Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #553 üzenetére

    Nem teljesen értem miben lennének ezekkel előrébb.
    - 4GHz+ Ezt már írtam: erőlködés szaga van már jó ideje. Sokat nem lépnek vele előre. Sőt most is megvan a nagyobb modelleknél, de - remélhetőleg pár hét múlva - versenyképtelen áron.
    - Broadwell IPC: Ezt még nem látjuk, voltak itt Skylake szintű számok is szvsz. De tfh, hogy ez is -pár %. Órajellel és ezzel együtt is lőtávolban vannak és jelenleg nem nagyon van felfelé más tér. Lásd köv. pont.
    - A Kaby sem hozott előrelépést, Coffee lehet, de még messzebb van, a korábbi 4-5 gen előrelépés alapján alapján inkább KELL hoznia, mint biztosan fog, erre nem vennék mérget.

    Marad a magszám növelés. Ott viszont:
    - 4 magnál többet csak HEDT-n kínál az Intel, drága lapokkal, stb. Itt nem látok előnyt. Tervezhetik lehozni a 6 magot, de többen is írták, hogy eddig nem erről volt szó és ha le is jön, ez csak terv... tehát egyelőre lépéshátrány lehet belőle. Plusz akkor még a 8 magot is le kéne hozni. (Hacsak nem hozzák IPC+órajelből a -2 magot)
    - Ezzel fordítva is megfogalmazhatjuk amit írtál: az AMD nem kimarad a HEDT-ből hanem lehozza a 70%-át desktopra. Tehát nem marad ki. :) Vagy fentebb lesz (kérdés kinek kell ezeknél nagyobb "dinnye"), stb...
    - Plusz tudtommal jön Ryzen szerverben, vagy nevezhetjük HEDT-nek is, 16/32 felállásban. Szintén "tervben" de ezt így hátránynak egyelőre nem lehet mondani egy másik tervvel szemben.

    Más:
    APU-nál a Vega vonal és memkezelés lesz az érdekes. Ha összehoznák a sávszélesség limit részbeli kiütését az nagy dolog lenne. Plussz amit én várok - és szintén reményteli a fogyasztási adatokat látva, bár a skálázás még közbeszólhat - a mobil, ULV modellek. Ott nagyon erős cuccot lehetne felmutatni egy Polaris szintű vagy annál jobb gpu-val és egy ilyen versenyképes procival. Már ha az lesz 15-45W között is. Annak kéne lennie ha 65W-ig elvannak 8/16-tal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák