Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kameraman77

    aktív tag

    válasz adamssss #13 üzenetére

    Legalábbis papíron csak ők juthatnak hozzá.. de mivel itt egy politikai szervezetről beszélünk, mert az otp minden csak nem független, így azért ez kicsit kényesebb...(mert az gondolom Te sem tagadod, hogy az otp vezetése minimum érintett egy politikai oldallal való kapcsolatban) Arról nem beszélve, hogy van az a pénz amiért bármi kiadható... lásd a Tesco kártyabotránya is.. rájuk is az vonatkozik mint mindenki másra, mégis kint voltak a vásárlási adatok a cégeknél...mindenhol épülnek adatbázisok a szokásokról, ha bevallják, ha nem. Én viszont azt választom, hogy engem senki ne monitorozzon... A kp még mindig a legjobb, egyszerű, tiszta, ennyit adok, ezt kapok érte.. pont. Nincs megfigyelés, nincsenek lekövetések, csak tiszta tranzakció. De mondom ez az én véleményem, mindenki eldöntheti, hogy neki mi a fontos, mit tart magánszférának, mit nem. (ja és facebookom nincs, sehol nincs fent rólam a nevemmel együtt fénykép a neten, soha nem azonosítottam magam olyan ip címmel amely hozzám köthető stb... figyelni kell mindig)

    [ Szerkesztve ]

  • razzorr

    őstag

    válasz adamssss #13 üzenetére

    Azért az egy kicsit erős, hogy megszüntetni a kp.-t.
    A digitális pénz, ha már itt tartunk, az nem is pénz, csak egy nagy számadat, amit bármikor lenullázhatnak, azok akiknek ez az érdekük. 1 másodperc alatt megszűnik létezni az ember, akire delete gombot nyomnak.

    Nem csak a vásárlói szokások monitorozásáról kell itt beszélni, hanem azokról a magyar vállalkozásokról, akiknél a kedves vásárló a 180Ft-os nyalókát is kártyával fizeti ki, csak mert annyira menő és haladó gondolkodó. Ez persze tiszta sor, az is pénz ha kártyával fizetnek, de mögötte ennek van havi díja, tranzakciós fix költsége, és %-ban kifejezett költsége, amit a vállalkozásnak kell kifizetnie, ráadásul nem is azonnal, hanem sokszor napokat kell várni, hogy a kedves pénzintézet átutalja a pénzt.

    Én ettől a "vigyázz kész/pénz" nevű KH-s kampánytól is hányingert kapok.
    Szerintem is a kp a legtisztább, legbiztonságosabb. De hát valakiknek az érdekük, hogy tudják, ismerjék, hogy te mit is csinálsz, hol és kivel. De ez egy másik történet. Sajnos ilyen világban élünk :(

    Az meg hogy Magyarország ebben (is) első lett, az jelent valamit. Egy olyan országban, ahol orrvérzésig szívatják az embereket, ott kell ezt is bevezetni, kell a rabszolga...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák