Gio
    Galaxy Gio and Galaxy Ace ROMS are reported fully compatible with each other
    A fenti linkek alapján valószínűleg ki kell majd cserélni a kamera drivert + elvileg a bluetooth drivert is, meg azt mondják, hogy a Gio szenzorai is furcsán viselkednek Ace-re való rendszer alatt, szóval a Gio szenzor driverek kellenek.
    Az lenne a legjobb, ha megtudnánk, hogy melyik CM szolgált az Xperion-v5 alapjául, és annak a Gio-s megfelelőjéből szépen minden pótolható lenne.

    2. Mivel nem odinozunk meg hasonlók, a telefonból biztosan nem lesz tégla. Neki valahogyan mégis sikerült feltennie Gio-ra az Ace gyári romot, a Download módnak annyi lett, de elvileg ilyenkor az usb-s jiggel még feléleszthető a telefon:
    Flashed Galaxy Gio to Galaxy Ace - Help I need to go back!

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • Sokka

    aktív tag

    Üdv emberek!

    Tudna nekem linkelni valaki valami leegyszerűsített stabil romot. Decemberben 2 éves lesz a készülék, és még "érintetlen". Ideje lenne kipróbálnom valami újdonságot. Meg már igencsak le is van lassulva szegénykém. Előre is köszönöm.

    ¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

  • vashal

    tag

    válasz Sokka #7526 üzenetére

    már kicsit korábban linkeltem egy nagyon jó kis romot.

    a lassulásról jut eszembe :U ,milyen programot ajánlanátok ha lassan tele a telefon?? próbáltam a link2sd-t meg az app2sd-t,de nem volt meg győző (nem mindent lehet vele átrakni :( ).a mounts2sd jónak tűnik,csak még nem tiszta a használata.ha átpakolom a dolgokat akkor vagy mindig lefagy vagy csak nehezen akar indulni a teló (még nem jöttem rá mit lehet átrakni büntetés nélkül)

  • awakening87

    aktív tag

    @Sokka: Javaslom, hogy csináld meg a rootolást, aztán tedd fel a Play-ből a Link2SD-t,
    amellyel ki tudod fagyasztani/törölni a nem szükséges (gyári) alkalmazásokat.
    Tedd még fel a Play-ből a System Tuner-t és indítsd el, a Startup-ban pedig
    szedd ki a feleslegesen elinduló alkalmazásokat.
    Amik szerintem maradjanak bepipálva:
    - Android rendszer
    - Beállítások
    - com.sec.android.providers.downloads
    - CSC
    - Google Play Szolgáltatások
    - Google Szolgáltatások keretrendszer
    - Letöltéskezelő
    - Link2SD (ha használod)
    - Market/Play
    - Médiatár
    - Névjegyek
    - Óra
    - Samsung kezdőlap (ha a gyári touchwiz-es launchert használod)
    - SuperSU/SuperUser (ha rootoltad)
    - Tárcsázó
    - Üzenetek
    Ezt a módszert nem csak a gyári fw-nél lehet megcsinálni és szerintem érdemes is.

    @vashal: A lassulásról: akár Link2SD-vel, akár a gyári app2sd módszerrel tesszük át az alkalmazásokat,
    az egész az SD kártya sebességétől (leginkább az írási) függ. Class hányas a kártyád?
    Szerintem a gyári app2sd mindennél lassabb, mert titkosítást is használ.
    A mount2sd emlékeim szerint a dalvik-cache-t (/data/dalvik-cache könyvtár), az alkalmazásokat (/data/app) vagy azok adatait (/data/data)
    teszi át az sd-ext partícióra,
    esetleg megcseréli a külső (sd-ext partíció) és a belső tárhelyet (/data partíció).
    Az áthelyezést újraindításkor csinálja meg, amíg pörög az indítóanimáció, akkor érdemes megcsinálni, amíg nincs még nagyon belakva a telefon, különben sokkal több adatot kell mozgatnia.
    Az S2E meg a d2ext stb. is hasonló elven működnek.

    Attól is lehet lassú, hogy a processzor túl alacsony órajelen jár, és idő kell neki, amíg begyorsul.
    Szerintem segíthet, ha nem az ondemand governort használod, hanem mondjuk a smartassV2-t, viszont ez nincs benne a gyári kernelben.

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • Zolibaba24

    tag

    Sziasztok! Lehet hülye kérdés, de vállalom! :)
    Az asszony új telefont vett, a régi telója ilyen volt és nagyon tetszett neki rajta a gyári hírolvasó - időjárás előrejelző szoftver, azt hiszem az óra menüjéből lehetett elindítani. Találtam egyet a playen de az meg béta verzió és angol, ráadásul nem működik megfelelően. :( Be tudom szerezni valahol? Rá lehet azt erőszakolni egy másik androidos telefonra? Légyszi segítsetek, se éjjel se nappalom! :) Egy sima NEM-mel is beérem, akkor legalább nem keresem hiába :D

    [ Szerkesztve ]

    Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Zolibaba24 #7529 üzenetére

    Szia!
    Szerintem meg lehet csinálni, igaz trükközni kell hozzá. :)
    Gondolom az asszony a Touchwiz-es GenieWidget.apk-ra gondol.
    A probléma ott kezdődik, hogy a gyári fw-kben a legtöbb alkalmazás + a framework is odex-elve van...
    Dióhéjban az odex: valamelyest jobb teljesítmény, cserébe korlátozottak a szerkesztési lehetőségek. (valamiprogramneve.apk (belül nincs classes.dex) és valamiprogramneve.odex, ezek együtt vannak)
    Amint visszaalakítod "mezei" .apk-ra, vagyis de-odexeled, máris szerkeszthetővé válik az apk csomag.
    (valamiprogramneve.apk (belül van classes.dex))
    A Touchwiz-es alkalmazások használnak hívásokat + némelyik grafikus vezérlőelemeket a Touchwiz függvénykönyvtárából, ráadásul a Touchwiz keretrendszere nélkül nem is futnak.
    A Touchwiz-es feladatkezelő, illetve jegyzet alkalmazást már portolták, GB-n, ICS-en és felette is simán fut Touchwiz nélkül, szóval nem lehetetlen, valahol az xda-n van fent + némi leírás is van, hogy hogyan csinálták.

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • Sokka

    aktív tag

    válasz awakening87 #7528 üzenetére

    Üdv!

    Fel tudnád nekem dobni valahova gyors letöltésre a root.zip-et. Mondjuk Dropbox-ba, vagy valami közvetlen elérésű fájlmegosztóra.
    Köszi.

    ¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Sokka #7531 üzenetére

    Itt megtalálod: [link]
    nm :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • Sokka

    aktív tag

    válasz awakening87 #7532 üzenetére

    Ok! Már van is "SU"-m. A többit majd szerintem holnap. :R

    ¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

  • myke01

    senior tag

    válasz vashal #7527 üzenetére

    Feldobtam az általad ajánlott M'rage romot.
    Kicsit fura az "orange-white" színpárosítás ,idő kell a megszokásához.A fejlesztő biztos kötődik Hollandiához :D .
    A viccet félretéve: ebben ugyanaz a kernel dolgozik ,mint az enhanced236-ban ,már rettegek előre ugyanazoktól a bugoktól,amik abban is előjöttek. Az idők folyamán kiderül.
    A zenelejátszás laggol valamiért,a min. órajelet már felhúztam 245 MHz-re,de még mindig csinálja. Alapértelmezett playert használom.

  • Pityesz78

    tag

    Kevés a hely! A telefon belső tára majdnem megtelt :W :W :W :W

    Az üzenetek tára megtelt! :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

    Link2SD - Tárhely info

    Belső 9% üres
    Rendszer 34% üres !!!!!!!!!!

    enhanced236-os a rom böngésző, fényképező, számológép, e-mail, hang rögzítő, jegyzet, naptár, kezdőképernyő tippek, live wallp., samu bill, samu kezdől, samu fiók, swipe, szoft friss, twwallp, fm radio, zenék, beállítovarázsló, lcdtest, kigyomlálva.

    linkelve: jorte, k-9, next launcher

    belsőbe integrálva: anysoft, link2sd

    Idegeimre megy, már a play-ről sem tudok frissíteni mert NINCS ELÉG TÁRHELY :W

    Azt vettem észre, ha linkelek, akkor is vesz le a belső-ből.

    Másnak nincs ilyen gondja?
    Megoldás esetleg?
    Vagy egy kissebb rom? Ami működik!
    Hogyan lehetne a belsőből helyet felszabadítani?

    :))

  • Zolibaba24

    tag

    válasz awakening87 #7530 üzenetére

    Sikerült találnom egy működő Genie Widget.apk-t, így nem kell mókolni. Ezer köszi! :R

    Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

  • awakening87

    aktív tag

    válasz Zolibaba24 #7536 üzenetére

    Wow, merre és milyet? :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • Zolibaba24

    tag

    válasz awakening87 #7537 üzenetére

    [link]

    Google első találat :) , igazából a nevét se tudtam, amíg le nem írtad.

    [ Szerkesztve ]

    Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb!

  • vashal

    tag

    válasz myke01 #7534 üzenetére

    kiváncsi vagyok a tapasztalataidra a rommal kapcsolatban.felrakás előtt mindent formázni kell amit lehet (kivéve SD az adatok miatt),mert nekem is volt hiba ebből adódóan .viszont minden fut rajt (eddig) és a wifi is ügyesen működik (kikapcsolja készenlét közben aztán amikor használod a telót azonnal be is indul). vannak hiányosságok,de azért nem rossz.

  • kasza blanka

    aktív tag

    üdv

    testvérem GIO-jára tennék fel cmi custom romot, így lenne pár kérdésem. előre bocs, ha olyat kérdezek, ami már meg volt tárgyalva, de 7000hsz-t most nem futnék át.

    szóval nekem Blade-m van, tehát nem új dolog az ilyesmi.

    1. RAM/ROM kérdése. ugye főleg azért szeretnénk vmi mást, mert alapból semmi hely nincs, már a frissítésektől tele lesz a teló memóriája. mivel 280MB-os csippeket nem gyártanak, így gondolom, hogy ha nem 256MB, akkor 512. ebből pl Blade-n 440-t tudok felosztani system-data-cache között. GIO-nál összeadtam a terminal df parancsa által adott értékeket, 413MB, ez is elég szarul felosztva. 208,180,25

    van-e mód átpartícionálni a telefont, mint pl Blade-n a TPT-zés? egy custom cyanogen 7.2-höz elég 100mb-os system is, de ha nincs custom partícionálásra lehetőség, az is jó, ha lenne vmi előre gyártott 128/136 megás system, 2m cache, többi data kiosztású partíció.

    vagy eleve vannak olyan romok, amik a felinstallálásnál át is partícionálják a telót?

    2. CWM telepítése. kell-e ehhez előbb rootolni a telefont, vagy csak SD-re rakom a file-t, és gyári recoveryből felinstallálom? vagy jobb ODIN-nal?

    3. ODIN vs recovery: ez az odin-os dolog nekem új, blade-n mindent CWM alól csinálok. nem tudom, a fastboot hasonló-e, én azt nem igen használtam blade-n.

    szóval van vmi technikai előnye vmelyiknek a másikkal szemben? vagy ugyanaz az eredmény, akármelyik módszerrel is teszem fel a CWM-et és/vagy a ROM-ot?

    4. cm10 vagy cm10.1 elég gyors és megbízható GIO-ra?
    mi ez a sok hűhó a kernelek között? blade-re is volt néhány változat, de én ennyire nem variáltam velük. pl CM-et mindig a saját kernelével használtam. milyen különbségek vannak, vagy mire kell figyelni?

    csak 2g és wifi menne a telón.

    előre is köszi.

  • awakening87

    aktív tag

    válasz kasza blanka #7540 üzenetére

    Üdv kasza blanka :D
    Partíciók
    Maga a teljes flash memória ebben a telefonban kerek 512MB, valami Samsung OneNAND chip van benne.
    és ez van partícionálva a mibib fájlban megadottak szerint, ezt bolygatni nem érdemes, mert könnyen (hard)brick lehet belőle.
    tehát az újrapartícionálásról nem tudok bővebbet mondani, egyelőre vedd úgy, hogy nem lehetséges.

    CWM
    nem kell rootolni a telefont, felteheted .zip-ből a gyári recovery-n keresztül (ehhez rendesen alá kell írni a .zip-et),
    Odin módszer:
    0. Keresel odin-os cwm-et és azt a .tar.md5 fájlt használod, de ha nincs, készítsd el a sajátodat:
    1. Fogod a cwm lemezképet, kiszeded a zip-ből (recovery.img) és csak ezt az 1 fájlt betömöríted tar-ral, az archívum neve pl. CODE_S5660_amitakarsz.tar legyen.
    2. Lefuttatod az md5sum parancsot a CODE_S5660_amitakarsz.tar-ra és az .tar végéhez ezt hozzáfűzöd és átnevezed CODE_S5660_amitakarsz.tar.md5 -re.
    3. Odin 4.42-be betallózod az OPS-hez a GIO_v1.0.ops fájlt, a PDA-hoz az előbb elkészített .tar.md5 fájlt.
    4. A telefont Download módba kapcsolod vagy usb jiggel vagy a három gombossal, aztán amikor bejött a Downloading felirat, összekötöd a géppel, majd ha felismerte, mehet a Start, másodpercek alatt feltölti, a telefon újraindul, ezután már a következő recovery módnál az új recovery fogad.
    A tar.md5 fájl készítése Linuxban pl.:
    tar -H ustar -c recovery.img >CODE_S5660_amitakarsz.tar
    md5sum -t CODE_S5660_amitakarsz.tar >>CODE_S5660_amitakarsz.tar
    mv CODE_S5660_amitakarsz.tar CODE_S5660_amitakarsz.tar.md5

    Megjegyzés:
    - azért kell CODE_S5660_*.tar.md5-re átnevezni a fájlt, mert enélkül az Odin invalid model binary-t ír ki, de ettől függetlenül működik a flashelés.
    - ha a kernelhez akarsz Odin csomagot készíteni, akkor a boot.img-t kell betömöríteni.

    A CWM stb. fájlrendszerszinten, míg az Odin blokkszinten dolgozik. Valószínű, hogy olyasmi, mint a fastboot.
    Általában az a bevett és bevált szokás, hogy amihez van cwm-es .zip, azt cwm-ből tesszük fel, a többit meg Odinnal.
    Illetve: rfs-es romot odinnal, ext4-es romot cwm-mel teszünk fel (de ez is megy odinnal, az én gyári ext4-es migrált romom is egyelőre csak így tölthető fel)
    Azt hiszem azért is, mert nincs olyan recovery, amelyen az rfs formázás működne (a /system-et mindenképpen törölni kell).

    Ha nekilátsz az ext4-et használó romoknak, akkor ne felejtsd el rfs-ről áttérés után ext4-re formázni a partíciókat (erre van egy ext4 formatter script az xda-n)
    különben nem fog betölteni a rendszer. A /system-re persze felmegy a rendszer, de a /data-t már nem fogja tudni felcsatolni, logcat-ből látni.

    A 2G-vel nekem bajaim vannak (akármit teszek fel), többször is kifagy a telefon, amiből csak az aksi kivétele után lép ki.
    Lehet, hogy hardveres a gond, passzolom.

    Mivel kevés a memória a telefonban, nem annyira javasolt rá a ICS, JB, stb. de működik.
    Szerintem nem lassabb, vagy nem sokkal lassabb, mint a GB.
    De érdemes kipróbálni, akár már egy CM7.2 is elég lehet.
    A kerneleknél leginkább a modulok (nem) megléte különbözhet, meg a belefordított képességek, főleg a cpu governorok meg i/o ütemezők, illetve cpu órajelek kiválaszthatósága.
    Plusz a telefon stabilitását is nagyban befolyásolja, főleg a wifi csatlakozásét.
    A kevés belső tárhelyre meg az SD kártyán levő ext2/3/4-es partíció a megoldás. Van, hogy az egész /data is rajta van, vagy csak bizonyos alkalmazásokat tesznek rá, és onnan meg visszalinkelik az eredeti helyére.
    Aztán az is lehet, hogy érdemes lenne a komplett rendszert egy megfelelően partícionált SD kártyára tenni, és a kernelben levő init ramdisket úgy módosítani, hogy a kártyáról csatolja a /system-et stb.
    Szerintem nem lehetetlen a dolog.

    nm:)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz awakening87 #7541 üzenetére

    mármint 512M a ROM és a RAM együtt? az nem lehet, mert annál több. system+data+cache 413M, míg a blade-n u.ez 440. ott 512ből marad ez 'szabad' felhasználásra, amit aztán lehet partícionálni jobbra balra.

    nekem ez az odinos így elsőre túl bonyolult. maradnék a CWM-nél, ha lehet, azt ismerem a bladeről.

    maradjunk a 7.2nél.

    -szóval ha nem lehet partícionálni, akkor gondolom vmi a2sd kell, hogy ne sírjon, hogy tele a data 1-2 app felrakása után. mit érdemes?

    -a biztosan használt appok egy részét érdmes beletenni a 7.2-es CM zipjébe, hogy a 208M-ból ne legyen üres 40-50M feleslegesen, miközben a data kevés? (blade-n mókoltam pár CM7.2-t anno, volt ami 100M alatt maradt gapps-szal együtt)

    -"ehhez rendesen alá kell írni a .zip-et"
    azaz? letöltöm és mit csináljak vele?

    gondolom a CWM gyári recoveryből való felrakása után sem kell akkor rootolni, csak CWM alól egyből feltenni a CM7.2 zipjét SD-ről, ugye?

    rfs vs ext4 . a CM7.2 pl melyik? vagy van ilyen is, olyan is? az rfs a gyári filerendszer?
    ha áttérek ext4-re, akkor a formatálást mikor/hol/hogyan kell megejteni, CWM-ből ezt is?

    ha vmilyen a2SD-t akarok használni, akkor az SD-n is kell egy ext4 értelemszerűen. vagy ext2? melyik a legjobb ilyen progi GIO-ra, és hogyan teszem fel? simán felteszem az appot, vagy vmi recovery-s mókolás útján?

    előre is köszi.

    UI: azért esetleg lenne vmi leírás a partícionálásról? létezik ilyen?

  • awakening87

    aktív tag

    válasz kasza blanka #7542 üzenetére

    A flash memória valóban 512 MB, viszont ebből csak 3 partíció van, amit mi is használhatunk. (/system, /data, /cache)
    A többi az a bootloadereké, alapsávé, efsé, stb.
    Sőt, a fenti 3 partíciónak tartalék területe is van (gondolom az esetleges későbbi hibás blokkok pótlásához stb.).
    A legtöbb partíció, amelyeket elvileg úgyis ritkán módosítunk, azok egy-az-egyben nyersen vannak tárolva. A többin ott a wear leveling. (ebben az esetben a valódi tartalmuk a /dev/block/stl-lel kezdődő eszközökön érhető el, az efs-sel óvatosan kell bánni)
    Itt írnak a Gio-s partíciókról:
    Galaxy Gio S5660 Partition Layout
    Ha bővebben érdekel, keresgélj a mibib kifejezésre, meg nézegesd a dmesg parancs kimenetét.

    2.3.3 gyári rootolt rom alatt nálam ennyi a szabad memória:
    # free
    total used free shared buffers
    Mem: 286084 272664 13420 0 964
    -/+ buffers: 271700 14384
    Swap: 0 0 0

    az összes RAM 384MB, de ebből valamennyit használ a grafikus chip, így alakulnak ki a fenti értékek.

    "- szóval ha nem lehet partícionálni, akkor gondolom vmi a2sd kell, hogy ne sírjon, hogy tele a data 1-2 app felrakása után. mit érdemes?"
    pontosan, a Link2SD bevált és jól működik, ha a komplett /data-t át akarod tenni, akkor a d2ext meg int2ext+ stb. scriptek kellenek, általában még belakás előtt érdemes ezek közül használni valamelyiket.

    "- a biztosan használt appok egy részét érdmes beletenni a 7.2-es CM zipjébe, hogy a 208M-ból ne legyen üres 40-50M feleslegesen, miközben a data kevés? (blade-n mókoltam pár CM7.2-t anno, volt ami 100M alatt maradt gapps-szal együtt)"
    Igen, tényleg tud az ilyen kevés lenni, viszont ha valamilyen apk-t átteszel a /system-be, ügyelj arra, hogy a szükséges lib-ek (.so fájlok) is kerüljenek át a /system/lib alá, ezt a Link2SD nem csinálja meg, de hibát nem jelez, az adott /system-re tett alkalmazás egyszerűen nem vagy hibásan működik. Az apk-k dalvik-cache (.dex) fájljai is mindenképpen a /data-n vannak, akár rendszer (/system/app), akár felhasználói alkalmazások (/data/app). A Link2SD csak a felhasználói appok .dex fájljait tudja linkelni (/data/dalvik-cache/data@*.dex), de technikailag a rendszerappokét is tudná, kézzel meg is lehet csinálni, ha ennyire kell a hely a /data-ban (/data/dalvik-cache/system@*.dex).

    "- "ehhez rendesen alá kell írni a .zip-et" azaz? letöltöm és mit csináljak vele?"
    a gyári recoveryk csak a megfelelően és megfelelő tanúsítvánnyal aláírt .zip-et teszik fel. Letöltöd és jó eséllyel működik mindenféle módosítás nélkül. Javaslom a px-recovery-0.3.6-bétát Gio-ra. De ha saját .zip-et csinálsz, vagy módosítasz egy meglévőt és nem megy fel a gyári recoveryvel, akkor alá kell írni egy signapk.jar nevű java alkalmazással, vagy ott az APK Multi Tool.

    "gondolom a CWM gyári recoveryből való felrakása után sem kell akkor rootolni, csak CWM alól egyből feltenni a CM7.2 zipjét SD-ről, ugye?"
    pontosan, csak ne felejtsd el ext4-re formázni a telefont, a már korábban említett scripttel:
    [GUIDE] Revert back to RFS | Convert to EXT4

    "rfs vs ext4 . a CM7.2 pl melyik? vagy van ilyen is, olyan is? az rfs a gyári filerendszer?
    ha áttérek ext4-re, akkor a formatálást mikor/hol/hogyan kell megejteni, CWM-ből ezt is?"
    ext4; másik fájlrendszerű CM-et még nem láttam, de attól még létrehozható. Az rfs a Samsung saját zárt fájlrendszere, és a gyári szoftvereik is ezt használják. Egy kicsit olyan mint a FAT, de valahogyan tettek bele némi naplózást + a UNIX-os jogosultságokat is eltárolják.
    A formázást a CM7 .zip felrakása előtt kell megcsinálni.

    "ha vmilyen a2SD-t akarok használni, akkor az SD-n is kell egy ext4 értelemszerűen. vagy ext2? melyik a legjobb ilyen progi GIO-ra, és hogyan teszem fel? simán felteszem az appot, vagy vmi recovery-s mókolás útján?"
    igen, kell, általában az sd kártya 2. partícióját ismerik fel ezek az alkalmazások (/dev/block/mmcblk0p2), a 3. partíció meg általában a swap. Meg is kell formázni a partíciót, ezt érdemes Linuxból csinálni, meg a partícionálást is.
    SD kártya felosztása:
    mmcblk0p1 - FAT - "/sdcard", ezt látja az Android SD kártyaként, a Windows csak ezt a partíciót ismeri fel és látja.
    mmcblk0p2 - ext2/3/4/FAT(?) - "/sd-ext", az "a2sd" programok+scriptek ezt a partíciót kezelik a tárhelybővítéshez.
    mmcblk0p3 - swap - ha a kernel támogatja a swap-et, nem félted az sd kártyát az esetleges sok írástól és használni akarod, akkor hozz létre swap partíciót is, de a swap lehet egy nagyméretű fájl is. Az mkswap, swapon, swapoff parancsok ugyanúgy működnek, mint egy rendes Linuxon. Vagy: pl. Swapper alkalmazás a Playből.
    Formázáshoz elég rootként egy mkfs.ext2 /dev/block/mmcblk0p2 vagy mke2fs /dev/block/mmcblk0p2 is.
    De ezt némelyik busybox is tudja.
    "a2sd" jellegű app-ok: Link2SD, S2E (ez csak CM-hez, ha minden igaz), Mounts2SD. Ezeket simán felteszed a Playből, root kell hozzá, meg legyen megfelelően partícionálva+formázva a kártyád. Egyszerre csak egyet használj.

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • myke01

    senior tag

    válasz vashal #7539 üzenetére

    M'rage rom : Well. Ezzel a színösszeállítással nem vagyok kibékülve :) . Narancs és fehér valahogy nem mutat jól együtt a kijelzőn ,sok helyen olvashatatlanná teszi a szöveget. Pl.: Gmail fejléc "beérkezett üzenetek" ,stb.
    Már több romnál megállapítottam (ahol ez a kernel dolgozik ),hogy ebben vannak jócskán bugok:
    pl. a Wi-Fi nem mindig indul el ,csak újraindítás után ,zenelejátszás közben néha laggol (min. órajel 245-ön) ,stb. Ezek ellenére szokható :) . A másik az ,hogy ettől a telótól nem kell csodákat várni ,a hardwer elemei már kifutóban vannak (sajnos).

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz awakening87 #7543 üzenetére

    flame vagy fikázás nélkül - már értem a blade sikersztoriját :)

    TPT helperrel generálhatsz magadnak saját partíciókiosztást , alapból CWM-es 25M-s /image/image.bin 'oszt jónapot' :)
    mehet is rá a ROM egyből.

    "ha valamilyen apk-t átteszel a /system-be, ügyelj arra, hogy a szükséges lib-ek (.so fájlok) is kerüljenek át a /system/lib alá, ezt a Link2SD nem csinálja meg, de hibát nem jelez, az adott /system-re tett alkalmazás egyszerűen nem vagy hibásan működik. Az apk-k dalvik-cache (.dex) fájljai is mindenképpen a /data-n vannak, akár rendszer (/system/app), akár felhasználói alkalmazások (/data/app). A Link2SD csak a felhasználói appok .dex fájljait tudja linkelni (/data/dalvik-cache/data@*.dex), de technikailag a rendszerappokét is tudná, kézzel meg is lehet csinálni, ha ennyire kell a hely a /data-ban (/data/dalvik-cache/system@*.dex)."

    nem úgy van, hogy csak beteszem a ROM installer zip-ben a systembe az installálandó appok közé az apk file-t, és majd a CM7.2 felteszi magától ezeket is a ROM flrakásakor, mint a többit? az apk-ból másoljam ki a libeket külön a zip lib könyvtárjába is?

    "2.3.3 gyári rootolt rom alatt nálam ennyi a szabad memória:"
    a terminal emu-ban df parancsra neked mit ír? mennyi a szabad a system partíciónl?

    legfontosabb: hogyan tudom lementeni a jelenlegi gyári romot, hogy pont ugyanezt visszatehessem, ha nem tetszik az új?

    "Meg is kell formázni a partíciót, ezt érdemes Linuxból csinálni, meg a partícionálást is."
    nem igazán linuxozom.(leszámítva egy kubuntu live CD-t tesztelésre). CWM alól itt nem tudom?

    még nem néztem meg az említett scriptet, úgy kérdezem: ha felrakás után CWM-ben simán leformatálom a gyári rfs system/cache/data partíciókat, akkor azokkal mi lesz? nem kerül rá ilyenkor ext filerendszer automatikusan? vagy felismeri és rfs-ként formatálja újra?

    vagy van ext-et felismerő partícionáló program windowsra, azzal is megcsinálhatom, nem?

    bocs, ha sokat kérdezek, de én addig nem vágok bele ilyesmibe, amíg nem látom át teljesen a dolgot :)

  • awakening87

    aktív tag

    válasz kasza blanka #7545 üzenetére

    "nem úgy van, hogy csak beteszem a ROM installer zip-ben a systembe az installálandó appok közé az apk file-t, és majd a CM7.2 felteszi magától ezeket is a ROM flrakásakor, mint a többit? az apk-ból másoljam ki a libeket külön a zip lib könyvtárjába is?"
    fogalmam sincs, de lehet, hogy így van.
    Ez biztosan működik:
    zipneve.zip/system/app -> ide bemásolod az apk-t
    zipneve.zip/system/lib -> ide bemásolod az apk-ban található .so fájlokat, amelyek a mi processzorunkhoz valók (valami.apk/lib/armeabi/*.so)
    Ez a lib-es probléma csak akkor jön elő, ha egy lib-et használó alkalmazást szeretnél integrálni a /system/app-ba. pl. a Link2SD vagy a Terminal Emulator ilyen alkalmazások.
    Próbáld ki, hogy Link2SD-vel átalakítod pl. az avast-ot rendszeralkalmazássá, előtte pedig nézd meg, hogy a Lib:-nél mekkora méretet ír ki. Áthelyezés után is nézd meg. Indítsd el és próbáld használni. A grafikus felülete nekem működött, de pl. a víruskeresés már nem, mivel a lib-ből használná a függvényeket, a logcat-es naplót pedig teleszórja UnsatisfiedLinkError-os kivételekkel, ami azért van, mert nem találja a .so fájlt.
    Akkor is ez történik, ha egy olyan .apk-t teszel be kézzel a /system/app-ba, ami lib-et használ.

    "a terminal emu-ban df parancsra neked mit ír? mennyi a szabad a system partíciónl?"
    # df
    Filesystem Size Used Free Blksize
    /cache 25M 16K 25M 4096
    /data 180M 113M 66M 4096
    /system 208M 192M 15M 4096
    /data/sdext2 1G 291M 810M 4096

    Ez persze kicsit csalóka, mert átalakítottam a Swype alkalmazást rendszerről felhasználóivá, illetve pár kivétellel mindegyik alkalmazás ki van linkelve az sd-ext-re, Link2SD-t használok. Teljesen gyári állapotban, rootolás után jó, ha 2-3 MB szabad hely marad a /system-en!

    "legfontosabb: hogyan tudom lementeni a jelenlegi gyári romot, hogy pont ugyanezt visszatehessem, ha nem tetszik az új?"
    konkrétan a /system-et és a /data-t, (+ ha akarod, a /cache-t is) illetve az sd kártyád .android_secure könyvtárát (ha használtad a gyári sd kártyára áthelyezést) kell lementened (ha meg használod a 2. partíciót, pl. Link2SD, akkor azt is; persze ha nincs felcsatolva az adott partíció, csatolni kell, ha fájl szinten csinálod róla a mentést).
    Jelenleg én csak azt a módszert ismerem, hogy bemész a cwm-be (root jog és adb működjön!), usb-n összekötöd a telefont a géppel és adb-n keresztül felcsatolod az sd kártyát, dd-vel kimented a partíciók tartalmát (/dev/block alatt az stl12 (system), stl13 (data) és stl14 (cache)) az sd kártyára, plusz még lemented a többi dolgot, amit akarsz (ami nem lemezkép, azt .tar vagy .tar.gz-be). A mentés után érdemes egy md5 de inkább sha1 ellenőrző összeget számítani a mentés fájljaira, hogy a jövőben is biztos lehess a mentésed épségében.
    A visszaírás is elvileg ugyanígy történik. Mivel a dd parancs teljes /system és /data lemezképet csinál, akár odin-os tar.md5 is készíthető a mentésből és odinnal is visszarakható, a /data-val együtt.
    Elsőre ne ijedj meg ezektől, még régebben írtam scriptet (egyelőre csak a mentéshez :D ) és szívesen meg is osztom veletek.
    De! ha tudsz olyan recovery-t, amely rendesen írja/olvassa/formázza az rfs-t (a formázás igazából nem kell, elég az összes fájl+könyvtár törlése),
    akkor a fenti varázslás helyett egy backup/restore-ral simán megoldható.
    Pontosabban csak akkor kell a formázás, amikor ext4-ről állsz vissza rfs-re, de lehet, hogy jobb megoldás, ha odinnal teszel fel egy gyárit -> root -> cwm és utána mehet a restore.
    Régen kipróbáltam valamelyik ext4+rfs-es cwm-et, egyedül az sd-ext partíciót nem tudta lementeni. Ha jól emlékszem, az sd-ext kezelését leszámítva jó volt a gyári romok mentésére/visszatöltésére.

    "nem igazán linuxozom.(leszámítva egy kubuntu live CD-t tesztelésre). CWM alól itt nem tudom?"
    Elvileg CWM-ből is lehet partícionálni (sose próbáltam, viszont tutira törli a teljes SD kártya tartalmát!), vagy ha már megvan a kész partíciós táblád, elég, ha adb-ből kiadod az mke2fs /dev/block/mmcblk0p2-re, előtte azért nézd meg, hogy valóban jót akarsz-e formázni: fdisk -l vagy busybox fdisk -l)

    "még nem néztem meg az említett scriptet, úgy kérdezem: ha felrakás után CWM-ben simán leformatálom a gyári rfs system/cache/data partíciókat, akkor azokkal mi lesz? nem kerül rá ilyenkor ext filerendszer automatikusan? vagy felismeri és rfs-ként formatálja újra?"
    Az ext4formatterben semmi extra nincs, csak 3 darab format parancs, ami csak ext4-re formáz, szerintem az mke2fs parancsot futtatja. Jó kérdés, hogy mi történik pl. a format /system parancsra, ha előtte rfs-en voltál, az lenne a logikus, ha kiadná az mke2fs parancsot. Majd valamikor megnézem, aztán beszámolok róla.

    "vagy van ext-et felismerő partícionáló program windowsra, azzal is megcsinálhatom, nem?"
    Persze :) xda-n a MiniTool Partition Wizard-ot ajánlják. A géped saját belső kártyaolvasójával is működik, ha van.
    Itt egy részletesebb leírás a partícionálásról:
    SD card partitioning
    Viszont ez a cikk említi a CWM/ROM Manager alkalmazást. Ezeket ne használjátok, sokan írják, hogy nem kompatibilis sem a Gio-val, sem az Ace-szel, (keményen) téglásíthatja a telefont. A 4Ext-et meg nem ismerem, lehet, hogy ez sem megy a Gio-n.

    "bocs, ha sokat kérdezek, de én addig nem vágok bele ilyesmibe, amíg nem látom át teljesen a dolgot :)"
    Semmi gond, jól teszed, szívesen segítek, elvégre mindenki a maximumot akarja kihozni ebből a kis telefonból :D Azt pedig nem lehet egyből a közepébe vágva csinálni.

    Melyik CWM-et használod? az 5.0.2.7 vagy 5.0.2.8-asat, esetleg mást?

    [ Szerkesztve ]

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • cocus007

    tag

    Lehet hülye kérdés lesz:
    Nagyon csiga a telóm,lehet én csesztem el telepítésnél,de szerintem a class4-es kártyám se túl gyors, ezért lecserélném class10-re. Ha kicserélem a kártyát akkor full ujra kell raknom a CustomROM-ot ugye?

    olyan lehetséges h virus lassitja a telefont?

  • awakening87

    aktív tag

    válasz cocus007 #7547 üzenetére

    Nyugodtan kicserélheted a gyorsabbra, újra sem kell tenned semmit, csak annyi a lényeg, hogy ugyanazok a partíciók legyenek az új kártyán is, meg a régin és persze másolj át mindent a régiről az újra.

    Amitől lassú lehet:
    - Class4-es a kártya, ahogyan már írtad
    - az sd kártyád partíciója vagy partíciói nincs(enek) igazítva (vagyis a partíciók kezdete nincs a memórialapok törlési határaihoz igazítva)
    - ha az adott alkalmazást a gyári sd-re áthelyezéssel tetted ki a kártyára: lassú kártya + erre rájön még a saját titkosítása

    Elméletileg lehetséges, hogy egyéb szemét is lassítsa a telefont, de ha nem nézegettél mindenfélét, tettél rá mindenféle alkalmazást meg biztos forrásból van a rom, akkor nem ez a gond. Tedd fel az avastot, frissítsd fel és csinálj egy keresést.

    Erről jut eszembe: Gio-ra melyik a legjobb víruskereső/védő app? :)

    SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

  • kasza blanka

    aktív tag

    válasz awakening87 #7546 üzenetére

    GIO-n még semelyiket. melyiket ajánlod?

    blade-n 6.x touch-t

    "viszont tutira törli a teljes SD kártya tartalmát!"
    ez így van

  • kefe13

    tag

    válasz awakening87 #7548 üzenetére

    " - az sd kártyád partíciója vagy partíciói nincs(enek) igazítva (vagyis a partíciók kezdete nincs a memórialapok törlési határaihoz igazítva) "

    Üdv. Ezt hogyan lehet megoldani, hogy pontosan oda igazodjon ?

    Pl. egy partíció kezelő progi meg tudja csinálni ha avval csinálja az ember gyereke ? pl: EASEUS Partition Master

    (egyébként cl4 -cl10 es karik közt én nem vettem észre lassulást, ha jó fajta a kártya, ha jól gondolom itt a random olvasási érték a döntő, én fényképezőből kentem át telcsibe cs4 es karit és semmi külnönbség nem tapasztalható, ellenben a fényképező nagy fájlokat, hd videót ír rá kell a sebesség neki szvsz)
    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák