Hirdetés

2018. augusztus 17., péntek

Gyorskeresés

(#301) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)

Ha kialakulna végre valami értelmes paletta az AMD-től, akkor reménykedhetünk egy versenyben ami jót tehetne végre az áraknak.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#302) sh4d0w válasza GoldhandRent (#191) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Fogalmad sincs, hogy mukodik a kapitalizmus. Ha nincs versenytars, nem fejlesztesz, mert csokkenti a profitodat, a tulajt meg semmi mas nem erdekli, csak a profit. Tehat lelassulsz, leallsz a fejlesztessel - lasd Intel most, a Microsoft az elso bongeszohaboru utan.

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#303) AxBattler válasza Manbal (#296) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Ja, és addig az AMD tutira hátradől és beleül az átmeneti siker kicsit langyos, kicsit pisiszagú vizébe. Zen2?
Ha akarták volna, a pasztázást eddig is megoldhatták volna, oda nem kell nagy K+F, csak egy döntés.

szóval ha siker is lesz az AMDnél, nem lesz hosszú életű...
Ez aztán roppant megalapozott döntés. Köszi, máris látom a fényt.

"Cable management is for the weak!"

(#304) Tidus válasza Failure (#300) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Röviden, Ha nem váltja be akkor lehet részvényezni is, és akár mit is. Bezár a gyár.
A Kaveri apu is indult, ilyen jó olyan jó veri az intelt, hozza a konzolok képességeit, aha. Aztán a végén mire megjelent Oliverdát idézve: ..."hozott is, meg nem is"...
De azt mondom valamit azért hozzon, mert nehéz "szülés" volt. De ez megint öt évre szól mint a Buldózer.

HEDT i9, maximum edition...

(#305) Manbal válasza AxBattler (#303) üzenetére

Manbal
(senior tag)

Az AMD tutira nem jön ki új procvival vagy 3 évig...

a pasztázás pedig hanyagság (szándékosság?), ezentúl tutira odafigyelnek majd, ha az első helyen akarnak maradni

[ Szerkesztve ]

(#306) AxBattler válasza Manbal (#305) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Tehát az Intel jövőre kijön egy frissítéssel, de az AMD nem jöhet ki 3 évig semmivel. Értem.
A pasztázást pedig zsinórban több generációnál szabták el, de a kövi tutira jó lesz. Ja. Biztosan.

Te honnan rendelted a kristálygömbödet?

(#307) ÁdiBá
Lehetséges.

(#308) Yany
Ja, remélem odacsap a Zen.
Mondjuk én az erős IGP-s változatokat várom, év végére...

[ Szerkesztve ]

(#307) ÁdiBá válasza AxBattler (#306) üzenetére

ÁdiBá
(PH! addikt)

Intelnek eszem ágába nem fog jutni a paszta cserélés azért hogy a felhasználók 5 GHz en használják a CPU-kat.
Miért tenné?! Én se tenném, semmi nem indokolja a felső generációt hogy rommá húzzák a processzorukat.
Sokan okolják az Intel hogy bovli minőségűt használ, pedig minden specifikációban szereplő adat rendben van.

Intel i9 &. Nvidia GTX 1080 Ti &. Nvidia G-Sync / Nvidia 3D VISION / EK Water System

(#308) Yany válasza AxBattler (#303) üzenetére

Yany
(PH! addikt)

Én szurkolok az AMD-nek, de lássuk be, az A64-es időkben éppen ez történt. Legalábbis ami a látszatot illeti. Nem lehet mindent az Intel övön aluli dolgaira fogni...

1700W-os Enermax Platimax tápegység áron alul eladó: https://goo.gl/4dgUK4

(#309) Manbal válasza AxBattler (#306) üzenetére

Manbal
(senior tag)

Én csak megpróbálok a kártyák mögé látni... :)

a pasztázás sztem egy szándékos húzás volt az Intel részéről, így fogták vissza az órajelet, aki pedig őrült módjára húzta így is (90 fok felett), annak hamarabb elhalálozott/zik a procija mint gondolta és az Intel várja az újabb vételt 3 éven belül :) szemét politika de sztem ez van mögötte.
Az új generációnál remélem legalább a K-s prociknál megcsinálják a profi pásztázást.

az AMD túl kicsi ahhoz hogy évente kijöjjön valami új generációval, VGA fronton se tudják tartani, hát még proci fronton. Mellesleg a VEGA-t én személy szerint nagyon várom, kíváncsi vagyok mit tud és ha meggyőz az új kártyám lesz.

(#310) AxBattler válasza Manbal (#309) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

az AMD túl kicsi ahhoz hogy évente kijöjjön valami új generációval
Legjobb tudásom szerint erre az Intel sem képes/hajlandó. Max. frissít.

(#311) arn válasza ÁdiBá (#307) üzenetére

arn
(PH! nagyúr)

Pedig ez is egy modszer... valszeg aprosagokon fog mulni a siker, kicsit faragnak az egymagos teljesitmenyen, javitjak a kihozatalt, megoldjak a pasztazast, van, hogy par szazalek miatt megy a kiajobb.

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#312) CactuS válasza ÁdiBá (#307) üzenetére

CactuS
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hát nem tudom, az, hogy egy IBT CPU tesztnél majd már throttle határán van nem annyira érezteti a minőséget. Ahogy az sem, hogy raw fotó feldolgozáskor majd 90 fokos, alap órajelen egy 7700k. Igen, az enyém úgy látszik egy gyengébb 7700k, mert nem lehet alul feszelni sem és egyébként is kazánként fűt. Eszem ágába nem lenne húzni, de örülnék, hogyha nem kéne azzal töltenem a napjaimat, hogy tökölök a beállításokkal, ahelyett, hogy használnám. A ház, levegő keringés, ok cpu hűtő remekül érzi magát, mert annyi hőt nem ad át az a csodás TIM, hogy rendesen átmelegedjen....

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#313) h1mpi válasza Manbal (#309) üzenetére

h1mpi
(PH! nagyúr)

Ha úgy nézed okos döntés. A cpu húzása degradálhatja azt rövid és hosszú távon is. Aki tuningolni akar az delidel, tehát ezzel elveszti a garit, de megnyílik az út az 5ghz++ felé. Így kizárja a tuning miatti rma lehetőségét, mert vérpistike csak huzogatta a csúszkákat felfelé.

Xtreme Gaming

(#314) Manbal válasza CactuS (#312) üzenetére

Manbal
(senior tag)

Ezért mondom én hogy szándékos, nálad már túl lőttek a célon... :( muszáj lesz megcsinálni az új generációknál, ha versenyképesek akarnak lenni, mert ez a mostani paszta mocskos fos minőségű, és a felvitele olyan mintha egy óvodásra bízták volna

(#315) CactuS válasza Manbal (#314) üzenetére

CactuS
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Engem egyébként elég jól megszivattak ezzel, tudom, hogy nem egy vásárlón múlik, de ha az AMD versenyképes lesz, akkor jelen állás szerint közel vagyok ahhoz, hogy továbbadjam az egész kócerájt és váltsak. Pedig nincs egy hónapos a cucc sem.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#316) Televan válasza Manbal (#305) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Még mindig jobb, mint az évenként ugyanazt eladom politika.Én is bele estem cserebere hibába,3570k-3770k-4690k-4790k-4690k-4790k. 6700k nem volt a görbülés miatt.Persze volt és van fejlődés 5-10%,de konkurencia nélkül nagy úr lett az Intel,hisz tudta hogy a fanatikusai megveszik. A hitet kell eladni az AMD -nek,hogy játékra ugyan olyan jó lesz a procim,és még több szálat/magot is kapsz majd olcsóbban.De várjuk meg ez első teszteket és utána törjünk pálcát felette,ha kell. :K

Na látja ezt szeretem magában,hogy nem szopogat,a kemény nyalókát is úgy harapja ketté mint a pillecukrot!

(#317) Manbal válasza h1mpi (#313) üzenetére

Manbal
(senior tag)

de az azért erősen túlzás hogy 7700k-nál alapon, tuning nélkül 80-85 fokos a proci AVX-el, szóval muszáj valamit módosítani, mert gondolom a kövi gen-t minimum 4500-on adják ki

(#318) ÁdiBá válasza Manbal (#314) üzenetére

ÁdiBá
(PH! addikt)

De nem kell nekik vele foglalkozni mind addig míg valami külső erő nem hat rájuk nyomást.
Lásd az AMD.
Brutális profit, brutális eladások minden az Intel mellett szól.
Lásd nvidia!
Mindenki fikázza hogy milyen a Pascal, az hogy az egész céget eltartja az eladásokkal, az már senkit nem érdekel, illetve hogy az a leggyorsabb GPU most is.
De papíron jobban nézz ki az AMD mint az nvidia.
Gyakorlatban szinten ugyan helyzet az Intel és AMD résznél is.

#319) Manbal Az lenne a legjobb mindenkinek!
Az ilyen vérpistikéknek is akik INTEL AZ ISTEN, meg az AMD A LEGJOBB dumákkal nyomja a hülyeséget bizonyos topikokban.

[ Szerkesztve ]

Intel i9 &. Nvidia GTX 1080 Ti &. Nvidia G-Sync / Nvidia 3D VISION / EK Water System

(#319) Manbal válasza ÁdiBá (#318) üzenetére

Manbal
(senior tag)

én egy szóval nem mondtam hogy szar lesz a ryzen, valszeg elég nyomást gyakorol majd az árakra és az Intelre is hogy odategye magát

(#320) McSico

McSico
(fanatikus tag)

Ha ez így fog menni akkor lassan lehet nyugdíjazni a gépemet. :)
Hajrá AMD, én szurkolok!

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#321) Televan válasza ÁdiBá (#318) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Igen az Intel már régóta kaszálja az extra profitot 14nm, sőt lassan megint lépnek egyet.Az Nvidia meg adott egy játékra kihegyezett(kiherélt) GPU -t,(ami teljesen rendben van) ebből van az extra profit.Nvidia jövőre ugyanúgy el fogja adni a fanatikusainak a Pascal 2.0 -at, utána rá egy év és jön a Volta. Ebben zseniális mind két nagy. ;)

Na látja ezt szeretem magában,hogy nem szopogat,a kemény nyalókát is úgy harapja ketté mint a pillecukrot!

(#322) carl18

carl18
(őstag)

Szerintem az átlag népnek az R5 1300(4 mag 8 szál) és a R5 1500(6 mag 12 szál) lesz a legjobb választás.
Azért a 4 magos 8 szálas szerintem fel tudja majd venni a versenyt egy i5-6500/7500 processzorral. De majd a teszteket meglátjuk, nagyon kíváncsi leszek már rájuk. :))

Hasíts bele! :D

(#323) wjbhbdux válasza Manbal (#296) üzenetére

wjbhbdux
(PH! addikt)

nehogy olyan állraesés legyen mint amikor vga fronton jött a Fury az nvidia meg elővette a fél éve raktárban rohadó 980ti készletet és feltörölte az amdvel a padlót :U

(#324) x6radio válasza CactuS (#47) üzenetére

x6radio
(tag)

delid egyébként és hülyeség, ha garanciális a terméked még.

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#325) sirdenis válasza McSico (#320) üzenetére

sirdenis
(tag)

Ez alapon ennyi?

(#326) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Teljesítmény lesz elég, az árazást meg szokás szerint az Inteles alternatíva alá lövik be. Ha tudnak tartani legalább 15-20%-os különbséget, akkor beindulhat a szekér.

Amúgy meg az Intel fantábor is imádkozhat az AMD sikerének, mert azon múlik, hogy az Intel horror árai esnek majd-e, vagy még emelkednek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#327) Gainka válasza Tigerclaw (#326) üzenetére

Gainka
(őstag)

Igy van, èn màr 55-60at is sajnàlom i5re, de lassan màr 80 000 egy jobb i5. Vicc.

(#328) Malibutomi válasza Manbal (#309) üzenetére

Malibutomi
(PH! nagyúr)

Mar meg lett szelloztetve hogy 2018-ban amint a 7nm mukodokepes azon jon mar az uj Zen2 ( ez mondjuk optimistan is ev vege sztem, de akkor is mar megvan a fejlesztesi tervuk).

[ Szerkesztve ]

(#329) jelentes

jelentes
(újonc)

Ez emberi nyelvre lefordítva azt jelenti, hogy
50ezer forintért lehet majd kapni egy alapon 3,5 Ghz-es Haswell i5-öt, kisebb fogyasztással, unlockolva.
70ezer forintért lehet majd kapni egy alapon 3,5 Ghz-es Haswell i7-et, kisebb fogyasztással, unlockolva.

A HEDT rendszerek pedig kb. feleannyiba fognak kerülni. Nem rossz. ;)

/Az utolsó kérdés, hogy mennyire pofátlanodnak el a tuningolásra alkalmas lapokat gyártó cégek, és szállnak el az árakkal./

(#330) DraXoN válasza Malibutomi (#328) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

Nem tudom mennyire hiteles ez, de: [link]

Ha igaz, érdekes lesz. Összeszedné magát a GloFo? a korábbi architektúra is miattuk félig bukás, mert nem lehetett hozni az eredetileg tervezett órajeleket és így a fogyasztást.

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; R9 280; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#331) #20691712 válasza Interceptor (#292) üzenetére

(törölt tag)

Vannak amik valtoznak es vannak amik nem.
Pl az emberek szeretik varni a messiast meg a lofarkuherceget.
Ahogy te is.
Szoval nekem itt ne jatszd az eszed. :U

(#334) antikomcsi válasza #20691712 (#332) üzenetére

antikomcsi
(PH! kedvence)

Szerintem mondjuk az nForce 2 az egyik legjobb volt az akkori mezőnyben, de persze kinek mi.

(#338) Baryka007

Baryka007
(senior tag)

Single coreba annyi mint az I7 4790 esem... De multiba rendesen ráhagy :K

Üdv, Baryka :)

(#340) O_L_I válasza #20691712 (#332) üzenetére

O_L_I
(őstag)

Attól mert valaki Audi gyárba dolgozik nem azt jelenti, hogy használt akár egyet is.
Sok mindent fel lehet hozni az AMD ellen de mikor valaki előhúzza ezt a "megbízhatatlan" témát akkor rögtön tudom, hogy fingja sincs miről beszél, ráadásul ezt te még meg is fejelted további okosságokkal.

(#344) wjbhbdux válasza MiklosSaS (#343) üzenetére

wjbhbdux
(PH! addikt)

mindenkinek joga van internetezni!

(#345) J3g válasza Zanik (#250) üzenetére

J3g
(újonc)

Teljesen egyetértek, ha egy civilről van szó. De mivel ez egy hardverekkel foglalkozó oldal, ezért többnyire olyanok olvassák és írnak a fórumba, akik érdeklődnek a témában. Akik szeretik a focit, azoknak általában van egy kedvenc csapatuk. Ugyan úgy itt is mindenkinek van egy szíve választottja, amit ha a gépébe épít, egyszerűbben jobb érzéssel tölti el, amikor megnyomja a bekapcsoló gombot. És ezért nem lehet elítélni senkit. Millió analógiát lehetne hozni a világból: autómárkák, okostelefonok, bármi gyakorlatilag. Valóban igazad van, hülye hozzáállás, főleg a pénztárca szempontjából. Lehet, hogy amit megveszek, az nem az aktuális best buy a piacon, de hát ha egyszer azzal nem lennék boldog... Tudom, hogy van jobb, szebb, erősebb, gyorsabb, de ezek a szempontok néha a háttérbe szorulnak :)) .

Repülő DeLorean?!

(#346) tlv

tlv
(MODERÁTOR)

Disztingvaljunk kerem.

Derp

(#347) Pala válasza J3g (#345) üzenetére

Pala
(PH! kedvence)

Ez azért van, mert az emberek alapvetően érzelmi alapon döntenek szinte mindenben (még az is, aki úgy gondolja, hogy nem :) ). Egyszerűen ilyenek vagyunk. Bizonyos mértékig természetesen ki lehet bújni alóla, lehet sok-sok racionális döntést hozni, de olyan ember nincsen, aki egy életet képes színtiszta, rideg logikával leélni. Erre a marketing(pszichológia) rá is játszik kőkeményen. Az mindig az érzelmekre hat.

[ Szerkesztve ]

(#348) Redneck

Redneck
(PH! kedvence)
LOGOUT blog (1)

Nekem az elnevezések tetszenek. Ryzen 3, 5 és 7. :C

Ha ez igaz, gyorsan esni fognak az Intel CPU-k használt árai... Kíváncsi leszek a valós teljesítményre és fogyasztásra.

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#349) QwErTy42

QwErTy42
(PH! addikt)

Ha értékelhető lesz a teljesítménye, akkor majd talán befizetek a második generációra.
Gépcsere úgyis csak akkor lesz aktuális. Remélem, hogy addigra az ssd és ram árak is mérséklődnek, mert a mostani egy vicc.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#350) Kronos3000

Kronos3000
(senior tag)

Itt,és máshol is sisteregnek a fórumok.Az biztos hogy a figyelem,és várakozás hatalmas.Tehát a reklám ezzel a csöpögtetéssel megvolt,olcsón.Ha tényleg hozza a megfelelő teljesítményt,jó áron,azzal mindkét tábor jól jár.A kék fan-ok örülhetnek a reménybeli ár csökkenésnek,a piros fan-ok,a végre odadörgöltünk nekik érzésnek.Én meg egy jó 4 magos tuning példánynak örülnék,ami alapfeszen 4Ghz fölé is beköszön :-)

Wasabi...

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.