Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz mchickenm #207 üzenetére

    Elég jól muzsikal, pláne az, amelyeknek van zenélös ondiagnosztika funkcioja :D

    A direct drive hajtassal nem szoktam gond lenni. A csapagy hamarabb elkopik, mint ahogy a motornak bármi baja lenne. Viszont panellakasban gondod lehet, ha nem jó a halozatod, mert amikor meg indul magasabb az aramfelvetel. Kell hozzá ( az elvileg kötelező) 12,5 amperes biztosíték.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Kezdő vagyok #209 üzenetére

    Szerintem nézd meg az Electrolux mosógépeket (lehet zanussi vagy AEG is ráírva, ugyanaz). Mindenképp olyat nézz, ami min. 6kg-os töltetű és legalább 1200 fordulatos centrifugája van.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Kezdő vagyok #212 üzenetére

    Az inveteres motor drága, viszont nincs benne súrlódó-kopó alkatréz, így egyesek szerint örökéletű, én inkább azt mondom, hogy tovább tart, mint az eszköz, amit hajtanak vele (: Ezért drága is. Ha 10+ évre tervezel, akkor érdemes utánaszámolni és megvenni a drágábbat. Az electroluxot szidják sokan, de a statisztikái nagyon jók - összehasonlítva más gyártókéval.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz DrJános #215 üzenetére

    & gorje:

    Érdekes dolog, hogy mindenki, aki megbízható és hosszan tartó, masszív mosógépet keres felültöltősben gondolkodik. A helyzet az, hogy mára nem feltétlenül igaz, hogy ezek tovább tartanak. OK, két oldalról fogja a két tengely a dobot, amibe a súlyt tesszük, ergo ez tovább tart. Azonban ha ésszel használjuk, akkor az elöltőltős talán jobb lehet.

    Pl. a nagymamának vagy időseknek nem ajánlom a felültöltőset, főleg nem a Zanussit. Gondolj bele, milyen neki kivenni a ruhát belőle? Volt olyan, hogy az öreg néni nem tudta kivenni a ruhát a mosógépből, mert nem tudott belehajolni. Na most neki kellene - Zanussi esetében - a készülék legalján lévő szűrőt (hivatalosan tárgycsapda) tisztítani kéthavonta. Nem fogja :B A mosógépben az összes kosz benne marad, eldugul és hamarabb tönkremegy, mintha kapott volna egy kényelmes körablakost.

    A ZWP 581 egyébként is egy őskövület, kár megvenni, a sima 580-al együtt elég jók voltak, ár-érték arányban, csak sokat látom, ami rossz jel ;] Biztos nagyon sokat adtak el belőle. A jelenlegi utódja is a legkisebb-leggyengébb a kínálatban, de olyan helyre, de időseknek semmiképp ne ilyet!

    Azért ajánlottam ezeket előzőleg, mert matematikailag ezeknek a legjobbak a hiba mutatóik. Azonban az, hogy milyen mosógépet vegyél nagyon függ attól, hogy mire fogod használni. Ez olyan, mint bármilyen más eszköz. Nem veszek a családnak sportkocsit és meccset nézni se veszel 22"-os monitortévét, mert egyik sem arra való.

    Amit át kell gondolni:

    - 1 héten hányszor lesz használva a mosógép.
    - hányan fogtok mosni benne (és ebből hány 12 év alatti gyerek :D)
    - van-e szárítógép?
    - az áramszámla vagy a vízszámla legyen magasabb? (alacsonyabb)
    - esetleges allergia, kényelmi funkciók.

    Ha fentieket megírjátok, segítek szívesen a döntésben :K

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Kezdő vagyok #218 üzenetére

    Ez esetben tökéletes, amit kinéztél.

    Igen, ezek az új modellszámozások. A lengyel kezelőpanellel együtt járhat az is, hogy nem magyar a garancia, de ezeket ilyen kevés használattal nehéz elnyűni.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz gorje #220 üzenetére

    Ennyi mosáshoz elég a legolcsobbb Zanussi, csak a centrifugat 600-on hasznaljak. whirlpoolnak a mosószer adagoloja nehezen kezelhető. Más gyártó felultoltosben pedig nem tud labdaba rugni.

    Használt felújított: láttam már olyat, hogy mukodott a dolog. Használt Miele mosógépet arulnak néhányan az ország ban úgy, hogy adnak rájuk egy év garanciát. Ezek jellemzoen 5-6 éves készülékek és csapagy csere, motor atnezes, jvaítás után olyan szinten vannak, mint egy új nettó 70 ezres gép. Itt azt a rizikot kell be vállalni, hogy olyan baja lesz 3-4 után nálad, amihez nincs alkatrész már. Pl. az elektronikával van gond. Mást nem mernék így megvenni.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz DrJános #223 üzenetére

    Az a szombaton egész nap megy a gép nem valami jó dolog, de sajnos nálam is ez van ): Pedig jobb lenne, ha kiszáradna a gép minden mosás után, bár ez nem fontos.

    A 12 éves gyereket poénból írtam, de van igazságalapja. Ők jellemzően dupla annyi kosszal járnak, többet kell mosni, ráadásul sáros a ruhájuk, tele porral. Ennél csak az autószerelők és a masszőrök rosszabbak (:

    Olyan allergiára gondoltam, ami bőrrel kapcsolatos. Pl. vegyszerek. Bár az a pollen allergiában is segítenek az olyan előre beállított programok, amik többször, magas hőmérsékleten (35-40 fok) öblítenek, úgy vannak tervezve, hogy kemikália (őblítő és mosószer) nélkül is tisztára mossanak. Persze ez szennyezettségtől is függ.

    Anyának mondd el, hogy a mosógép úgy működik, hogy beletesz X kiló ruhát, ez felvesz Y liter vizet. Amikor ez megtörtént, akkor elkezdi forgatni össze-vissza. Aztán meghatározott idő után, amikor tiszta a ruha a gyári tesztek alapján abbahagyja, kiöblíti és kicentrifugálja. (erős dióhéj) Na most a lényeg ott van, hogy annyi idő alatt lesz tiszta. Fele annyi idő alatt nem lesz tiszta.
    Felező program, ha a mennyiséget felezi azért nem jó szintén, mert fele annyi vizet használ, fele annyi ruhához. A ruhák lényegében egymást dörzsölik, ezzel (is) tisztulnak. A felezőprogramban nem fognak tisztulni. Öntheti hozzá tonnaszámra a mosószert. Az meg tönkreteszi a gépet és a ruhát. Nem jó az másra, mint eleve tiszta ruhát öblögetni, pl. a télit most elő fogom venni a szekrény aljából és felfrissítem.

    Inkább azt kell nézni, hogy legyen benne időzítő. Beállítod este, hogy reggel mosson ki, mire odaérsz, hogy teregetnél, nincs jobb ennél (: Ráadásul vekker sem kell, mert a centrire felébredsz :D

    Ha érdekel az allergia téma, akkor LG F12B9QD mosógépet nézd meg, ha kell bele okos funkció is (pl. a normális időzítő, akkor F12B9QD1), nézd meg. Érdemes megnézni a Gorenje gépeket, a 3 év garancia és az okosan előre tervezett belső miatt ajánlom. Ahogy előttem is írták sokan, AEG, electrolux megbízható, robosztus gépek, de ezeket takarítani kell és karbantartani gyakran, igénylik (minden mosógép igényli)
    Esetleg Whirlpool Awo/D 6301, de ennek kényes a mosószertartója.

    Az LG-k nek van olcsósított kistestvére, nem jut eszembe a típusszám, de valami c3 van benne, LG F12B9LD ha nem bővül a család az is elég lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz DrJános #225 üzenetére

    Érvek:

    Élettartam, fenntartási költségek, egyszerű használat és nem utolsó sorban a biztonságérzet. Nem azon kell agyalnod, hogy vajon mikor romlik el. Ha ezt nem értik meg, akkor vegyenek valami névtelen török izét, és akkor jövőre is lehet ugyanezt játszani :D

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Kezdő vagyok #227 üzenetére

    Azt, hogy ezeknek az AEG-eknek a egybeöntött-e az üstje fejből nem tudom, de holnap megnezem nektek, ugyanis én úgy emlékszem, hogy ezeknek már két részböl van osszerakva és javithato csapagy vagy tengely hiba esetén.
    A szerelök szoktak mondani okos dolgokat, csak ne olyanról nyilatkozzon amit még soha nem szedtek szét :)

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz freestailo #230 üzenetére

    Küldd vissza, ha 14 napon belül van. Elég normális az edigital ilyen szempontból. Az, hogy a samsung milyen, egy másik kérdés. Túl bürökratikusak, amióta piacvezetők (eladott darabszámban). Ez a ilyen dátum-olyan dátum meg hova küldted a papírt (2014-ben) és társai tipikusan samsungos idiótaságok...

    Bosch mosó-szárító: Nem ismerem, még nem láttam ilyet. Ki kellene deríteni, hogy ezt Chennaiban gyártják vagy Németországban. Leírása alapján nem lehet rossz, de tudjuk, hogy mennyit ér a leírás (:

    Az AEG gépeknek utánajártam, ezeknek szerelhető a csapágya, de valóban volt olyan, amelyiknek nem lehetett és most is van, az olcsóbb termékvonalban olyan, ami egybeöntött.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz freestailo #230 üzenetére

    Nem neked ajánlottam, hogy mondd vissza a samsungot és vegyél helyette valami igazi mosógépet? ;] Nem kötözködni akarok, félre ne értsd, csak nem emlékszem.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz freestailo #233 üzenetére

    Szerintem gyorsabb lesz, ha a boltnál élsz panasszal, mondod el ugyanezt és majd ők intézkednek. Ha elbaszták, akkor adnak neked kupont, ha meg igazuk van, mert odaírták valahova, csak elkerülte a figyelmed akkor megkíméled magad a sok kellemetlenségtől. Egyébként 14 napon belül elállhatsz a vásárlástól, ha kiszállítás volt.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz WindyJoe #236 üzenetére

    Igen, ezt elfelejtettem, hogy nálam az odaírták valahova az azt a honlapot jelöli, ahol leírták az akciót. Akciónál nincs ÁSZF. Az akció nem szolgáltatás és nem szerződés. Mivel fizettél?

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Dracula #239 üzenetére

    Szia!

    Fontos tudni, hogy nem mindegy szeretnéd használni. Kicsit olvass vissza, ott vannak a lényeges kérdések.

    A bolt ahol nézed. Szerinted megbízható? Én nem ismerem, azaz ismerem, de messzire kerülöm, valaki írjon valami jót róla helyettem. A mosógép esetében, mivel a legmegbízhatóbbak is meghibásodnak, fontos, hogy ki vállalja a garanciát és hogyan. Persze van jó megoldás utólagosan is (: Viszont itt nem adják olcsóbban a dolgokat, akkor mi értelme kockáztatni?

    Az LG az nagyon jó, de én inkább az f12b9QD1 modellt ajánlom. Tud mindent, amit kell, kényelmes kezelni és az ára sem vészes. A directdrive és az inverter most már jó technológia. Az inverter mindig is az volt, mostanra a DirectDrive-val sincs baj, csak nagyon nem szabad túlterhelni!

    A samsungot és az ecobubblet felejtsd el. Az ecobubble azt csinálná, hogy a mosószert előre bekeveri a vízzel, kis levegőt ad hozzá, hogy buborékos legyen a víz, merthogy majd így jobban a szövetbe megy. Lehet, hogy igen, de a vakítás része nagyobb, mint a gyakorlati haszna. Inkább az ajtórögzítő fül legyen fémből, ennek kézzelfeogható gyakorlati haszna van. itt jön a képbe az Electrolux.

    Electrolux EWS 1277 FDW szuper gép. Nem olcsó, de ennél feljebb csak az van, ami 8 kg töltetet bír, nagy családnak vagy amelyikbe lehet kötni melegvizes csatlakozást is.

    Én a helyedben az általam ajánlott LG és az electrolux közül választanék, szimpátia alapján. Venni az LG-t az edigitálból, ők a hivatalos partner, az electroluxot pedig a márkaboltból.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pinnacle #241 üzenetére

    A keskeny gépekkel (és ez igaz az előző hsz-re is) az volt egy ideig a gond, hogy nem volt hely a normális csapágynak. Mostanra már mindent bedugnak a mosóegység alá, így van hely a csapágyaknak. Ezt ízért írtam le, mert sokan lehurrogják az egyszeri usert, hogyha keskeny gépet akar venni.

    Gorenje W 6402 /S vagy valami ilyesmi. Jó gép, megbízható, adnak rá 3 év garanciát.

    Electrolux EWS31274NU Ez az idei modellkínálatból van, annak ellenére robosztus, hogy keskeny gép. Hadd ne számolgassam mennyivel kevesebb esélye van elromolni, mint a versenytársainak, legyen elég annyi, hogy sok.

    Ha csak 40 centi van, akkor gondolom először jutott eszedbe, hogy felültöltős kellene, de 100 alatt nehezen találni jót.

    Talán ez:Electrolux EWT41262TW. Ez is új évjárat, még nem sok tapasztalat van róla, de az elődjével nem sok baj volt. Ezt szoktam olyanoknak is ajánlani, akiknek olcsó felültöltőse volt, elromlott, mert sokat használják és most kellene valami, amik kibírja a nagyobb igénybevételt. (mint amit egy legolcsóbb kibír)

    Remélem tudtam segíteni.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Dracula #247 üzenetére

    Tényleg nem ismerem a boltié, de látom, hogy a design ugyanaz, csak kekben mint az Armatrixnal, akik elég tisztesseges afa csalok és bizony van, amikor a készüléket kenytelenek külföldön javittatni, mert a garancia csak hozzajuk szól... Ebbe nem nagyon szeretnék belemerulni, még a végén valakit megsértek :)

    LG keskeny mosogeprol nem tudok túl sokat mondani, kevés volt eddig forgalomban, nincs mi alapján véleményt formalni. Az, hogy volt 1-1 darab ami elromlott nem relevans. Ha minden elux csoportos akkor nincs gond, ha lesz még egy ;)

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pinnacle #246 üzenetére

    Az a gorenje nem Keskeny, amit írtam? Sajnos így mobilrol és fejbol nehéz. Holnap megnézem kényelmesen. Egyébként most néha én is bajban vagyok, változtak a modellek, eltünt, kifutott néhány jól bevalt.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pinnacle #250 üzenetére

    Ahogy korábban is írtam: keskeny modellből csak a Gorenjével, pár whilrpoollal és electrolux-AEG gépekkel van tapasztalatom. Illetve van az Indesittel sok, csak nem veszem számításba se. A többi, ezek a Beko, Candy és társaik, amiket Törökországban és Indiában gyártanak nyugatról leselejtezett gyárakban nem tudom mi a helyzet és nem is szeretném ;]

    Az biztos, hogy az EDU végő electroluxokat Lengyelországban rakják össze, általában nincs velük baj, értelmes a belső kialakításuk, megbízható az elektronikájuk, jó minőségűek az alkatrészek és jó a szervizhálózat. 1200 fordulatú centrifuga alatt ezeket sem szabad megvenni, gyenge a csapágy olyankor. A többi egyéni preferencia (:

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Kezdő vagyok #253 üzenetére

    Nem szeretnék olyat írni, hogy valami rossz bennük, mert ez így csúnya általánosítás lenne és nem is fedi a valóságot. Egész egyszerűen a meghibásodása statisztikája minden nagy márkának jobb és erre rátesz egy lapáttal, hogy hiba esetén nagyon bürokratikus és lassú az ügyintézés, alkatrész általában lassan jön meg hozzá.

    Lehet, hogy előbbi azért van, mert bevállalták, hogy nagyon olcsón, szar olcsó anyagokból gyártanak olcsó készülékeket az árérzékeny piacokra. Viszont van egy bizonyos anyagminőség, ami alá nem lenne szabad menni, mert a mosógépben egyszerre van víz, lúg, áram, forog-mozog, szóval egy igazi katasztrófaveszély :D

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pinnacle #255 üzenetére

    Ha csak ketten vagytok és nagyon figyelitek, hogy azt az 5 kg ruhát ne lépjétek túl, nem tesztek bele szőnyeget, fürdőköpenyet és nagyon-nagyon kevés, inkább folyékony mosószerrel használjátok rendszeres tisztítómosások mellett, akkor talán kibír 6-7 évet. Egyszerűen nem lehet ebbe a méretbe beleszuszakolni mindent (:

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pinnacle #257 üzenetére

    Hajajj, azt a vékony izét meg ne vegyétek! Komolyan. Ha még 5-6 évig 4-en (vagy többen) lesztek, akkor semmiképp se. Valahogy csináljatok helyet egy rendes méretű gépnek, mert 2 év múlva újra mosógépet keresgélhettek... Nem a motor a lényeg (az is), hanem a dobot rögzítő, tartó elemek, tengely, csapágy, ezek tömítése. Egyszerűen nem fér el elegendő anyag ennyi helyen :( Jöhetnek az okosok, hogy de, meg új technikák és a fejlődés (blabla) a számok nem beszélnek mellé, a keskeny gépek nem bírnak ki annyit, mint a rendesek, mert nem arra használják amire való. A boltban nem mondják el, hogy csak akkor vegye meg kedves vevő, ha egyedül élő kisnyugdíjas és heti egyszer kiöblíti az otthonkáit...

    A felültöltős nem olyan szép, a normális drágább, mint az elöltöltős kategóriatársai, de befér ugyanoda. Nem szoktam őket ajánlani, mert egyre kevesebben gyártják, lényegében a mostani elérhető árúakból újként az electrolux-AEG gépek, amik megbízhatónak tűnnek.

    Lehet, hogy nektek érné meg venni egy felújított Miele gépet. Ezeket ugye nem tervezett elavulással gyártják, általában úgy lehet hozzájutni, hogy kicsit nyugatabbra, ha költöznek az emberek nem viszik magukkal a gépeiket. Egy 5-8 éves Miele általában olyan állapotban van, mint egy 1 éves olcsó társa. Csapágy csere és tisztítás után elmegy újabb ugyanennyit beavatkozás nélkül.

    Ha rákeresel googlen ki fognak jönni oldalak, ahol lehet ilyet venni garanciával, nem akarok senkit reklámozni, mert én is ismerek két helyet is és lehet vannak még többen. felújított Miele és kidobja (: csak legyen valakinél olyan, ami méretben jó.

    Ha nem, akkor neked is javaslom Electrolux EWT41262TW, egyelőre úgy néz ki jól sikerült darab (: 40cm az egyik oldala.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pinnacle #259 üzenetére

    Írd le privátban, hogy mit tapasztalsz, amikor kézzel megmozgatod a dobot. Átfordul teljesen? Pörgesd meg, mint a mókuskereket. Mit hallasz? Meg lehet szinte mindent javítani, csak nem biztos, hogy gazdaságos. Ha az üstöt megkarcolta nagyon a dob és mosóegységet kell cserélni, akkor az általában nem jön ki csak pár ezer forinttal kevesebből, mint egy új gép. Szivattyúz rendesen? Nem áll le mosás közben?

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Anyuci37 #261 üzenetére

    Szia!

    Általában a Bosch-ról rossz a véleményem, mert elromolva főleg az olcsóbb gépeikkel találkozom nap-mint-nap, amiket Indiában vagy hol raktak össze valami elavult gyártósoron... Azonban amit linkeltél nem ilyen (elvileg).

    Meg kellene tudni, hogy az üstje szétszedhető-e, és ha igen, akkor jó vétel lehet (: Közben: cserélhető a csapágya, veheted, ha az ára is jó, olyan 150.000-ig max. Ha annál több, akkor van ilyen tudású AEG vagy LG, azoknál nehezebb tévedni.

    Arzeen: Nyugodtan belemehetsz, csak kérj rájuk legalább egy év garanciát. Ezeknek a Mieleknek ami baja lehet, hogy a csapágy elkopik, ezért általában eleve új csapággyal adják ilyenkor el. Ha valami rossz minőségűt tettek bele neked az egy év alatt kiderül. Más gondja (ha vigyázol rá) nem nagyon lehet. Igaz rengeteg áramot és vizet fogyasztanak új társaikhoz képest. A 60.000 gyanús egyébként, ezeket 80-100 körül szokták adni, kitől vennéd?

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pkinga #264 üzenetére

    Szia!

    Az út, amin a gondolkodásban elindultál tökéletes. A kevésbé szennyezett ruhákat kell kimosni rendes programon (sajnos a testzsír, por rajta van, másképp az nem jön ki) és a gyerekek piszkos ruháit előmosásos hosszabb programmal. A rövid program max.annyira jó, hogy a szekrényből kivett állott szagú tavalyi cuccot frissítsd.

    "Konkrét típusokat is néztem: LG F12B8QD, Siemens WM12E367BY vagy WM10E467BY, AEG L70470FL, L72470FLE vagy L62270FL, vagy Electrolux EWF1276GDW. A Direct Drive-nak van hátránya?"

    LG F12B9QD1 én ezt preferálom, az okosabb elektronika miatt (flexi időzítés nagyon jó tud lenni ;) )
    Siemens WM12E367BY Ez OK. Akciósan kell keresni.
    WM10E467BY - ez nem. Ennek gyenge a csapágya.
    AEG L70470FL --> AEG L72470FLE ez OK.

    Electrolux EWF1276GDW - ilyen még van? Nem rossz vétel, bár inkább ezt: Electrolux EWS31274SU Indok: gyártási hely, újabb típus, erősebb a zajvédelme az újabb elektronikának, túlfeszt jobban tűri. (nem akarok politizálni, de a rezsicsökkentés óta ez kritikus pont , mert egyre jobban ingadozik a feszültség...)

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz MX0 #266 üzenetére

    Samsung helyett nézz LG-t, ugyanazon tulajdonsagokkal és kész. A lényeg, hogy 6-7 kg legyen a Töltet és min. 1200 fordulatos a centrifuga. Én továbbra is az LG F12B9QD1 mosógépet ajánlom, vagy Electrolux, AUG modellt hasonló tudassal.
    A Samsung az Samsung mosogepben is. Érdemes megnézni, ha van raktáron a whirlpool AWO/D 71600 készüléket is. Remélem jól emlékszem a tipusra :)

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz balbekk12 #269 üzenetére

    Milyen a mostani mosógép? Nem szeretnétek azt javíttatni? Ha jobb darab, akkor lehet, hogy olcsón érdemes megjavíttatni, amíg kiderül, hányan lesztek (:

    Ha feltétlenül újra vágytok, akkor az LG F12B8NDA7 mellett megnézném a Gorenje WS62SY2W és Electrolux EWS31274NU készülékeket is.

    Aske: nézd meg ezt: Electrolux EWT41262TW és olvasd el ezt (:
    Felültöltőshöz miért ragaszkodsz? Helyhiány?

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz balbekk12 #273 üzenetére

    Ezekből nehéz melléfogni. Az LG a személyes kedvencem, az Electroluxok mellett a statisztika szól, a Gorenje mellett az a szokásuk, hogy nem tudják levetni azt a szemléletet, ahogy tervezik, kivitelezik a gépeket.

    Sokan kérdeztétek, miért ajánlom azokat, amiket és honnan tudom, amit tudok. Rossz hír: senki sem tudja a teljes tutit, mert nagyon sok tényező van.

    Lg készüléket azért ajánlom, mert a motorja nagyon jó, az elektronikájuk nem érzékeny a feszültségingadozásokra túlzottan, az összeszerelés minősége és elve egész jó, gondolnak a későbbi javításokra, olcsón fenntarthatóak, ha vigyáz rájuk a gazdájuk.

    A motor és elektronikus előnyökön kívül ugyanez igaz a Gorenjére, ott azzal spékelve, hogy az anyagminőség mindig kicsit talán túltervezett. Egyébként ez az a két gyártó, akik nem vállalják be, hogy gyártanak olcsó, gagyit is és nagyon prémium készüléket is, ráadásul a Gorenje ad 3 év garanciát.

    Ezzel szemben a többi ismert gyártó vagy csak gagyit gyárt (pl. candy, beko, egyéb nevenincsek) vagy próbálja lefedni a teljes piacot, amiért nagyon haragszom rájuk, ugyanis miért gyártanak ugyanazon a néven jó és rossz gépeket is? Ilyen a Whirlpool, Samsung, Indesit, Bosch. Nem tudod a márka alapján, hogy jó vagy rossz és az ár vagy a típusszám sem egyértelmű útmutató. Két év után derül ki egy új típusról, hogy megbízható-e vagy sem...

    Az Electroluxot azért szoktam ajánlani, mert ők világosan feltüntetik, hogy hova szánják a gépeket: az olcsóbbak Zanussi, a középkategória Electrolux, a felső AEG néven fut, néha átfedésekkel. Ráadásul a statisztikai összehasonlítás is mellettük szól, ha valaki azt kérdezi, hogy milyen olcsó gépet (70 ezer körül) vegyen, akkor rábeszélem, hogy kicsit drágábban vegyen egy Zanussit, ha nagyon nincs pénz másra, csak tudni kell melyiket szabad megvenni, nem mindet ugyanott gyártják.

    Jöhetnek az ellenvélemények, eltérő tapasztalatok, történetek (:

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    balbekk12: Az F10C3-al az a gond, hogy gyenge benne a csapágy. Lényegében a belseje ugyanaz, mint annak, amit én ajánlottam, de olcsóbb elektronikával és olcsóbb csapággyal, dobbal. Az, hogy 6kg és 1200 rpm alatt nem szabad mosógépet venni továbbra is a véleményem - legyen az bármilyen mosógép. Látom, hogy már 5,5 kg-s gépekkel is mennyi baj a túlterhelés miatt. Az 1000 fordulat is azt jelenti, hogy annyira éppen elegendő a csapágy benne, hogy a gyári garanciában ne menjen tönkre... vagy annyira se ):

    csabili74: Na arról megvan a véleményem... Van ennél rosszabbul sikerült Samsung mosógép is. Jót ennyit tudok írni róla ;] Amivel próbálják eladni (gyémánt dob, EcoBubble) az parasztvakítás. Az ecobubblenek lenne értelme, de nem így, ahogy ebben van, mert nem osztja be a mosószert, csak előkeveri, így még semmi értelme. A gyémánt dob olyan hasznos, mint a Prada Samsung telefon... Persze a Hajdú régi vasdobjánál jobb, de a nagy átlagnál szerintem nem.

    75-80 ezer között lehet venni Zanussi ZWG 6120 K, 7120 K készüléket (ugyanaz, csak kijelzős vagy anélküli). Ez a legolcsóbb olyan készülék, amit merek megvételre ajánlani. Sajnos ezek olyanok, amiknek az üstje egybeöntött, de elég robosztus kialakításúak, egyelőre úgy néz ki bírják a strapát.

    Paradoxx: nézd meg a Gorenke Simplicity gépeket is, ha magamnak vennék és nem lenne más velem én olyat vennék. Az LG sem rossz persze, sőt! Csak kicsit bonyolult. A kettő között az a különbség, hogy az egyik régebbi, a másik újabb modell, kívülről másképp néz ki. Sajnos olyan kevés van forgalomban egyelőre, hogy masszív statisztikai adatokat nem tudok ezekről. Annyi, hogy a réginek nehéz volt a szűrőjét kitekerni és visszarakni, főleg hölgyeknek, de ez már nagyon szőrszálhasogatás :B

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz pinnacle #279 üzenetére

    Jó az ilyeneket olvasni (:

    Az eladók úgy általában nem sok mindenhez értenek, sajnos... Egyszer egy "szak" eladó egy "próba"vásárlásom során azzal érvelt egy általam jól ismert (ez rosszat jelent ;] ) készülék mellett érvelt nekem, azzal, hogy azt sokan vették biztos jó :D Persze őket is Ő beszélte rá, ki lehetett az első és miért? :W

    Palástja a hűtőknek van.

    A mosógép dobja körül az üst van. Ezt az egészet nevezik mosóegységnek vagy lúgtartálynak, szerelő és márka függő melyiket mondják. Az üst lényege, hogy ezen belül van minden víz és lúg, azaz mosószer. Lényegében ez a teknő, amiben mos a gép. Ezt már régen műanyagokból csinálják. Gyártónként eltér, milyen fajta, egyébként mindegyik hasonló. Carboran, duratech, meg egyéb okos neveik vannak, ez mindegy. A baj az, amikor ezt a műanyagot a dob köré öntik. Ez azért gond, mert nem lehet szétszedni, viszont a legkényesebb kopó alkatrész, a csapágy így nem cserélhető! :Y Igen, emiatt van, hogy élből kuka egy mosógép, már amikor megvetted tudhatod, hogy amint a csapágy elkopott, dobhatod ki a gépet, mert a teljes mosóegység van, hogy többe kerül, mint egy új készülék.

    A gépeket úgy tervezik, általában, hogy kibírjanak a garanciaidőn belül évi 200 ciklust. Sajnos látjuk azt, hogy ezt nem mindig sikerül pontosan belőni :(( és sokat kell javítani garanciaidőben. Persze ilyenkor nem azt mondják, hogy elcsesztük, bocsi, visszahívjuk, hanem az a szöveg, hogy nem erre a piacra tervezték vagy az eseteket nem összekötve egyesével javítják vagy arra hivatkozva, hogy túl sokat használtad viszautasítanak.

    220 ciklusos garancia:

    Érdekes a téma. Van olyan, hogy egy mosógépet napi többször használnak. Ez nem általános vagy családi felhasználás. Volt olyan ügyfelem, akinek 5 gyereke volt és bizony nem volt elég a heti 3-4 mosás sem. Neki vettünk közösen egy szuper Pro Whirlpool gépet az elromlott 60 ezres limlomja helyett, mert hiába javítják a szar mosógépét akár minden héten, nem lesz jó senkinek. Viszont ha tud róla, hogy nagyiparban használja a gépet (pl. motelje van vagy kozmetikában tart fenn kvázi mosodát) akkor bizony fizesse a javítást vagy vegyen magának olyan gépet, ami bírja ezt a felhasználást.

    Az igaz, hogy ez a 220 mosás felháborító, ez lényegében egy év vagy kevesebb még egy kis családnál is, kerüld el őket, mást nem tehetsz.

    Nézz itt garanciát. Ott van az ÁSZF, hogy mire nem terjed ki (vihar, emberi hülyeség és direkt csaláson kívül lényegében mindenre)
    Aki tud más, hasonló szolgáltatást írja le kérem!

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz cserix #287 üzenetére

    Jó választás szerintem! (: Köszönjük a beszámolót!

    Bomberman: a irány jó, bár én megnézném az LG készülékeket is. MM-ben vásárolod, akkor 5000 Ft-ért kimennek beszerelni. Mármint egy éve így volt, remélem nem változott. Bár beszerelést vállalnak más boltok is, de a márkaszervizek is, kb. ugyanennyiért. Ha írsz privátban segítek találni embert, lehet olcsóbb, mint az MM és még ért is hozzá ;)

    juvik: Remélem még időben írok, sajnos rövid, de munkás hét volt.

    Az Axmannosok rendes srácok, nem is mondtak rosszat, de egy kis saját reklám volt a dologban. Electrolux, AEG és Gorenje gépekkel sem fogsz nagyon mellé. A sportruhák elég kényesek, a futó pólóimat én is féltem, vettem hozzájuk egy mosózsákot, neked is ajánlom.
    A Panasonicot nem ismerem, nagyon kevés készüléket adtak el eddig. ): Utánajárok, milyenek, de tapasztalatom nincs velük. Viszont az 5 éves garancia miatt nyugodtan vedd meg, addig elromlik, ha gáz van vele :P

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Aske #290 üzenetére

    Szia!

    Ez rögtön a legelső beüzemelésnél? tehát soha nem volt jó? Arra tippelek, hogy valami nem jó a mágnesszeleppel, ami elosztja a vizet a mosóegység és a mosószertartály között, hogy kimossa a mosószert a mosás elején. Persze nem biztos.

    Vagy ugye nem indítottad el a mosást és nyitottad fel a tetejét, hogy megnézd, mit csinál? (:

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz toshiba300 #293 üzenetére

    Mosó-szárítógép értelmes áron nem túl sikeres. Sokkal jobb egy jó mosógép, és mellé egy szárító.

    Lényegében bármelyik mosógép jó lesz nektek 6-7 kg (inkább 7) kapacitás 1200-1400 rpm centrifuga és nagy baj nem lehet. Ne legyen keskeny kialakítású. Márkában AEG-Electrolux, LG, Gorenje márkákkal nagy baj nem lesz, ha mégis, akkor ezeknél az sem nagy gond (:

    Nézegessétek a kezelőfelületeket, hogy melyik tetszik és érthető. Konkrét készülékek vannak kicsit visszább, itt.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Aske #294 üzenetére

    Az nem jó, pláne, hogy hosszú hétvége van. Írtam privátot, remélem tudok segíteni hétfő előtt.

    Ja, sokan próbálkoznak azért belenézni a gépbe :D

    [ Szerkesztve ]

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    Sziasztok!

    Elnézést az elkésett válaszért, de egy ideig kórházban voltam. Bokatörés, semmi komoly, de nem dolgoztam és nem volt internetem sem korlátlanul.

    Elolvasom nemsokára a topicot és válaszolok amennyire tudok. Jelenleg nem vagyok képben nagyon mosógép ügyben, de bokarögzítő ügyben tudok tanácsokat adni :DDD

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Attici #328 üzenetére

    Nem függ össze a kettő. Igazából a Samsungokkal sincs baj egy bizonyos árhatár felett. A samsung olcsóknál az a fő gond, hogy vékony a tengely is... A csapágy persely gyenge, a szimmering nem tömíti jól sajnos.

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Piloss #329 üzenetére

    Most nagyon jó akciók vannak. Ennyi főre próbáljatok meg hozzátenni még 10.000 Ft-ot és venni egy mosógépet, nem csak annak látszó tárgyat.

    Amiket eddig ajánlottam úgy néz ki most már a gyakorlatban is, hogy nem rosszak (az electrolux idei modelljeire gondolok itt, amik ugye kérdésesek voltak újdonságuk miatt)

    Igazából mivel egy masszív gép kellene nektek, ezért az electrolux 31274 (betűket nem tudom hirtelen, EWS vagy EWB vagy mi a számok előtt :B ) modellje lenne jó.

    kovacss72: ...és a pláne az benne, hogy ezt éveken át tartják is (: Pedig nem szeretem a koreai cuccokat, de ilyen szempontból ezek jók.

    Beszéltem nemrégen egy javítás miatt az LG Ügyfélszolgálattal, mert motor romlott el és arra adnak 10 év garit. Mondom a srácnak, hogy nem nagyon intéztem még garit motorra, mert nem láttam ilyen hibát, azt mondta ő sem :D Na ez az ami tetszik az LG-ben. (ja, a majd'5 éves gépnek a motorját szó nélkül fizette az LG, kötekedés nélkül) Fú, mit írjak nektek most, hogy ne tűnjön LG reklámnak? Tényleg nem az.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák