2017. május 26., péntek

Gyorskeresés

(#1) rambustibi

rambustibi
(őstag)

Nem lepődöm meg, AMD a legjobb, mint mindig. Képek alapján a kékek sírnak, mert tele a gatyó :D

Cikkben elírtátok az árat :
"Ryzen 5 1600X a maga 229 dolláros listaárával " , ami a képek alapján 259 dodo ;)

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi S4 Quattro 2.7 V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#2) b3ci

b3ci
(újonc)

[quote]a Core i7-7600K-val van egy kategóriában[/quote]

olyan nincs is, max Core i5

[ Szerkesztve ]

(#3) Milka 78 válasza rambustibi (#1) üzenetére

Milka 78
(PH! kedvence)

Csak nehogy megint luft legyen,mert baromira kéne egy kis árverseny.

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#4) tailor74

tailor74
(őstag)

Hopp, szép eredmények, várom már az elemző teszteket.

Raysen623: várj, én meg hozom a kólát... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek joga van hülyének lenni. Csak egyesek bántóan visszaélnek a lehetőséggel.

(#5) Raysen623

Raysen623
(őstag)

Bekészítem a pop-kornt :DD

Amit írok az csupán magánvélemény...

(#6) zzola válasza rambustibi (#1) üzenetére

zzola
(PH! nagyúr)

Lenne igazad! :)

ID: zzola01 (PC/PS/STEAM/XBOX) * Honor 8 * Work PC: HP EliteBook 8570p * Home PC: Windows 10PRO * LG 27UD58-B * PS4 PRO *

(#7) lemusz

lemusz
(őstag)

1500-as lesz az új játékos népprocesszor? Az alatt nem nagyon fogja megérni leváltani szerintem egy jelenlegi vagy akár 4-5 éves i5-öst.

(#8) 8th

8th
(őstag)
LOGOUT blog

Eközben az Intelnél... :DDD

Poénra venni, nem megölni egymást.

(#9) 0P1 válasza rambustibi (#1) üzenetére

0P1
(tag)

"AMD a legjobb, mint mindig"

(#10) tatararpad

tatararpad
(őstag)

Egy hatmagos CPU többszálas teljesítményben többet nyújt mint egy négymagos. Nahát, ki hitte volna.

(#11) lm83

lm83
(fanatikus tag)

Hát már nagyon itt lenne az ideje ennek...

(#12) AxBattler

AxBattler
(PH! nagyúr)

Frankó, de az IGP-s procikról semmi hír?

Cable management is for the weak!

(#13) GoldhandRent válasza tatararpad (#10) üzenetére

GoldhandRent
(senior tag)

válaszként jön majd a HT i5-re is, és helószia :C

i5 6600K @ 4.4GHz ; Gigabyte GTX 1070 Xtreme Gaming

(#14) nemlehet válasza GoldhandRent (#13) üzenetére

nemlehet
(senior tag)

Hát azért a HT-sem egy csodafegyver...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) 0P1 válasza tatararpad (#10) üzenetére

0P1
(tag)

Hát azért az AMD-től még ennek is örülhetünk :)

(#16) látrány

látrány
(újonc)

A híres Bulldozer című film 2. része. [link] röhej
évekig jön.. jön.. már itt is van. még nem jó aztán már nem jó.

:-) ayyMD the smarter choice. Makes you look moar professional. Or an idiot..

(#17) tatararpad válasza GoldhandRent (#13) üzenetére

tatararpad
(őstag)

Remélem nem, hanem az Intel is rááll a 4-6-8 magos modellre. i3 4 mag, i5 6 mag, i7 7 8 mag. Nagyobbat gurítana, mint ha csak a HT-vel szórakoznának :D

(#15) 0P1: Benchmarkban magasabb az i7 6850K-nál is, ami szintén 6 mag 12 szál, szal van ott kakaó elvileg, csak 7600K elpicsázását olyan érdekesen hozta le a cikk. Azonos árkategória, oké, de az árazás piaci kérdés. Bármikor növelhető/csökkenthető.

[ Szerkesztve ]

(#18) jedis válasza tatararpad (#17) üzenetére

jedis
(senior tag)

7 mag ? :Y :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#19) HalasKYO válasza tatararpad (#17) üzenetére

HalasKYO
(senior tag)

Egy 7 magosra én is befizetnék :D ;] ;]

Továbbra is hajrá AMD, kell most a siker, hogy legyen még esélyetek :D

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#20) AxBattler válasza látrány (#16) üzenetére

AxBattler
(PH! nagyúr)

Nem hittem, hogy alul lehet múlni a kolléga hsz-ét, de neked sikerült.
Grats innen is! :C

(#18) jedis + (#19) HalasKYO
Mit röhögtök? Volt 3 magos AMD CPU is, Athlon X3 kódnévvel. ;) :P

(#21) rambustibi
Áh, ugyan. X@razájjemdééé! ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) rambustibi

rambustibi
(őstag)

Minden inteles nyugodjon meg, vegyen mély levegőt és egy csomag papirzsebkendőt, hogy mikor megjelenik a Ryzen a boltok polcain, addigra az inteles könnyeket könnyebben le lehessen törölni :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi S4 Quattro 2.7 V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#22) ia84ttm válasza tailor74 (#4) üzenetére

ia84ttm
(kvázi-tag)

Coca vagy pepsi? ;]

(#23) Melorin válasza AxBattler (#20) üzenetére

Melorin
(őstag)

Sőt, 1 magos is :D

(#24) Dr. Romano

Dr. Romano
(PH! kedvence)

A 0.3V magfesz 3,4GHz-n azért tud valamit ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#25) F e Z o válasza AxBattler (#20) üzenetére

F e Z o
(PH! kedvence)

4 fizikai magos volt az is, csak egyet letiltottak.

--- Origin : sgt_FeZo --- H2O über alles --- ramsünik : http://tinyurl.hu/ST5M --- Vásárolj gyorsan, olcsón : http://www.pcplanet.hu --- HAJRÁ DAC!!! ---

(#26) 0P1 válasza ia84ttm (#22) üzenetére

0P1
(tag)

TROLL MODE ON

Pepsi ???? Micsoda?

Kólát írt, nem melaszt :)

TROLL MODE OFF

(#27) MasterDeeJay

MasterDeeJay
(őstag)

Lefuttattam ezt a tesztet két gépemen.

Az egyik egy sandy bridge xeon (kb i7 2600) a másik(ak mert kettő darab) pedig egy népszerűbb E5450-es. Mindegyik alapon.
Nekem semmit nem mond ez a teszt. :DDD
Azaz hogy kb 50%-al több az egyszálasa az ezer éves quadnak mint a sandy i7-nek igaz az utóbbi a turbó miatt jóval nagyobb órajelen is megy egyszálon. Többszálon meg ugye egyértemű hogy a dual quad erősebb.
Játékoknál meg egyszálas számít igazán, azaz ha van legalább 4 mag akkor az felett csak kevés játék használ többet. BF4 volt az egyedül ami használta nekem a 8szálat és a 8 magot mindkét gépnél.

The Glorious PC Gaming Master Race

(#28) djculture válasza F e Z o (#25) üzenetére

djculture
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Később itt se lenne csoda ha hasonló történne, nem hiszem hogy minden chip 100%-os lesz.

Az október másodikai szavazás ugyanolyan sikeres volt mint a Svájciak elleni VB selejtező ahol a LŐTT GÓLOK 40 % -ÁT 100 %-BAN A MAGYAROK LŐTTÉK

(#29) 0P1 válasza MasterDeeJay (#27) üzenetére

0P1
(tag)

"Játékoknál meg egyszálas számít igazán, azaz ha van legalább 4 mag akkor az felett csak kevés játék használ többet. "

Ezt jól megfogalmaztad ;)

(#30) dogab93

dogab93
(tag)

Baba lesz ez az 1600X főleg ha jól meglehet rántani .

"Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

(#31) AxBattler válasza Melorin (#23) üzenetére

AxBattler
(PH! nagyúr)

Főleg! :DD

(#25) F e Z o
Tudom ám! ;)

(#32) Dr. Romano válasza MasterDeeJay (#27) üzenetére

Dr. Romano
(PH! kedvence)

Az én E5430-asom single-be 1090pontot dob 3,2GHz-n. Ha a 2000 egy mai procinál jónak számít akkor 10 év alatt kemény 50% előrelépés történt eme téren? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33) sb válasza Melorin (#23) üzenetére

sb
(PH! addikt)

A 4 magra unlockolt, de nem teljesen stabil proci meg 3.5 magos volt gyakorlatilag. :DDD

Akkor ha jól "fordítom" az árakat a cikk szerint, az emberi árú prociknál kb. ez várható:
4/4: 45k
4/8: 60k
6/12: 80k

(#34) ggbuffon1897 válasza sb (#33) üzenetére

ggbuffon1897
(őstag)

meg számold rá az áfát, meg a hazai kereskedők mohóságát ;) ésszerű árú intel alternatíva szerintem a megjelenés után legalább félévig aligha lesz itthon..

AMD vga-k is most kezdtem hatalmas "örömömre" beesni, úgy ahogy egyébként egy normális piac is diktálná, ill. ahol eredetileg is kellett vna lenniük 6-7 hónapja..bezzeg a zöldek kártyái uazt 20-25k-val olcsóbban dobálják továbbra is

(#35) bobalazs

bobalazs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Begyújtottak a kék óriás segge alá.

(#36) HaZsolt

HaZsolt
(őstag)

Az lenne a jó ha azonos órajelen végre az AMD erősebb lenne és az Intel is összeszedné magát, reagálna erre egy új 8*** szériával, az elmúlt években csak pár százalék növekedést produkálnak.

(#37) Wombath válasza b3ci (#2) üzenetére

Wombath
(HÁZIGAZDA)

:R köszi, javítva

(#38) Lacok

Lacok
(senior tag)

Nem rossz de én az APU-s megoldásokra leszek kíváncsi.

(#39) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Ahogy már múltkor is mondtam a1700 cs. 1700X elég érdekes viszony. Nem is értem az utóbbi létét.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#40) jedis válasza ggbuffon1897 (#34) üzenetére

jedis
(senior tag)

"a zöldek kártyái uazt 20-25k-val olcsóbban dobálják továbbra is"

Nohh erre pár konkrét példát dobhatnál !!!! :K :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#41) BoB válasza tatararpad (#10) üzenetére

BoB
(PH! addikt)
LOGOUT blog

"A 12 szálon hozott 12 544 pontos eredmény pedig lepipálja a szintén hatmagos, tizenkét szálas Core i7-6850K-t."

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom. I march for Macragge, and I know no fear!

(#42) Sárkányvölgy

Sárkányvölgy
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Az ugye mindenkinek megvan, hogy a számozás nagyon hasonlít az Athlon XP sikerszériára?
AMD Athlon XP 1700+ Katt ide

Üdv, Sárkány

(#43) Márk

Márk
(senior tag)

:DDD

Akkor most március 2-án az összes Ryzen jön (R7-R5-R3), vagy csak a 8 magos R7-ek?

(#44) sb válasza ggbuffon1897 (#34) üzenetére

sb
(PH! addikt)

Azért írtam, hogy a cikk szerint számoltam át, ahol az i5-7600K kb. 220USD-s árához lőtték be a 6/12 230USD-jét.

Előbbi most itthon 75-80k. Így 325-ös váltószám jön ki ami kevesebb mint az USDHUF*ÁFA*vám+mohóságfaktor. :) Mondjuk én is magasabb árat várok.

[ Szerkesztve ]

(#45) Baskiria válasza HaZsolt (#36) üzenetére

Baskiria
(senior tag)

Majd a 8asban még gyorsabban pörög fel a turbó :D

(#46) h1mpi válasza rambustibi (#1) üzenetére

h1mpi
(PH! nagyúr)

"Mint mindig"

Mazda 6 SportKombi Kodo Design <3

(#47) CactuS

CactuS
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ha ez igaz, akkor lehet nem delid kell majd a 7700k-s orocimra, hanem egy amd-s konfig csere.

[ Szerkesztve ]

(#48) jedis válasza Sárkányvölgy (#42) üzenetére

jedis
(senior tag)

Az a számozás kb. azt jelentette, hogy melyik ( mekkora valós frekvencián működő ) P4-nek felel meg a teljesítménye. Pl. pont az Athlon XP1700+ -nak, csak 1467MHz a valós frekije, de ezzel egy 1700-as P4 teljesítményét tudja. :D

(#49) VZT

VZT
(lelkes újonc)

Aki érez magában egy kis kalandvágyat az most vegyen AMD részvényt, ha bejön óriásit kaszálhat. :D

mindig más

(#50) zzola válasza VZT (#49) üzenetére

zzola
(PH! nagyúr)

Vagy bukhat...

ID: zzola01 (PC/PS/STEAM/XBOX) * Honor 8 * Work PC: HP EliteBook 8570p * Home PC: Windows 10PRO * LG 27UD58-B * PS4 PRO *

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.