Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arrow76

    csendes tag

    Sziasztok!
    Kellene egy új teló, a régi döglődik (10 éves K750i ...nem röhög :) ).
    A Galaxy A3 (2017) lett volna a befutó, de:
    Arra vigyázni kellene jobban, mert kényesebb az üveg borítás, és drága. Továbbá nem cserélhető az akksi (mostmár gyakorlatilag semmiben), és - bár a vízállóság jó, de ha párát érzékel, akkor nem lehet tölteni... Leginkább így találtam rá a G5-re.
    NFC nélkül tudok élni (a tárcám mindig nálam van, iratok, bankkártya, kápé), iránytűt meg pótolja a GPS - gondolom. Viszont a kamera kérdéses! A galaxyban nincs semmilyen stabilizálás, és képminőségben elég hasonló, de hangban minden forrás szerint sokkal jobb (leszámítva a szélzajt). A G5-nél, ahány 'teszt' annyiféle eredmény! Egy kis válogatás:

    a mobilaréna tesztjén akadós kép, túlszűrt hang:
    [link]
    itt ugrál, rossz fókusz, szűrt 'csipogós' hang:
    [link]
    ez ugyanaz, csak a videós rész külön:
    [link]
    itt szinte tökéletesnek hat:
    [link]
    itt akadozik, jó fókusz, jobb hang:
    [link]
    itt majdnem egész jó minden, csak a hang szűrt:
    [link]
    [link]
    itt is csak kicsit akad, de nem írja, hogy a G5, vagy a G6 hangja?
    [link]

    Melyik az igaz? Sok mobilt a túlszűrt hang miatt vetettem el. Mintha egy csövön keresztül, vagy a vízalól szólnának, némi csipogással megspékelve... A fülemet nagyon zavarja.

    A másik kérdés szintén hangi. olaho80szerint nagyon halk, Gery1987 pedig azt írja: "Teljes mértékben meg vagyok elégedve a beszélgetési hangminőséggel, és a csengetési hangerővel. Nyíván függ attól, hogy mennyire dugod el és a környezettől", és "Egyébként rohadt hangos a beszéd közben".
    Nos, akkor meghallom a jelzéseit, vagy sem? Illetve tudok vele telefonálni a forgalmas utcán, vagy méginkább egy igen zajos fémforgácsoló üzemben? A mostani telóm nem hallom meg (rezgőre állíva veszem csak észre), és bár engem jól hallanak többnyire, én alig értem mit mondanak nekem.

    A forgácsoló műhelyről jut eszembe, milyen jó az antennája? Odabenn sok márkás cucc (iPhone, Samsung, Huawei) elvérzik, sokszor nincs térerejük. Lumiák, régi LG-k, butafonok (az enyém is) meg vígan elvannak. A Motorola milyen?

    A moto oldala szerint ([link]) Lunar Grey or Fine Gold színekben van in 'Rest of Europe', de az alzánál Oxford Blue-t is árulnak ([link]), akkor ez milyen verzió? Csak a színében különbözik a szürke / arany párostól? A leírásában (igaz az alzán minden színnél) NFC szerepel, meg 10W gyorstöltés, meg Gorilla Glass 3, stb. ami ugye mind nettó hülyeség.

    Bocs kicsit bőlére engedtem, de új vagyok (leszek) okostelós fronton, és aki használja már egy ideje, az többet tud róla, mint bármelyik tesztoldal...

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

Új hozzászólás Aktív témák