Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz blade zte #2 üzenetére

    És az mennyire lesz naturális a fosbok letiltja a netem nem mobilnet hanem kábeles kábeltv-vel, mert nem hogy nem vagyok tag azon a fostaligán de az összes létező szervereik is le vannak tiltva nálam adatvédelmi okokból. Mert ugye az a fos lenyúlja a nem tagok adatait is ha pl megnyit egy olyan oldalt, amibe benne a fos tetszike, megosztása vagy kommentelő doboza, belépés/regisztrálás azzal a fossal api-ja. Egyébként a többi mobilnet szolgáltató is ingyen adja a fosbokot és társait tisztességtelen üzleti előnyt adva nekik a többi oldallal és az egész szabad internettel szembe annak kárára.
    Kérdem én, ez mennyire naturális és tisztességes?

    Bármilyen oldalt nyitnék meg ezek üzenetek egyike jön be. Nem vírus, másik routerrel, géppel is ugyan ez van. De ha átmegyek a gépemmel, routeremmel a szomszédba akinek ugyan az a nete van már semmi gond nincs ha ő jön át a netemre neki is ezek az üzenetek jönnek fel az ő gépén az én netemet használva. Ha a sajátját hozza semmi gond nincsse az ő gépén se az enyémen. Ami még érdekes már kísérletezések voltak ha ő áthozza a netét megy minden rendbe, ha én átviszem a netem megy minden rendbe, ha felcseréljük a szolgáltatótól kapott username+password párost akkor is megy minden rendbe. Úgy tűnik a fosbok a címemet vette be tiltásba és csinálja ezt velem csak nem értem akkor más nete mért megy nálam a sajátom meg mért megy másnál. Mindegy minden féle variáció ki lett próbálva , se a gépbe se a routerbe nincs vírus. Csak a szolgáltató által adott modembe lehet még valami ami alapján beazonosít valahogy és a username+password hozzá van társítva.

    [ Szerkesztve ]

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz Alg #11 üzenetére

    Kamu? Akkor gyere el és nézd meg élőbe, meg a másik 36 emberhez is. Ennyi. De már kezdem unni, hogy a nagy fosbokosok még akkor se hiszik el, mikor idejönnek és az ő gépükön jön be ez az üzenetcsomag. Akkor is azzal jönnek, biztos vírus.

    [ Szerkesztve ]

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz Alg #13 üzenetére

    Írtam nem vírus. Ha az lenne másik netre átmenve ugyanazzal a géppel, routerrel is kéne behozza. Ha átjön az ismerősöm akkor az ő gépén nem kéne megjelenjen, ha vírus. Ha vírus lenne akkor ha én megyek át a géppel, routerrel az ismerőshöz is kéne dobálja ezeket. Hidd el megértem k...ra nehéz elhinni ilyen is van. Őszintén? Én se hinném ezt el lehet ha nem látnám, tapasztalnám élőbe személyesen ezt.
    De a fosbokkal kapcsolatba semmi se lep meg, mert az utóbbi évekbe eléggé ők akarnak lenni az egész internet, mindent ők akarnak uralni, uralnak is már sajnos és elég durva adatkiadásos, visszaéléses botrányai vannak, voltak, lesznek. Vagy épp elég, hogy a 3 mobilszolgáltató ingyen adja a fosbokot. Épp ezzel kapcsolatos az itteni téma ez mennyire tisztességes eljérás a szolgáltatóktól meg a fosboktól. Az meg kész ténnyé vállt az utóbbi 4-6 évbe, hogy már nem az internet része a fosbok, hanem a fosbok része az internet. Úgyhogy engem kicsit se lep meg ilyen van, létezik.
    Az más téma volt már ilyen botrányuk 2014-be tán ahol ők akartak netet szolgáltatni fejlődő országokba csak sok cég ki is hátrált mögülük, mert akkor mehetett fel a netre a netet használó ha előbb belépett vagy regisztrált oda. Sok nívós étterembe is van ilyen már 2012 óta, amíg nem tetszikezed őket nem használhatod a netüket.

    [ Szerkesztve ]

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz #70234880 #34 üzenetére

    Szia! Minden eszközön ez van, routertől operációs rendszertől függetlenül, Mindegy neki Win, Linux, Android, a böngészők is mindegy mi van és másik 4 routerrel is ezt produkálja, Én ezért a vírust meg a routerbe költöztetett vírust ki is zártam a körből. Főleg ha ugyanazzal a routerrel másik címre megyek és jelentkezek fel vele a saját előfizetésemmel ugyanazon szolgáltatónál, akkor minden rendbe a géppel ia, routerrel is. De amint hazaviszem minden visszajön és újból ott az az üzenet.

    De azért köszi a tanácsokat. Ezeket is mind végi vittük. Hardver csere, router csere, szoftver csere és semmi eredmény nem volt, ameddig otthonról próbálkoztam.

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz Alg #32 üzenetére

    Amúgyis, ha semmi de semmi adatod nem megy a FB felé akkor honnan a francból tudja hogy létezel egyáltalán?
    Szerintem onnan tudják létezik a kedves ismerősei a fosbok messengeren keresztül hozzáférést adtak a névjegyzékbe szereplő név és telefonszámlistához. Vagy képet is tettek fel róla megjelölve rajta a valós nevével úgy, ő fent sincs azon a foson. Amire eleve nem lenne szabad legyen lehetőség. Mert ha én nem vagyok fent azon a foson, akkor semmilyen adatot ne kezeljen rólam. Még az ismerőseimen keresztül se, ne legyen erre semmilyen lehetősége se. Elvileg nem vagyok szerződésbe velük, hogy BÁRMILYEN adatomat kezelhessék, tárolhassák, használhassák bármire. De az is lehet az ismerős keresővel fértek hozzá az e-mail címéhez névvel együtt. Vagy épp a felsoroltak mindegyike megvolt együttesen. Hopp! Máris tudja a fosbok létezik. Méghozzá név, telefonszám, e-mailcím és kép, arc szerint. Ez, meg az ő ismerősi köre szerintem már elég sok adat valakiről be tudják azonosítani ki ő. Nem mellesleg szerintem úgy ő nem járult hozzá ezek az adatok róla a fosbokhoz eljussanak, kezelje, tárolja, felhasználja azokat.
    Lehet bőven erről olvasni hogy fér hozzá olyanok adatihoz is az a fos oldal akiknek még talán netje sincs a csodálatos okostelefon, fosbok messenger pároson vagy az ismerős keresőn át. Én azóta kapom ezeket az üzeneteket mióta az egyik kedves rokonom kiadta a fosboknak a nevemmel párosítva azt a telefonszámomat, ami a szolgáltatónál is megvan adva. A fos mesengeren keresztül sikerült ez neki, mivel az leszívta a névjegyeit az én számommal és nevemmel együtt. Ami megint csak nem legális, mivel én erre nem adtam engedélyt. Se a rokonom. Mert teljesen automatán ment ez nála.

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz Lenry #37 üzenetére

    A routerbe van letiltva domain és IP szűréssel az összes szerverük. Az ISP mindent tagad és azzal elhajt hűségidő mellett, ködbért is elengedve, "ha szerintem ők nem tudnak szolgáltatni, akkor el lehet menni". A ködbért arra hivatkozva engednl el már balhéztam 3 helyen, központi ügyfélszolgálat, helyi ügyfélszolgálat, a szetrelőjük.

    Ha férges valamelyik eszköz, akkor az már csak a szolgáltató kábel modemje lehet. De azt addig nem cserélik, míg szerintük semmi baja. Mett ők úgy látják. Egyébként volt aki azt mondta a szolgáltatónál szivat valaki ezzel, nézzek utána kinek nem vagyok szimpatikus náluk, De ha egyszer másnál is van akkor vékkép nem értem hogyl ehet vslaki a szolgáltatótól.

    De jó hogy a telekomot emlegetet, mert egy másik illető, aki úgy van mint én, azt elhajtották azzal, fogadja el 2018-ba már mindenkinek van és alap, hogy a fosbok része az internet és nem fordítva.

    [ Szerkesztve ]

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz e-newsee #33 üzenetére

    Valóba sok az ellentmondás ebbe az egészbe. Azért nem is tudom igazán mi ez, ki vagy mi csinálja.

    Nekem úgy lett internetem megegyeztem a szomszéddal fizetem a havidíj felét, ha használhatom átmeneti időre. Szerintem szilinél is ez van. Más internetére mennek rá, vagy átmennek egy ismerősükhöz, rokonukhoz onnan internetezni és ide hozzászólásokat írni.

    Mikor még nem volt bekötve az internet mindig egy szomszédhoz, rokonhoz, ismerőshöz mentem e-mailt olvasni vagy csatornakiosztásokat, szervizkönyveket letölteni. Vagy hozzászólást írni egy fórumba. Azért mert a saját internetem nem megy még másnál tudom használni, másét. De amúgy ezek az üzenetek van mikor egy időre eltűnnek aztán újra jönnek. Azt már sikerült észrevenni ha olyan idősávba interneteznék mikor soha nem szokott bekapcsolva lenni, akkor nincs üzenet.

    Azt meg lehet elfelejtettem az egészből, mikor jönnek ezek az üzenetek legtöbb esetbe néhány oldal bejön akkor is pl: speedtest.net vagy a skype, google.

    [ Szerkesztve ]

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz Lenry #43 üzenetére

    Elég sok olyan dolog van, aminek nyoma sincs a világhálón, darkneten se. Nem érdekes kicsit? Most töltsem fel ide egy olyan műholdas set top box kézikönyvét szkennerlve, amiről a világhálón semmit, de semmit nem találsz? Akkor az se létezik? Vagy a fosbokon betiltott devizahitelesek csoportjai. Mivel betiltották őket onnantól nem is léteznek devizás károsultak és földönfutók?

    Elég érdekes és már nagyon unalmas felfogás ez a "ha nincs fent a világhálón róla semmi akkor nem létezik az adott dolog, eszköz, esemény, történet, állítás" vagy a " ha nincs fent fosbokon valaki nem is létezik, élete és barátai sincsenek, nagy senki".

    Jó okom van annak hívni, aminek hívom. Több okom is van rá. Mert már rohadtul unalmas a semmibe nézése annak, akinek nincs meg az állandó cseszegetés legyen már mert tök jó. Meg a sok zombi amit okozott. De érted? Te vagy a szemét, szóba se állunk veled, meg dögölj meg, mert fent se vagy. Egy értelmes érv sincs nem hogy 10 mitől lenne jó és van értelme az egész szenny oldalnak. Mert az. Köze nincs közösségi oldalhoz. Csak annak lett kikiáltva és ha egyszer a média annak mondja akkor az kizárt ne lenne úgy. Mert a média az sose hazudik, sose tájékoztat félre és fél tényeket közöl azokat is elferdítve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák