Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UnA

    Korrektor

    válasz negro #249 üzenetére

    Egy generáció viselkedése nem csak úgy terem a bokorban, az a szülői nevelés és a korszellem eredménye (a kettő szorosan összefügg). Ezért őket hibáztatni eléggé álszent dolog, inkább magunkba kellene nézni, hogy mit tettünk ehhez hozzá szülőként.

    És elég sok huszonévest ismerek, aki szeret hosszú cikkeket olvasni, csak szólok ;)

  • Snoop-y

    veterán

    válasz negro #249 üzenetére

    Nem ertik hiaba latja mi van leirva nem tudjak felfogni ez mit jelentett akkoriban.

    Mar olyan kulturalis kulonbseg van az uj es a regi generaciok kozott, mintha nem is itt elnenek.

    De ezt egy kulfoldinek is hiaba magyarazod a regi fonokommel nem tudtam megertetni mirol beszelek, hogy nemhogy repulon nem ultem 30 eves koromig hanem kulfoldon is alig jartam es mikor mondtam, hogy hu mekkora szam, hogy a lanyom mar 1,5 eves koraban a karib tengeren hajozott meg mar hanyszor repult egybol ravagta, hogy anno o 2 eves koraban mar utazgatott a csaladjaval a vilagban :D

    Aki nem a kommunista blokkban nott fel ezeket el sem tudja kepzelni.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • Vesa

    veterán

    válasz negro #249 üzenetére

    "20-on evesen is rogton foldhoz verik magukat mint egy 4 eves. en csak 35 vagyok de akkora kulombseg van akar egy 5 evvel fiatabbnal is, hogy egetvero."

    Semmi különbség nincs! Én közel 50 vagyok, de hagyjuk már ezt a "bezzeg az én generációm" mantrát. Pont annyi kukagép volt közüttünk is, csak nem láttad, mert nem volt internet és Insta. A korábbi generáció szemében meg mi voltunk a nagyarcú idióták a szexuális forradalommal, a motorozással, meg az MusicTV-vel és egyebekkel. Ezek pont olyan idegennek hatottak az akkori idősek szemében, mint ma egyeseknek az insta és a többi (azért írtam, hogy "egyeseknek", mert nem mindenki ilyen, pl. én tudatosan nem akarom elfelejeteni, milyen volt a fiatalságom és még véletlenül sem fogom lesajnálni a mai generációt csak azért, mert számukra más a fontos mint nekem volt. Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi világukat mi építettük fel nekik, ha bárkinek baja van velük, akkor talán előbb a saját generációnál kéne keresgélni a probléma okait).

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák