Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz e-newsee #33 üzenetére

    Valóba sok az ellentmondás ebbe az egészbe. Azért nem is tudom igazán mi ez, ki vagy mi csinálja.

    Nekem úgy lett internetem megegyeztem a szomszéddal fizetem a havidíj felét, ha használhatom átmeneti időre. Szerintem szilinél is ez van. Más internetére mennek rá, vagy átmennek egy ismerősükhöz, rokonukhoz onnan internetezni és ide hozzászólásokat írni.

    Mikor még nem volt bekötve az internet mindig egy szomszédhoz, rokonhoz, ismerőshöz mentem e-mailt olvasni vagy csatornakiosztásokat, szervizkönyveket letölteni. Vagy hozzászólást írni egy fórumba. Azért mert a saját internetem nem megy még másnál tudom használni, másét. De amúgy ezek az üzenetek van mikor egy időre eltűnnek aztán újra jönnek. Azt már sikerült észrevenni ha olyan idősávba interneteznék mikor soha nem szokott bekapcsolva lenni, akkor nincs üzenet.

    Azt meg lehet elfelejtettem az egészből, mikor jönnek ezek az üzenetek legtöbb esetbe néhány oldal bejön akkor is pl: speedtest.net vagy a skype, google.

    [ Szerkesztve ]

  • JoshaJosh

    csendes tag

    válasz e-newsee #33 üzenetére

    Akkor most fordítsuk meg... találj olyan vírust a neten, ami nem töröl fájlokat, nem kér bitcoint, csak regisztráltatni akar a facebookra, ami tényleg a facebook nem valami hamis oldal. Találj vírust, amely bárki másnak ugyanazt az üzenetet küldi. Így már nem olyan egyszerű ugye?

    Mit nem értesz azon, hogy a facebook fő szerverei már szerves részei az internetnek, több hektárnyi nagyságú területen fekvő hatalmas szerverparkjai vannak és elhiheted, hogy nem tagok szaros beállításainak kellenek ekkora szerverparkok. Hiszen a gerincvezetékek fele gyakorlatilag a facebook tulajdonában van! Pontosan ismernek minden belépési pontot és azt is, hogy a belépési pontok közül melyiknek van forgalma szervereik felé és melyiknek nincs.

    Homokba dughatják az emberek a fejüket, úgy tehetnek, mintha ilyesmi nem létezne, de attól még létezik. Amiket ellentmondásként soroltál fel az csak kekeckedés, nem ellentmondás.

    Mellesleg, hogy miért nem zárták ki a netből már sokkal előbb? Mert a facebooknak a kontroll és az adatok megszerzése a fontos! A netből kizárás valójában csak presszió, hogy beálljon a sorba, és legyen ő is birka. A facebook ismerni, kontrollálni, agyat mosni, befolyásolni a markában tartani akar, nem kizárni!
    "Ez olyan, mintha az eon úgy küldene fizetési felszólítást, hogy az elmúlt néhány hónapban és vagy pár évben nem fizettél be egy-két számlát, légyszi most tedd meg, mert lekapcsoljuk a villanyodat. Majd. Valamikor. De addig is időnként kapsz egy ilyen levelet, amiben semmi konkrét nincs. Lehet, hogy havonta kapod, lehet, hogy hetente.
    Ilyen nincs."
    Tényleg nincs?
    Amikor lemondtam a Telenor mobilnetemet, a szolgáltató aláíratott velem egy papírt, hogy a felmondás után bármilyen összegű lezárást elfogadok és kifizetek.... mintha bianko csekket írattak volna velem.... Úgy látszik ilyen mégis van....
    Enélkül a papír nélkül ugyanis nem voltak hajlandók megszüntetni a szolgáltatást.

    Nem tudom te melyik álomországban élsz, de én azon Magyarországon, ahol elítélnek egy devizahiteles tiltakozót terrorizmusért, mert elégeti az elszámolást....
    Ahol a szolgáltatók azt csinálnak amit akarnak.
    Ahol 4 órába vesznek fel és 20 órát dolgoztatnak, ha pedig tiltakozol, összevernek és a kukába dobnak.
    Ahol hoznak egy bankok zsebét tömő törvényt és a fideszes agyhalottak acsarkodnak rád, hogy a kormány megmentett, miközben a bank kirak az utcára....
    Ahol egy megnyert, jogerős per után a bank ugyanabban az ügyben új pert indít és megnyeri.....
    Ahol Polgár Tamást elítélik annyi időre, mint az öregasszony kezét-lábát levágó gyilkost, mert biciklitolvajokat leplezett le. Bizonyíték nélkül, olyan koncepciós perben, ahol már a bírósági eljárás megindítása előtt megmondta az ítéletet a később eljáró bíróság szóvívője.....

    Én ebben az országban élek. Nem tudom te melyikben.

  • Lenry

    félisten

    válasz e-newsee #64 üzenetére

    a probléma elpusztítása nem egyenlő a megoldásával :N

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz e-newsee #71 üzenetére

    én még esélyt látok az első két opció kombinációjára.
    ő tényleg beszopott valamit, és csinált pár plusz accountot, hogy ne egyedül nézzék hülyének a neten.

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • #70234880

    törölt tag

    válasz e-newsee #71 üzenetére

    Én hiszek neki, nem feltételezem senkiről hogy csupán passzióból farkast kiált.
    Ő csak azt írja le amit lát, és tapasztalt eddig. Tehát csak a produktumot, ami elé tárul.
    Ha tudná mi okozza, akkor valószínűleg igyekezne megoldani. De minden jel arra mutat, hogy nem tudja megoldani. Mondjuk fordított esetben szerintem mindenki pislogna hogy mi van?

    Biztos hogy van valami okosság, ami ezt a kellemetlenséget generálja neki.
    A probléma az, túl sok napjainkban a lehetőség arra, hogyan okozzunk kellemetlenséget a másiknak. A fő kérdés, mi okozhatja.
    Ez elég amatőr hiba lenne,
    Simán előfordulhat, emberek vagyunk hibázunk. Siet, kapkod, mert ezer meg egy dolga van.
    És máris akarata ellenére kellemetlenséget generál másoknak.

    [ Szerkesztve ]

  • #70234880

    törölt tag

    válasz e-newsee #74 üzenetére

    Félre érted, nem ő, hanem egy ismeretlen előfizető. Ugyanis az kihat azokra is, akik rendesen bekötik a hálózati eszközöket.
    egy jó adag facebook ellenes konteóval,
    Mert nem tudja mi a probléma pontosan, és hogyan tudja megoldani. Így csak az írja, amit lát, és kombinál.
    De ezek azok a pontok, amiket el kell engedni. Nem a Facebook a probléma neki, hanem más, csak nem tudja mi. Mint ahogy akik eddig próbáltak neki segíteni csak sötétben tapogatózik.
    Ennek oka, hogy a facebook kombináláson megy az eszmecsere, és nem a problémát okozó lehetőségeken.

Új hozzászólás Aktív témák