Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Kékes525 #103 üzenetére

    Ja, csak ez nem éppen most jellemző tömegesen, hanem majd valamikor a jövőben. Viszont addig meg kb. felesleges előre vizionálni és arra hivatkozni, ami még meg sem történt akkora mértékben és ki sem váltotta teljesen a desktop vonalat... Meg aztán gondolom te sem csak mobileszközöket használsz, hanem van desktop PC, laptop is a környezetedben melóban és otthon egyaránt, illetve a saját tulajdonodban. Meg ha pl. komolyabb hardveres erőforrások, normális kapacitású háttértár stb., akkor azt jelenleg nem feltétlen pl. egy okostelefon, tablet fogja nyújtani számodra. Ha szoktál pl. torrentezni, akkor gondolom nem ilyenekre.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz Kékes525 #103 üzenetére

    "Addigra sebességben is utol fogja érni azt."

    Ez annak fényében, hogy egy jó pár évig 7nm-en maradunk, kissé talán meredek állítás. Ráadásul abból az elképesztően naiv elképzelésből indul ki, hogy az emberek hirtelen hajlandóak lesznek a hardverre költött pénzt szoftverre költeni havi/éves szinten.

  • SP4C3

    veterán

    válasz Kékes525 #103 üzenetére

    "Amúgy is a nagy rendszerigényű programok felhőkben fognak futni." - Isten őrizz ettől a marhaságtól!!

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Kékes525 #103 üzenetére

    Tartalom fogyasztásra lehet, hogy háttérbe szorul a desktop, sőt,, már ki lehet mondani, hogy megtörtént.
    De tartalom előállítására, munkara.???
    Már azzal megszenvedték, amíg ezt a posztot mobilon megírom.
    Egyszerűen rengeteg olyan dolog van, amire egy desktop alkalmazás jobb.
    Van persze, amit lehet felhőben futtatni, de nem mindent.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Kékes525 #124 üzenetére

    "Egyszerűen rengeteg olyan dolog van, amire egy desktop alkalmazás jobb."
    Igaz, most, de a jövőben is?

    Szerintem még nagyon sokáig.
    Csak azt próbáld ki, hogy használsz egy "rendes" adatbeviteli alkalmazást, vagy helyette ugyanannak a webes felületét, vagy azt az alkalmazás egy távoli asztal kapcsolaton bejelentkezve. Még perverzebbek távoli asztalra belépve böngészőben :D
    Szar az, amikor minden egyes egérmozdulat után fél-egy másodpercet kell várni, míg a böngésző, vagy a távoli asztal a szerverrel kommunikál, frissíti az oldalt, újratölti, satöbbi.
    A munkaidőd jelentős része nem az adatbevitelre, hanem a szerverkommunikációra való várakozással telik el.

    Nem tudom, valahogy félrecsúszott valamikor ez a dolog. Régebben vérre menő viták voltak abból, hogy melyik fordító készít optimálisabb, gyorsabban futó kódot, most meg mi a trend? Javascript. A böngésző letölt 4-5 megányi scriptet (ha szerencséd van, cache-ben volt), ezt megpróbálja feldolgozni, minden egyes alkalommal, ahányszor arra az oldalra tévedek. És teszi mindezt úgy, hogy esetleg a háttérben egy ASP.Net szerver van, ami C# kódot futtat, ami megintcsak egy féligmeddig interpretált kód, amit futásidőben fordít és értelmez.
    Perverzebbek ugyanezt megcsinálják telefonon is, már oda is JS-ben írnak alkalmazást, tehát egy ARM procin, Linux fölött futó android keretrendszerre Java-ban megírt JS értelmező jeleníti meg a tartalmat.
    Egy desktop alkalmazás, ha rendes programnyelven van megírva, ilyet sose csinál, és a szerverekkel való kommunikáció is sokkal optimálisabb. Az a része viszont igaz, hogy nagyvállalati környezetben nehezebb üzemeltetni egy többszáz gépre telepítendő céges alkalmazást, amit időnként frissíteni kell.

  • PuMbA

    titán

    válasz Kékes525 #181 üzenetére

    Persze, hogy az :) Amikor NTFS fájlrendszer kezelési hibákat és hasonló finom dolgokat javítanak... ha valaki belenézett már a javítási listába, akkor láthatja, hogy nem a beépített Számológép alkalmazást és hasonló fontosságú dolgokat javítanak. Én használtam Vistát, Vista SP1-et, 7-et, 8-at, 8.1-et és most 10-et. Egy frissítés sem rontotta el a gépem és otthon a szüleim gépét sem, amin be van kapcsolva az automatikus frissítés. Munkahelyemen is tök szépen üzemelnek az automatikus frissítésre belőtt Windows 10-es gépek. Ha valami mégis probléma lenne, 10 perc és újrahúzod image-ből a rendszert.

    [ Szerkesztve ]

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Kékes525 #184 üzenetére

    :D Van már jobb is. Csak a WD-40 és a szigetelőszalag!

  • leviske

    veterán

    válasz Kékes525 #124 üzenetére

    Ha arra gondolsz, hogy itt nyomjunk egy féket a rendszerkövetelményeknek, csak annak érdekében, hogy a mostani hardverek szintjét egyszer a mobil chipek is beérjék, akkor jogos az állítás. Más esetben egy durva gyártástechnológiai forradalom kellene ahhoz, hogy a mobiloknak akár csak esélyük legyen a PC hardverekkel szemben. Márpedig jelenleg ott tartunk, hogy optimista várakozások szerint is a jelenlegi csúcs gyártástechnológia finomhangolása fog zajlani még úgy 5 évig és ebbe nincs belekalkulálva, hogy a 3nm-es csíkszélességgel gondok adódnának.

    A cloud önmagában már egy érdekesebb téma hosszú távon, de az én álláspontom az, hogy nem minden területen használható. Egyfelől nem minden területen nyújt általánosan jobb alternatívát, mint a privát gépek. Másfelől, ahova rohadtul jó, oda sokszor adatvédelmi okokból nagyobb multik be sem tehetik a lábukat. Ilyen terület pl az egészségügy, ami hosszú távon biztos, hogy teljesen cloud computing irányba fog elmozdulni. Azt viszont már nehéz elhinni, hogy ez felelős, állami egészségüggyel rendelkező országokban AWS, Azure, vagy egyéb külsős cég által nyújtott szolgáltatásokon valósulna meg.

    Röviden a cloud kapcsán a tényleg hosszútávú jövőt én a privát cloudban látom, amit vállalati szektorban most sem nehéz elképzelni, de otthoni pro felhasználóknak is mutatott belőle ízelítőt a Valve.

    A fejlődő országok nyilván fel fogja falni ez a pár nagy hal. Az átlag felhasználók számára is, akik nem (vagy csak ritkán) futtatnak nagy teljesítményű szoftvereket, nyilván ott lesz olcsó alternatívának az Amazon, Microsoft, Google és gondolom idővel az Apple. Viszont ezek az emberek és országok már manapság sem költenek hatalmas összegeket a rendszereik fejlesztésére (vagy ha teszik is, nem a teljesítmény miatt).

    A legjobb analógia talán az lehet a cloud esetére, hogy a privát közlekedési eszközöket sem dobta el mindenki csak azért, mert megjelent a tömegközlekedés. Pedig tömegközlekedni is kényelmes, míg alig utazik valaki veled. :)

  • Kékes525

    félisten

    válasz Kékes525 #200 üzenetére

    Ja és a mobil hatalmas előnye a PC-vel szemben a sokkal kisebb méret és a kábeltenger hiánya. A lakosság döntő többsége elég kicsi lakásban él, ahol ez nagyon jelentős helytakarékosságot jelent. A feleségek nagyon nem szeretik a kábeltengert, mit mondjak én sem. :D

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • zolee001

    őstag

    válasz Kékes525 #200 üzenetére

    "A nagyvállalatoknál saját felhők is lehetnek, ami a biztonságukat, biztonságérzetüket megnövelhetik. Úgyhogy szerintem a vállalatoknál is előbb utóbb a felhő lesz a megoldás."

    Nem kell ezt tulmisztifikálni,eddig is voltak "felhök" ami tulajdonképpen valaki más számitogépe/tárterülete pl mint egy email hosting ,freemail,gmail,stb

    A nagyvállalatok eddig is megtehették ,hogy Private cloudot épitsenek ki és most nem egy 2 lemezes nas-ra gondolok a sarokban mert azt bárki megtehette/megteheti
    A jogi megközelitése a dolognak megint más,pl usában van U.S. government only azure adatközkontok ami teljesen el vannak szeparálva a publikus azure-tól.
    Nincs ennek a kérdésnek pontos válasza ,hogy jó e a cloud avagy nem jó,egyéni preferenciák ,igények és anyagi források dönthetik el ebbe vagy a abba az irányba.
    Egy biztos,a felhasználó jár jol mert folyik az árverseny a cégek között és a szolgáltatások egyre bövülnek az árak pedig esnek

  • vicze

    félisten

    válasz Kékes525 #203 üzenetére

    Az a baj, hogy a "Felhő" egy olyan buzzword még így 10év után is, amire mindent rá lehet húzni. Interneten van? = Felhő...
    Az hogy vékony kliensen dolgoznak az emberek, 60éve normális volt, aztán elég erősek lettek a kliensek, hogy ne kelljen. Aztán 20éve megint elkezdődött a cégeknél a vékony kliensek felé tolódás és a virtualizáció, akkor is volt "felhő" csak nem annak hívták. Milliók dolgoznak vékonykliensen egy messzi messzi gépen és nem hívják privát felhőnek. :)
    Ezek nem új dolgok, csak újracsomagoltak és újramarketingelték, mert újra el kell adni.

  • vicze

    félisten

    válasz Kékes525 #205 üzenetére

    Nagyszerű definíció = minden felhő. :)

    A második résszel nem egésze értem. Én egy szerveres VDI környezetről beszélek(vagy remote app), nem arról hogy egy fix desktopra bármilyen formában tárolóról belépsz.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Kékes525 #207 üzenetére

    :F
    Nem értem ezt mit kell magyarázni, ilyen rendszereket üzemeltettem jó pár évig és nem most volt, hanem vagy 10éve...

  • DarkFater

    tag

    válasz Kékes525 #212 üzenetére

    Na a sok offfolás után térjünk vissza a főtémához: A windows 10 egy kalap szar.

    A MS csinált egy oprendszert ami a számtech analfabétáknak és a totál hülyéknek készült. Egy kicsit is értő félprofesszionális felhasználó számára a win10 egy a windiws Xp-hez képest is hülyébb, a win7-hez épest instabilabb, de legalább nehezebben kezelhető, erőszakos és bunkó módon kommunikáló téged leszaró szoftver.

    Most nem megyek bele a szokásos hitvitába az olyanokkal "Nincs igazad, mert én profi rendszergazda vagyok 1500 klienst felügyelek és semmi bajom a 10-el, című vitákba", mert nagyvállalati környezetben ahol SEMMI nincs az oprendszer + office +2 céges alkalmazáson kívül és a usereknek semmi joguk nincs és semmit nem csinálhatnak a gépen, mert ott tényleg nincs "baj".

    Én MOST CSAK AZ OLYAN PITI mindennapi faszságokról beszélek, hogy ha hajnal kettőkor mikor befejezem a melót kikapcsolás helyett csak olya opciók közül választhatok, hogy "frissítés és kikapcsolás" vagy "újraindítás és kikapcsolás" DE ÉN A FAF home user a körülményekre tekintettel MOST NEM NEM NEM NEM AKAROM az ismeretlen frissítést amiről ugye sosem tudjuk, hogy 1 perc lesz vagy 1 óra, hanem ALUDNI AKAROK ezért inkább elküldöm aludni a gépet, akkor reggel HATKOR ne arra ébredjek, hogy a gép 1 órával a lekapcsolás után magától visszakapcsolt és CSAKAZÉRTIS lefríssítette magát és már 3 órája bekapcsolva fut magában...... Nesze neked pl környezetvédelem.

    Igen tudom, hogy ezt is meg lehet hekkelni, kerülni, DE NEM AKAROK ÁLLANDÓAN HARCOLNI A SAJÁT DRÁGA PÉNZEN MEGVETT oprendszeremmel.

    Márpedig ilyen dolgok miatt naponta harcolok valamivel a win10 rendszerrel és akkor a dühítő szoftver hibákról ne beszéljünk.

    Mindeközben a notebookomon ahol a win10 rengeteg hibát produkált és mérgemben visszamentem rajta win7-re, ott KETTŐ ÉVE PROBLÉMA NÉLKÜL megy minden.

    Hát elmehetnek a sunyiba.

    A win10 power usereknek és professzionális fehasználóknak nem való..... ez van.

    Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

Új hozzászólás Aktív témák