Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz DrJános #223 üzenetére

    Az a szombaton egész nap megy a gép nem valami jó dolog, de sajnos nálam is ez van ): Pedig jobb lenne, ha kiszáradna a gép minden mosás után, bár ez nem fontos.

    A 12 éves gyereket poénból írtam, de van igazságalapja. Ők jellemzően dupla annyi kosszal járnak, többet kell mosni, ráadásul sáros a ruhájuk, tele porral. Ennél csak az autószerelők és a masszőrök rosszabbak (:

    Olyan allergiára gondoltam, ami bőrrel kapcsolatos. Pl. vegyszerek. Bár az a pollen allergiában is segítenek az olyan előre beállított programok, amik többször, magas hőmérsékleten (35-40 fok) öblítenek, úgy vannak tervezve, hogy kemikália (őblítő és mosószer) nélkül is tisztára mossanak. Persze ez szennyezettségtől is függ.

    Anyának mondd el, hogy a mosógép úgy működik, hogy beletesz X kiló ruhát, ez felvesz Y liter vizet. Amikor ez megtörtént, akkor elkezdi forgatni össze-vissza. Aztán meghatározott idő után, amikor tiszta a ruha a gyári tesztek alapján abbahagyja, kiöblíti és kicentrifugálja. (erős dióhéj) Na most a lényeg ott van, hogy annyi idő alatt lesz tiszta. Fele annyi idő alatt nem lesz tiszta.
    Felező program, ha a mennyiséget felezi azért nem jó szintén, mert fele annyi vizet használ, fele annyi ruhához. A ruhák lényegében egymást dörzsölik, ezzel (is) tisztulnak. A felezőprogramban nem fognak tisztulni. Öntheti hozzá tonnaszámra a mosószert. Az meg tönkreteszi a gépet és a ruhát. Nem jó az másra, mint eleve tiszta ruhát öblögetni, pl. a télit most elő fogom venni a szekrény aljából és felfrissítem.

    Inkább azt kell nézni, hogy legyen benne időzítő. Beállítod este, hogy reggel mosson ki, mire odaérsz, hogy teregetnél, nincs jobb ennél (: Ráadásul vekker sem kell, mert a centrire felébredsz :D

    Ha érdekel az allergia téma, akkor LG F12B9QD mosógépet nézd meg, ha kell bele okos funkció is (pl. a normális időzítő, akkor F12B9QD1), nézd meg. Érdemes megnézni a Gorenje gépeket, a 3 év garancia és az okosan előre tervezett belső miatt ajánlom. Ahogy előttem is írták sokan, AEG, electrolux megbízható, robosztus gépek, de ezeket takarítani kell és karbantartani gyakran, igénylik (minden mosógép igényli)
    Esetleg Whirlpool Awo/D 6301, de ennek kényes a mosószertartója.

    Az LG-k nek van olcsósított kistestvére, nem jut eszembe a típusszám, de valami c3 van benne, LG F12B9LD ha nem bővül a család az is elég lehet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák