Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HiFiHobbi

    csendes tag

    válasz #70234880 #34 üzenetére

    Szia! Minden eszközön ez van, routertől operációs rendszertől függetlenül, Mindegy neki Win, Linux, Android, a böngészők is mindegy mi van és másik 4 routerrel is ezt produkálja, Én ezért a vírust meg a routerbe költöztetett vírust ki is zártam a körből. Főleg ha ugyanazzal a routerrel másik címre megyek és jelentkezek fel vele a saját előfizetésemmel ugyanazon szolgáltatónál, akkor minden rendbe a géppel ia, routerrel is. De amint hazaviszem minden visszajön és újból ott az az üzenet.

    De azért köszi a tanácsokat. Ezeket is mind végi vittük. Hardver csere, router csere, szoftver csere és semmi eredmény nem volt, ameddig otthonról próbálkoztam.

  • e-newsee

    addikt

    válasz #70234880 #70 üzenetére

    Ez elég amatőr hiba lenne, a legtöbb router színekkel is megkülönbözteti a csatlakozókat. Ráadásul állításuk szerint több próbát is csináltak már a hónapok alatt.
    Én itt 3 reális lehetőséget látok:
    -Nagyon nagy troll valaki 3 néven, vagy 3 haver, akik széttrollkodják a fórumot.
    -Nagyon nagy troll valaki a csávó szolgáltatójánál, és szanaszét szopatja szegényt. (Ez viszont nem magyarázza a többiek esetét, ha külön emberekről van szó, és külön szolgáltatónál)
    -Valami megfertőzte a szolgáltató hálózatát, és egyes címeket szopat ezzel az üzenettel.
    Bár ez szintén nem magyarázza a többiek esetét, amennyiben külön emberekről van szó, és külön szolgáltatónál. Itt még fennáll annak a lehetősége, hogy mindegyikük szolgáltatója beszopott valamit, de akkor azzal már tele lenne az internet, mert lenne több eset is.
    Az mindenesetre gyanús, hogy semmilyen szókapcsolatra rákeresve nem találni még csak hasonlót sem a neten. Ha a facebook csinálná, már tele lenne a net a screenshotokkal és az idézetekkel mindenféle nyelven.
    Szóval a konklúzióm az, hogy az első megoldás a legvalószínűbb. Lásd: Occam borotvája

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz #70234880 #73 üzenetére

    Persze, egyszer-egyszer előfordulhat, hogy felcseréli a LAN-t a WAN-nal, de már több próbát csináltak, és annak elég kicsi az esélye, hogy többször is benézzék, ráadásul többen.
    És a gond nem az vele, hogy leírta, mit tapasztalt, hanem az, hogy ezt aztán nyakon öntötte egy jó adag facebook ellenes konteóval, amitől hiteltelenné válik. Ha csak azt írta volna már tavasszal, hogy "Emberek, jött egy ilyen üzenetem, csináltam pár keresztpróbát, és úgy néz ki nem nálam van a hiba, a szolgáltató szerint náluk sem, mit lehet tenni, segítsetek plíz!", akkor lehet, hogy nem nézik hülyének őket. De bármilyen tippből azt hozzák ki a végén, hogy "a zinternet van a fészbúkon", és a Zuckrosbácsi irányítani akar minket, ezért így cseszegeti azokat, akik nincsenek fent.
    Szóval nem csak tapasztalatokat tárt élénk, hanem egyből körített mellé egy fröcsögő kommentet.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák