Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • razzorr

    őstag

    válasz adamssss #13 üzenetére

    Azért az egy kicsit erős, hogy megszüntetni a kp.-t.
    A digitális pénz, ha már itt tartunk, az nem is pénz, csak egy nagy számadat, amit bármikor lenullázhatnak, azok akiknek ez az érdekük. 1 másodperc alatt megszűnik létezni az ember, akire delete gombot nyomnak.

    Nem csak a vásárlói szokások monitorozásáról kell itt beszélni, hanem azokról a magyar vállalkozásokról, akiknél a kedves vásárló a 180Ft-os nyalókát is kártyával fizeti ki, csak mert annyira menő és haladó gondolkodó. Ez persze tiszta sor, az is pénz ha kártyával fizetnek, de mögötte ennek van havi díja, tranzakciós fix költsége, és %-ban kifejezett költsége, amit a vállalkozásnak kell kifizetnie, ráadásul nem is azonnal, hanem sokszor napokat kell várni, hogy a kedves pénzintézet átutalja a pénzt.

    Én ettől a "vigyázz kész/pénz" nevű KH-s kampánytól is hányingert kapok.
    Szerintem is a kp a legtisztább, legbiztonságosabb. De hát valakiknek az érdekük, hogy tudják, ismerjék, hogy te mit is csinálsz, hol és kivel. De ez egy másik történet. Sajnos ilyen világban élünk :(

    Az meg hogy Magyarország ebben (is) első lett, az jelent valamit. Egy olyan országban, ahol orrvérzésig szívatják az embereket, ott kell ezt is bevezetni, kell a rabszolga...

    [ Szerkesztve ]

  • razzorr

    őstag

    válasz adamssss #29 üzenetére

    Úgysem tudjuk egymást meggyőzni.
    De a lényeg, hogy ha egyszer összeomlik minden, és a sok PIN kód bemondja az unalmast és nem férsz hozzá a saját pénzedhez (ami egyébként már nem is lesz a sajátod), addig én kp-ért cserébe veszek ételt és biztonságot a családomnak, mert a kess akkor is örök érvényű lesz. Hiába nem lesz mögötte semmi.

    Ami meg az állami biztosítást, garanciát jelenti, az maga a vicc, csak gondolj bele amikor a magánnyugdíjpénztárakat lenullázták. Így fogják lenullázni a számlákat egyszer ha a Nagytesó úgy akarja.
    Részemről itt vége, mert bannolni fognak.

    (#30) Crafter32: nem csak a hűségpontjaidat nézik meg, hanem a szemetedet a tárolóban és azt is, hogy honnan van pénzed egy havi magazin előfizetésére.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák