Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arrow76

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kellene egy új teló, a régi döglődik (10 éves K750i ...nem röhög :) ).
    A Galaxy A3 (2017) lett volna a befutó, de:
    Arra vigyázni kellene jobban, mert kényesebb az üveg borítás, és drága. Továbbá nem cserélhető az akksi (mostmár gyakorlatilag semmiben), és - bár a vízállóság jó, de ha párát érzékel, akkor nem lehet tölteni... Leginkább így találtam rá a G5-re.
    NFC nélkül tudok élni (a tárcám mindig nálam van, iratok, bankkártya, kápé), iránytűt meg pótolja a GPS - gondolom. Viszont a kamera kérdéses! A galaxyban nincs semmilyen stabilizálás, és képminőségben elég hasonló, de hangban minden forrás szerint sokkal jobb (leszámítva a szélzajt). A G5-nél, ahány 'teszt' annyiféle eredmény! Egy kis válogatás:

    a mobilaréna tesztjén akadós kép, túlszűrt hang:
    [link]
    itt ugrál, rossz fókusz, szűrt 'csipogós' hang:
    [link]
    ez ugyanaz, csak a videós rész külön:
    [link]
    itt szinte tökéletesnek hat:
    [link]
    itt akadozik, jó fókusz, jobb hang:
    [link]
    itt majdnem egész jó minden, csak a hang szűrt:
    [link]
    [link]
    itt is csak kicsit akad, de nem írja, hogy a G5, vagy a G6 hangja?
    [link]

    Melyik az igaz? Sok mobilt a túlszűrt hang miatt vetettem el. Mintha egy csövön keresztül, vagy a vízalól szólnának, némi csipogással megspékelve... A fülemet nagyon zavarja.

    A másik kérdés szintén hangi. olaho80szerint nagyon halk, Gery1987 pedig azt írja: "Teljes mértékben meg vagyok elégedve a beszélgetési hangminőséggel, és a csengetési hangerővel. Nyíván függ attól, hogy mennyire dugod el és a környezettől", és "Egyébként rohadt hangos a beszéd közben".
    Nos, akkor meghallom a jelzéseit, vagy sem? Illetve tudok vele telefonálni a forgalmas utcán, vagy méginkább egy igen zajos fémforgácsoló üzemben? A mostani telóm nem hallom meg (rezgőre állíva veszem csak észre), és bár engem jól hallanak többnyire, én alig értem mit mondanak nekem.

    A forgácsoló műhelyről jut eszembe, milyen jó az antennája? Odabenn sok márkás cucc (iPhone, Samsung, Huawei) elvérzik, sokszor nincs térerejük. Lumiák, régi LG-k, butafonok (az enyém is) meg vígan elvannak. A Motorola milyen?

    A moto oldala szerint ([link]) Lunar Grey or Fine Gold színekben van in 'Rest of Europe', de az alzánál Oxford Blue-t is árulnak ([link]), akkor ez milyen verzió? Csak a színében különbözik a szürke / arany párostól? A leírásában (igaz az alzán minden színnél) NFC szerepel, meg 10W gyorstöltés, meg Gorilla Glass 3, stb. ami ugye mind nettó hülyeség.

    Bocs kicsit bőlére engedtem, de új vagyok (leszek) okostelós fronton, és aki használja már egy ideje, az többet tud róla, mint bármelyik tesztoldal...

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz Antosz #805 üzenetére

    Köszi! :R

    Ezzel a "Sokan panaszkodnak rá. De szerintem mert ők már a sorozatgyártott selejtezett olcsóbb, áraesett telókat vették." megjegyzéssel a végén, egy kicsit elbizonytalanítottál! Amint sejthető, most a fémiparban dolgozom, de voltam másban is. Egy a közös, hogy mindig is része volt a munkámnak valamiféle minőség-ellenőrzés, az utóbbi két helyen meg (15 éve) konkrétan MEO-s vagyok. Ez nálam amolyan 'született adottság', mondhatni genetikailag találom meg a hibákat. Akkor most, hogy vegyek egy jó G5-öst? :F :W Tudom, ha emellett döntök is, ezt nem tudom 8-10 évig használni. Manapság 2-3 évre gyártják max a cuccokat, de akkor is... :N
    Az érzékeim amúgy, a munkaalkalmassági szerint jók, a hallásom kifejezetten tökéletes. Ezért is zavar annyira a szűrt, tompa, susogós, csőszerű, csipogós, stb. hang. Ez leginkább a Xiaomi-k sajátja, de egy-két többszázezer forintos csúcsgéptől eltekintve, szinte mindegyik mobil küszködik valamelyik hibával. Pedig nem hiszem, hogy ezt nehéz lenne kiküszöbölni. A hangrögzítés, nem atomfizika. Nem kellene semmit szűrni, csak felvenni a valóságot. Max ha nagyon akarják, a statikus alapzajt (a kvázi csendet) lehetne tompítani, -kivonni a hanghullámból, amire huszonéve egy pentiumos géppel is képes voltam, aminek a teljesítménye ([link]) igencsak nevetséges, egy mai okostelefonéhoz képest! :DDD
    A képrögzítés más kérdés... A Nokia régebben csinálta, mert rájött: nagy érzékelő, jó minőségű optika (lencse), stabilizálás. Enélkül nem megy. Aztán ők is beálltak a sorba... :(((

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz Gery1987 #806 üzenetére

    Köszi! :R

    Sok koncerten voltam már életemben, és nagyon-nagyon ritkán találkoztam normális hangosítással - főleg kisebb fesztiválokon! Sajnos a legtöbb hangmérnök már halláskárosodott... :((( Volt, hogy a technikus mellé álltam beálláskor (menő zenekaroknál is), és annyira sz*rul hangolt, amennyire csak lehetett! :W Ezt csak azért írtam, mert egy erdei, természethangos felvétel például, sokkal részletesebb hangzású, mint egy zajos / torz koncert. A belvárosi / éttermi felvételek, meg életközelibbek (párbeszédek, az étkezés-, közlekedés zaja). Azért
    is linkeltem azokat amiket - ilyen felvételeken (apró zörejek, madárcsicsergés) buknak ki leginkább a hibák. :B

    A csengőhangot akkor meg tudom oldani szerkesztőprogival, csak elég hangosat, és figyelemfelkeltőt kell kreálnom a különböző értesítésekhez (hívás, üzenet, ébresztés...)!? Viszont el kell majd találnom a fájlformátumot, és megetetni a telóval valahogy, de gondolom ez alap. A rezgést meg írtam - most is úgy használom. ;)

    Az alza leírása nettó hülyeség, tudom. :C Fent Android 6.0, lent 7.0 szerepel, a paraméter táblázat szerint van benne iránytű is, és már írtam több kamu tulajdonságot is korábban! Ezek nem vetnek túl jó fényt az alza komolyságára. :( :W
    Amit nem értettem: A termék lokalizálásra került a következő országban: HU Vagyis akkor magyar nyelvű. Bár a többi alapján, lehet ez sem igaz?! :F
    Az oldal alján van ötféle, a kékből csak 2 giga RAM-os verzió van, a többiből mindkettő. Talán, a kék a legszebb, bár kérdés az is marad-e?! :F Mennyire ellenálló? Mert a szürke, ha lekopik a festék, és kifehéredik a műanyag / fém burkolat, akkor természetesebb marad - a kék 'viseltes' lesz. A régi telómról az évek alatt teljesen lekopott az ezüst fényezés, de hála az alatta levő szürkés műanyagnak, alig változott a kinézete (nem csillog annyira, ennyi :DDD ). A 2 giga meg nem baj, mert a 3 gigás állítólag jobban merül (egyesek szerint), plussz nekem a multimédián kívül, egy butafon is elég lenne - ahhoz meg nem kell sok RAM. :DDD

    Szóval az alza megbízhatósága kérdéses, ha megvenném. Viszont az árukereső szerint 40,000 alatt csak pár webshop van még (emag, turbado, mexperience, telefonkiraly, elitegsm, b-tel), és elég zavarosak azok is. A b-tel-nél például egyenesen "AMOLED kapacitív érintőkijelző"-t írnak :Y ami ugye szintén marhaság! Előfordul, hogy duplikáltan van ugyanaz a típus a listán (ki tudja miért?), a garancia meg vagy fel sincs tüntetve, vagy egy-, vagy max egy+egy év (kivéve a turbado, alza, emag)?! :F
    Ami elérhető a közelemben: mediamarkt, firstphone, ott 60,000,- az sok. Annyiért meglenne az A3-as is! Igaz ezeknél 24 hó, gyártói garancia van - és ez az amit leginkább nem értek! Régen az APC (áramvédelem) azt írta nekem: mindegy hol veszem a termékeiket, s milyen kondíciókkal, a garanciát ők állják, nem járhatok rosszul. Ma nem vagyok biztos benne (értsd: 24 hó gyári vs. 1+1 év bolti garancia)!

    Bocs! Megint hosszú voltam... :B

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz Gery1987 #815 üzenetére

    Köszi! :R

    A kopás akkor nem téma. (Félreértés ne essék, nem akarom hajigálni, de nem is bánnék vele hímes tojásként! A használati tárgyak értünk vannak, nem mi értük.)

    A telekomnál már nincs (én amúgy is bluemobileos vagyok), a euronics meg itt nem árulja vásárhelyen. Csak egy-két boltjukba van dunántúlon, és csak 12 hó garral árulják. Ha nem jut jobb-, vagy más az eszembe, akkor megkérem az ittenieket, hogy hozassák át. Bizonyára megteszik, de akkor már illik meg is venni, viszont így nem tudom kézbe venni, kipróbálni, stb. :(

    Az A5 nekem nagy. A legkomolyabb érvem az A3 mellett - az IP68 után - a kis méret. :) (A G5-nél meg a kivehető akksi. :R )
    Minél kisebb telót szeretnék, de iphone-t semmiképp! Könnyebb elrakni, -kezelni, a kisebb felület merevebb, kevésbbé hajlik, -törik... Sajnos ilyet már csak butafonban gyártanak, vagy esetleg olyan 'okostelót' aminek a képességei (főleg kamerában) jelzésértékűek - értsd, szinte használhatatlanok! :W

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz Antosz #816 üzenetére

    A 3D nyomtatós Zs. Antosz? :Y Majd lecsekkolom! :C

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz wiggen123 #817 üzenetére

    Igen, jók a galaxy-k, csak törnek, és drágák sajnos! :( Illetve nem akarok használt telót. Nem tudhatom, hogyan használták, mennyire amortizálták le (bármennyire is jól néz ki kívülről), nincs garancia többnyire semmire...
    Majdnem vettem egy S7-est százezerért a médiamarkt-ba - de rájöttem, hogy baromira félteném, és tizedét se használnám ki a képességeinek. Feleannyiért is kaphatok telót, jó multimédiás képességekkel (a hívás, SMS, ébresztés, stb. meg alap, mindegyikben). :F

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz Gery1987 #822 üzenetére

    Emlékeim szerint valahol, szimplán felajánlották, hogy áthozatják. Hiszen ez lenne az üzletlánc lényege! :K Más területeken (pl. patikákban) ez tök természetes.
    Amúgy, nem szeretek semmit 'látatlanba' venni. Akármit rendeltem eddig neten (főleg elektronikai cuccot), előbb elmentem, és megnéztem, kipróbáltam offline egy boltba (na erre tökéletes a mediamarkt). Azután ha minden klappolt, akkor jöhetett az online keresgélés, a legjobb ár / kondíciók után. Ezzel mindenki így van, nem?! ;)
    Viszont most olvastam, hogy megnyílt az első Mi store, így talán komoly(abb)an veszik ezt a világrészt is. Meg talán mintha fejlődtek is volna... Lehet a xiaomi is beszál a 'versenybe', mégiscsak? :F

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz 8th #825 üzenetére

    Amint Gery1987 ajánlotta, a euronics-nál 34,999,- a G5, de máshol is van 40 alatt. Az jobb, mint az E4 Plus, multimédiás téren egész biztos! :N
    Amúgy, a hardveraprón én is sokáig nézegettem a telókat, de vásárlásig nem jutottam el. Nem mertem, mert a 'használt' cuccokkal mindig ráfaragtam! Pedig a Nokia 1020 / 930 páros - amiket kerestem - talán még ma is verhetetlen kamera terén, de na.... Kifutott modellek, és nincs igazi utódjuk! Bár 930-ast láttam a turbado-n újat is 40-ér, de giccses az arany verzió, és a windows rendszerre régóta nincs semmi támogatás! :(((

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

Új hozzászólás Aktív témák