Hirdetés

2018. november 13., kedd

Gyorskeresés

(#851) Gyuri27 válasza arabus (#850) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Azért az megvan, hogy nem a mezei low cost lapokat mutogatták be a gyártók?
Ahol majd kell a 4 mag simán dupla olyan erős lesz.

Wotba vegyél nekem prém tankot. Vagy rizsát Kappa Red Ronin Nem én választottam a lázadó életet. Az választott engem!!!

(#852) Johnnyxy27 válasza Gyuri27 (#851) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

Lesz dupla erős, ezt biztosra tudod?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#853) Gyuri27 válasza Johnnyxy27 (#852) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Nézzé olyan tesztet ahol értelmesen tesztelnek egy fx-t (vs 2 mag, 2mag +ht). Attól meg jobb lesz a rájzen.

[ Szerkesztve ]

Wotba vegyél nekem prém tankot. Vagy rizsát Kappa Red Ronin Nem én választottam a lázadó életet. Az választott engem!!!

(#854) 8th válasza Johnnyxy27 (#852) üzenetére

8th
(őstag)

Ő mindent biztosra tud. :DDD

Bocs, mulan túl magas labda volt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#855) Gyuri27 válasza 8th (#854) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Vedd be bőnyállal. De ne fogazzá me nyomom a szemed. :P

(#856) arabus válasza Gyuri27 (#851) üzenetére

arabus
(fanatikus tag)

Igen ez is igaz de ahol nagyon kell négy mag ott nem vesznek budget procit.Ahol meg kel négy mag az pár millió helyecske.Ezek a másik 3 milliárdbol élnek ott meg elég a 2+2ht féláron.

(#857) Gyuri27 válasza arabus (#856) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Fosos dotához kell. Miről beszélünk tehát?

(#858) Johnnyxy27 válasza arabus (#856) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

Elég megnézni az i3-7350K teszteket. A játékok NAGYON jól futnak vele a 2 mag ellenére is.
Az ára legyen kellemesebb, aztán best buy non-budget gaming cpu.

(#859) AxBattler válasza Johnnyxy27 (#858) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Ja, csak kb. ugyanannyiért megy, mint az i5-6600 ,vagy i5-7500, amik azért sokkal jobbak hosszú távra.

Redmi 5 Plus 4/64GB Global fekete - új, 0 perces, 6 hó WayteQ gari, ajándék tokokkal - 48k HUF ............ "Cable management is for the weak!" ............

(#860) Johnnyxy27 válasza AxBattler (#859) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

Igen valóban, de ezt írtam lejjebb. Legalábbis amazon szerint.

(#861) AxBattler válasza Johnnyxy27 (#860) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

iPon szerint is. ;)

Redmi 5 Plus 4/64GB Global fekete - új, 0 perces, 6 hó WayteQ gari, ajándék tokokkal - 48k HUF ............ "Cable management is for the weak!" ............

(#862) Kronos3000 válasza Fred23 (#845) üzenetére

Kronos3000
(senior tag)

Nem vesztik értelmüket.Egyszerű irodai feladatokra minek drágább,jobb?(Levelezés,készletnyilvántartás,stb)
+Még igp is van.

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#863) Fred23 válasza Kronos3000 (#862) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Már a böngészők is szeretik a minimum 2 mag + HT-t! Jót tesz a rendszernek a 4 szál. Irodai feladatokban is jobban domborít a 2/4, mint a sima 2 mag! Az más tészta, ha sokan beérik kevéssel is, mert nem akarnak még 10k-t rádobni egy procira. i3-ban is van IGP, vagyis csak azt mondom, hogy ha Intel, akkor jó lenne már végre, ha i3 lenne a minimum -ehhez viszont nem ártana 25-30k-ért egy Ryzen konkurenciának!

[ Szerkesztve ]

(#864) hobizoli válasza arabus (#856) üzenetére

hobizoli
(PH! nagyúr)

sokszor nem a CPU a lenyeg irodakban se
meloban van egy i7-2600
soros porton nyal be mereseket
gondolhatod mennyire beleizzad a CPU :DDD
van 2GB RAM benne :U

lenne vmi gyikabb CPU benne 8GB RAM-l is siman jobban lehetne hasznalni bármire

multkor mellette a masik i5-45xx-s gepet ugy megterheltuk par sw-vel ejjel (szinten 2GB RAM van benne), hogy a Win újraindult rajta inkabb :DDD
youtube hang megallt, HDD LED vilagit, Office365 semmire nem reagal, SAP szinten... aztán elsotetult a kep, youtube 1sec-re meg megszolalt... fekete kep meg mindig... naaahuzzalmarbele... HDD LED meg kiégett kb... aztan udvozolt a Lenovo logo, meg a Win bebootolt vagy 4perc alatt, azt hittem mar vmi hw-s baja lett :DDD
mondtuk annak az IT-s figurának, aki lejar neha, hogy kene ezekbe vmi RAM meg, mert eleg nyomorekul megy, ha fut sok sw egyidoben
aszondja: aaa boven eleg ezekbe a 2GB
aha, az otthoni AMD-s szaromban is 4x ennyi van 5+ eve
csak nezett
az akkori itthoni gepem ilyet sosem csinalt (A64-631+8GB), pedig azokkal is futattam egy idoben eleg sok mindent, 4.5-5GB RAM siman hasznalatban volt

mostani gepem ez a i3-7350K, nyitva egy valag ful a IE-ben meg FF-ben, de nem akar ez se kohogni
lehet azert mert van benne eleg RAM, nem 2GB RAM-l szarakodok
hiaba pont fele annyi loeros elvileg a CPU benne, mert csak 2c/4t a benti i7 4c/8t helyett, de megis jobban hasznalhato

powered by MegaSquirt2 v3.0 standalone EFI system, www.diyautotune.com

(#865) Johnnyxy27 válasza hobizoli (#864) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

IPC-ben az i3-7350K 44%-al jobb még az i7-2600K-nál is! Összteljesítményben meg majdnem beéri, szóval...

(#866) hobizoli

hobizoli
(PH! nagyúr)

reges-regen a messzi galaxisban P3-550-k voltak a cegnel kemeny 128MB RAM-l
akkor volt a 600-s Duron-mban eloszor csak 256MB, nem sokkal kesobb 512MB RAM figyelt mar

panaszkodott is az egyik ismeros muki, aki nagy tablakkal dolgozott a halon, hogy allandoan kidobja a szerver vmi timeout-ra, mert annyit nyekeg a HDD-re, hogy amiatt lesz az idotullepes

baszogatta ezeket a derek IT-s kismokusokat, hogy kene neki bele tobb RAM, mert igy kinszevedes a melo a geppel
aaa, eleg az bele
vagy fel ev volt mire nagynehezen a 2n+1.-k keresere adtak neki bele meg 128MB-t (wow), de kb eppen csak nem kellett vkit lepippantania ehhez
biztos majdnem belerokkant a multi ebbe a kb (akkor) 10kHUF-nyi osszegbe, foleg hogy amúgy raktaron volt par alkatresz, leven 4-500db PC van/volt a cegnel

erted, az itthoni gepemben is 512MB volt mar, mert nem volt "draga" ennyi RAM akkor sem, cegnel meg +128MB-n ruppotlankodtak honapokig ugy, hogy indokolt is lenne bele

(#867) hobizoli válasza Johnnyxy27 (#865) üzenetére

hobizoli
(PH! nagyúr)

azert szerintem a 2GB vs 16GB RAM is szamit vmennyit ebben :DDD

nem mind1, hogy az oprendszer RAM igenye mellett neked mennyi marad dolgozni
mert 2GB-bol nem mind a 2GB a tied, nyilvan hagy neked vmennyit vmi rovasara, de 8/16GB-nal meg mar boven elfer az oprendszer mellett a Te RAM hasznalatod is
Win10 amikor betolt a desktop 2.8Gb-t hasznal mar kb

IE siman 3-400MB RAM-t bekajal, a FF meg 1GB-t is
2GB-bol erre nem fogja futni es swappelni fog, mint a g.ci

[ Szerkesztve ]

(#868) Johnnyxy27 válasza hobizoli (#867) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

En csak a proci teljesítményéről beszéltem, de ha már kitérünk a ramra, 2 gigával is lehet gyors gyorsabb, ha legalább egy ssd van mellette. Anno egy UMPC-n win7 futott 512 MB rammal, alap SSD-vel, meglepően pörgős volt, nem tapasztaltam olyat, mint amit te a éges gépen. Viszont 60 ablakot soha nem nyitottam meg, ez is igaz.

(#869) hobizoli válasza Johnnyxy27 (#865) üzenetére

hobizoli
(PH! nagyúr)

egyebkent pont ez a baj, hogy sokszor feleslegesen draga CPU van egy halal fika koritessel, mert sokan csak a CPU-t nezik a gépben
ezen is ott a "intel core i7 inside" logo, es fuuuuu

kozben csak a CPU ara tobb bele, mint egy mATX-s alaplap, egy X2/X4-s A64-l, 2x4GB DDR3-l meg egy 120GB-s SSD-vel
es sokkal hasznalhatobb gep lenne ez, mint a 2GB RAM-s i7 HDD-vel
igaz, ha ugyanugy 8GB meg SSD van az i7-ben is, akkor gyorsabb is csúcsterhelésben nezve, viszont atlagos irodai felhasznalas kozben, kis CPU load-nal kb qrva mind1

OK lehet van juzer ahova kellene az i7 akkoris, de a többségnek ahol csak a mail fut meg csip-csup szarok, facebook, meg net, meg SAP-zik, pontosan tok rohadt mind1 lenne, hogy A64-n fut neki, vagy egy csirabb "T"-s i3-n akar
es arban 40-50k diffi van gepenkent, 4-500db gepnel mar eleg jo ardiffi jon ki belole

van egy masik gep, szinten i7 :U , 15 percenkent bejegyez egy tablaztaba 15 adatot
woooow
azert erre is nagggggyon kell az i7 abba, nem?

(#870) hobizoli válasza Johnnyxy27 (#868) üzenetére

hobizoli
(PH! nagyúr)

de pont ezt mondom, hogy a gep hasznalhatosaga nem csak a CPU teljesitmenyebol all, sosem csak az szamit
egy szintetikus teszt ugyanugy fut le azon a gepen is, ahol keves a RAM
kozben azt hasznalni meg egy halal a gyakorlatban, lasd amit irtam is
hiaba is mutat ra akar 1.5x akkora oszlopokat az xy benchmark sw

nem volt nekunk se 60 ablak nyitva, csak 6-7
itthoni A64-m ennek a 2x-t is siman elbirta, es nem ugy valtott desktopra, hogy fentrol lefele betoltotte a HDD ujra :F :U
ilyet nem lattam mar kb 15eve :( :W

ha meg megneznem a tesztekben, az A64 lett volna a legfikabb CPU az i5 es az i7 kozul, de megis azon ment minden a legnormalisabban, mert abban volt elegendo RAM is

(#871) wjbhbdux válasza Fred23 (#845) üzenetére

wjbhbdux
(PH! addikt)

> a Celeronok és a Pentiumok értelmüket vesztik

??? nincs is olyan Ryzen ami ezekkel egy ársávban versenyezne.

(#872) arabus válasza Fred23 (#863) üzenetére

arabus
(fanatikus tag)

Gondolom valahol lemaradtál.2017-ben járunk.Már a PENTIUM-ban is 2 mag+2 ht van.G4560,G4600,G4620.

(#873) jedis válasza arabus (#872) üzenetére

jedis
(senior tag)

Még a G4560-nak csak-csak van létjogusultsága ( 20EFt ), de a másik kettőnek nem nagyon, hiszen annyiba kerülnek, mint a legolcsóbb I3 ! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#874) Pala válasza jedis (#873) üzenetére

Pala
(PH! kedvence)

Na igen, elég idióta az árazás, plusz 1-200MHz-ért értelmetlen felárat kell fizetni. A G4560 viszont abszolút best buy az alsó szegmensben!

(#875) Fred23 válasza wjbhbdux (#871) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Pont azt remélem, hogy a Ryzen miatt értékvesztés történik Intel oldalon, és lecsúszik végre az i3 ára egy elfogadható szintre!

arabus: Ahogy bejöttek a 2/4-es Pentiumok, már olvastam is róluk! :) Nekik valóban lehetne létjogosultságuk, de mivel árazást tekintve az i3 szintjén vannak, nem profitálunk belőlük; ha meg esik az ár, akkor meg inkább egy i3 legyen legalul, a Celeront meg a Pentiumot meg vezessék ki a termékpalettáról! Ott a használtpiac is az abszolút csóróknak, diákoknak. Legyen 20-25k-ért új i3, és ez legyen legalul. (Ez maximum azokkal a főnökökkel kib@szás, akik G3900-at vesznek irodába azzal, hogy jó lesz az a szegény biorobotjaiknak.)

[ Szerkesztve ]

(#876) djculture válasza Fred23 (#875) üzenetére

djculture
(PH! félisten)

Hülyeség max pentiumokat használnak rengeteg cégnél irodákba, nálunk is. Egy könyveléshez meg internetes rendelésekhez stb nem kell még csak i3 se.

Az október másodikai szavazás ugyanolyan sikeres volt mint a Svájciak elleni VB selejtező ahol a LŐTT GÓLOK 40 % -ÁT 100 %-BAN A MAGYAROK LŐTTÉK

(#877) AxBattler válasza djculture (#876) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Ja, a Penya + 1 SSD teljesen elég átlagos felhasználásra, ennek ellenére a beszerzők nagy örömmel rendelik Julikáéknak a kórájötös konfigokat. ;)

Múltkor bennjártam éccsanyáméknál a hivatalban, és meglepve láttam az értelmes beruházás nyomát: az évek óta megbízhatóan működő asztali TP-khez nem nyúltak, viszont mindegyikhez újonnan vettek 27"-os, FHD, PWM mentes, TN (vagy VA?) paneles BenQ monitorokat.
Ez valóban hasznos beszerzés volt: kíméli a dolgozók szemét, a nagy íróasztalokon/irathalom tengeren keresztül is jól látható, és az ügyfélnek is lehet mutogatni a kijelzőn látható infókat/doksikat, ha arra van szükség.

[ Szerkesztve ]

(#878) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(PH! addikt)

Celeron 1820 tökéletes netezős, pötyögős, videónézős gépbe. Lehet, hogy van, ahol várni kell a CPU-ra pár másodpercet, főleg ha SSD-vel kiütjük a HDD szűk keresztmetszetet. Itt a lényeg az ár. Nem került 10.000Ft-ba, ha jól emlékszem.
Magamnak most G3900-at vennék. Persze, ha lenne i3 akár Celeron néven 10K-ért, akkor azt, mert az mindig jobb, ha többet kapunk 10K-ért, de ez már a saját ízlésemen múlna, hogy tudom, hogy a G3900 is marha erős arra, amire nekem kell. Itt jön a képben a fogyasztás és a hűtő igény. Elég a sor 4-es, de van V6 azonos áron, és a szempont a fogyasztás, fenntarthatóság, akkor mégis csak a sor 4 a befutó. Néha a kevesebb a több. A 1820-as 30°C a mellékelt kb. 1cm magas gyári hűtővel és majdnem termeli az áramot.
Használat közben is sokszor 800Mhz-en jár, csak pillanatokra kapcsol feljebb.

Én bevállalnák egy 1magos HT-st is, ami hozza az aktuális 2/2-es teljesítményét egy és 2 szálon, ha lenne. Fogyasztás és hűtés ugyanolyan szempont az esetünkben, ha ebben jobb, mint a 2 magos, akkor ba.ok rá, ha ugyanolyan gyors, és egy árban van.

Sokan kicsit túltolják a magok, szálak és órajelek jelentőségét. Azt kell megnézni, hogy mennyi idő alatt végez a valós felhasználásban ott, amire kell, valamint ami egyéb szempontod van, pl. fogyasztás, hőtermelés, ne intel vagy ne AMD legyen, vételár, stb.
A másik, amit túltolnak, az a "jövőben jobb lesz" szerepe. Ez ugyanolyan gyors, de a jövőben gyorsabb lesz, mert 6 mag vagy 8 szál, stb. Még a belassult fejlődéssel is a PC piacon nincs a jövőben. A jövőre tervezve azt lehet elérni, hogy maximum a jövőben a sok elavult, lassú szar között a tied egy kicsit jobb lesz. Lehet, hogy a használt piacon 5000 helyett 5500-ért tudod eladni, már, ha a kutyának kell.

[ Szerkesztve ]

(#879) Fred23 válasza djculture (#876) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Itt a kell-en a hangsúly. A Windows 10-nek elég egy G3900 is valóban; de ha valaki nap mint nap a gép előtt ül 8 órát, talán örül neki, ha van egy kis sebesség is. Nem igaz, hogy nem lehet kigazdálkodni egy i3-at, és lehet, velem van a baj, de szeretem, ha nem kell várakoznom. Ezt most egy G4500-ról írom, és számomra még netezésre se teljesen megfelelő; nem vagyunk egyformák. :N Összehasonlítás.

(#880) Dr. Romano válasza AxBattler (#877) üzenetére

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Nálunk a céges gépeken Intel Core i5-4440 + 4GB + 500GB HDD van arra hogy egy excel táblázatot szerkesszünk és böngészőt megnyissunk. Nagyon értelmesen összeállított gép pont a feladatra tervezve
(nem)
Biztos jó prémiumot kapott aki ezek beszerzését intézte.
A tetü lassú vinyó és a sok háttérben futó cuccok miatt, legszívesebben dobnám ki az ablakon amikor elé ülök... Igazi megváltás ez után a C2D-s SSD-vel szerelt notim elé ülni...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#881) Johnnyxy27 válasza Fred23 (#879) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

Viszont egy kicsi felárért már ott van a G4560, ami négy szálas. De gondolom, őt neked nem kell bemutatni.

(#882) Fred23 válasza Johnnyxy27 (#881) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

Jelenleg jó vétel a G4560, viszont az IGP-je tényleg csak irodába jó. Anno a cikkében is leírták, hogy csak HD 610 van benne, ami játékokban gyengébb a HD 530-nál (Utóbbin eldöcög a Rise of the Tomb Raider is 720p-ben, és a HD 630 alig lett 5-10%-kal erősebb nála). Ennek ellenére egy dedikált kártya birtokában most szuper vétel a G4560 szerintem is; csak jobb lenne, ha jövőre nem lenne már "G" széria, a leggyengébb i3 viszont olyan árban jönne, mint a mostani 2/4-es Penyák.

[ Szerkesztve ]

(#883) h1mpi válasza Dr. Romano (#880) üzenetére

h1mpi
(PH! nagyúr)

Itt a HDD a ludas annak a procinak ezt az óriási terhelést bírnia kell

Xtreme Gaming

(#884) Johnnyxy27 válasza Fred23 (#882) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

i3 7350K belépőszintnek:D

(#885) nemlehet válasza Dr. Romano (#880) üzenetére

nemlehet
(őstag)

Valahogy a HDD-től nem sikerül megszabadulni itthon. Esetleg a fontosabb "laptopos" kollégák kaphatnak, de ahhoz nagyon jónak kell lenni.

Nálunk is koppra ugyan ez a konfig van a cégnél amit te leírtál :D Már 1 éve rimánkodok egy SSD-ért, de hiába lett 25 éves rekord profitja a cégnek valahogy nem akaródzik azt a 25k forintot kifizetni egy 250 gigásra.
Természetesen a gépen van kb 40 giga összesen, mert kb minden a hálózati meghajtóra megy alapból, szóval van értelme az 500 gigás csörgő-zörgő HDD-nek...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#886) Gyuri27 válasza Johnnyxy27 (#884) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

[link]

(#887) Johnnyxy27 válasza Gyuri27 (#886) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

én továbbra is tartom, hogy egy 4.9 GHz-re húzott i3-7350K 4 szálon gyorsabb lesz, mint a belépőszintű R3, az mindegy, hogy most még ez a proci aranyáron van, de ha az lenne a belépőszint olcsón, akkor...

(#888) Gyuri27 válasza Johnnyxy27 (#887) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Az a baj, hogy a matek nem hazudik.
Mennyi a proci-hűtő-lap kombó a zinteltől?
Ezért a pénzért veszel bármilyen full fapad lapot a maradékért meg már nem R3-t veszel.
Nem kell tuningolni ami lutri. Meg lesz rendes 4 magod.

(#889) sh4d0w válasza Johnnyxy27 (#887) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Huzd az R3-at 4.9-re, aztan kiderul, melyik a gyorsabb.

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#890) Johnnyxy27 válasza Gyuri27 (#888) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

Majd meglátjuk, ha már kiforrott lesz a dolog.

(#891) Johnnyxy27 válasza sh4d0w (#889) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

azt látatlanba mondom, hogy normál körülmények között az lehetetlen lesz

(#892) sh4d0w válasza Johnnyxy27 (#891) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Akkor mashogy fogalmazok: almat almaval, kortet kortevel.

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#893) Tidus válasza Fred23 (#882) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Ezt szerintem írd meg az Intelnek a Support Communities-be.
Az utóbbi időben egyre többen írják otthon a fotelból a véleményt, hogy mit hogyan kéne nekik csinálni.
Már kezdem azt hinni hogy az Intelnél valami idióta mérnökök lehetnek, mert nem azt csinálják ami ésszerű és jó lenne.
Félre ne érts, valamilyen szinten van alapja az elképzelésnek, de nem lesz belőle semmi.

[ Szerkesztve ]

HEDT i9, maximum edition...

(#894) EclipseGT válasza arabus (#872) üzenetére

EclipseGT
(PH! addikt)

Igazából én is olyan szinten telibe sz@rtam a pentium vonalat, hogy nekem is most esett le a a HT náluk. :D
Annyira nem érdekeltek, hogy utánuk sem néztem.

(#895) arabus válasza EclipseGT (#894) üzenetére

arabus
(fanatikus tag)

Nem rossz kis procik ennyiért. :K

(#896) arabus válasza sh4d0w (#892) üzenetére

arabus
(fanatikus tag)

Az alma 4.2 bir a körte meg 5.1-et.Akkor mit hasonlitsunk?Akkor elbukott mikor még meg sem jelent.

(#897) wwenigma válasza arabus (#896) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Az már régen jó ha egyesek előre temetik... ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#898) djculture válasza arabus (#872) üzenetére

djculture
(PH! félisten)

Egyes játék motorok új verziói kifejezetten utálják is a HT-t, teljes értékű magnak kezelnék ugyanabba a gyorsítótárba akarnak írni és a folymatos irás/törlési ciklusok be is lassítják az egész folyamatot ami az eredménye hogy megy csont nélkül a játék és pillanatnyi mikrolagok vannak amik akár negyedére is esik az fps szám. Jó esetbe később patchben hozzá igazítják a folyamatot mint a battlefieldeknél is. De ez sose biztos mert sok játéknál inkább elbírtak hogy minimum a 4 fizikai mag.

[ Szerkesztve ]

Az október másodikai szavazás ugyanolyan sikeres volt mint a Svájciak elleni VB selejtező ahol a LŐTT GÓLOK 40 % -ÁT 100 %-BAN A MAGYAROK LŐTTÉK

(#899) core i7

core i7
(PH! addikt)

Na holnap itt a nagy nap :B

A Videókártya manapszág drágaszág

(#900) Johnnyxy27 válasza arabus (#896) üzenetére

Johnnyxy27
(senior tag)

Akárhogy is, még ha nem is éri be valós általános használat mellett az intelt majd, akkor is VÉGRE az AMD processzorok régi fényükben fognak tündökölni(K5, Athlon XP Thunderbird,Barton), Athlon 64/X2), ezt kell meglátni a dologban. Sokkal jobban megfogja érni új platformot építeni, ez is tény. A tények birtokában már én is hajlok afelé, hogy jó lesz ez, a befektetett zsetonért, és talán lehet újra bízni (harmadjára talán sikerül).
Én a hitemet először a phenom II vásárlása után (vs sandy bridge) veszítettem el, utána megint hittem nekik, és az FX 8350-re is beruháztam, mert hogy "nyolcmag négyblock"...
Persze hogy ezek után nehéz hinni valós tények nélkül, a legtöbbünk, akik a magas ár ellenére is kitart az intel mellett, sajnos saját tapasztalat/csalódás miatt kampányol, és vagyunk/voltunk szkeptikusak és vitázunk/vitáztunk azokkal, akik végig az AMD mellett voltak lojálisak. Nekem, mint skylake tulajnak, valszeg max i7 7700K-ra lesz érdemes fejleszteni, de az biztos, hogy új platformon kétszer meggondolnám.

Én is abban hiszek, azt intelt nem fogja beérni soha, de közel lehet az alma a körtéhez. Ne írjuk le ezt a dolgot még. Ettől függetlenül fele zsetonért az i3-7350K bestbuy lenne az R3 ellen hatszáz magon is:)!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.