Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #10949376 #9 üzenetére

    Ha már tesztelsz elvileg, akkor nézegesd a blogot, amit az új buildek kiadásakor írnak. A legutóbbiról itt találsz infót. Insideren egyáltalán nem kell csodálkozni, ha sűrűn vannak új buildek, mert ez a lényege.

    Alchemist: Nem konkrétan a fórumtársra mondom, de sok módja van. Buherálod a rendszert, letiltod a szolgáltatásokat és átnevezed a rendszermappákat (hogy ne frissíthessen), külső programmal akadályozod a működését, módosítod a rendszerfájlokat (erre jó egy témázó program is), tele van pakolva a rendszer takarító meg optimalizáló programokkal, amik külön-külön belenyúlkálnak, lecseréled a felajánlott drivert egy olyanra, ami nem kompatibilis, módosítod bizonyos kritikus rendszermappák tulajdonosát és a hozzáférési jogokat, stb.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #10949376 #18 üzenetére

    A kérdésedet nem értem.
    Az Insider arra való, hogy bármit tesztelj, amit az MS kitalál. Vannak dolgok, amik átmenetileg benne vannak, aztán kikerülnek. Vannak olyanok is, amik nincsenek szem előtt. Ha jelentkezel, akkor erre jelentkezel, nem a kiszámítható, 3 havi buildekre, mert ilyent sosem ígértek.

    tlac: Elhiszem, előfordul. Amiket felsoroltam, azokat mások elmondása alapján mondtam. Akik belenyúlkálnak a rendszerbe, azoknál jóval nagyobb eséllyel okoz gondot egy frissítés, mert az MS nem tesztelheti a buherált fájlokkal.

    vicze1: Pedig szerintem érthető. Az új kiadástól kezdve nem fogja automatikusan letölteni a következő kiadásokat, csak akkor, ha a jelenleg használt verzió támogatása megszűnik. Ez kb. másfél évet jelent.
    Ezentúl Home-on is ki lehet kapcsolni átmenetileg az összes frissítést, 5x7 napra.
    Mivel az aktív időszak beállításaihoz általában nem nyúltak a felhasználók, mégis panaszkodtak a frissítések idejére (<- telemetria), így a rendszer az aktivitásod alapján állítja majd be. Ha valami fontosat csinálsz, akkor sem fog frissíteni.

    Alchemist: Ja, aztán sokszor kiderül, hogy semmi köze a frissítéseknek a problémához, csak ha valami nem jó, akkor ez az első gyanúsított. Még két héttel utána is.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz vicze #25 üzenetére

    Azt a brutális baromságot egyenesen az MS jelentette be. Alapértelmezetten elnapolt frissítést nem írtam, nem tudom ezt honnan szedted.

    Itt van angolul, ki is emelem neked, nézd csak:

    "In previous Windows 10 feature update rollouts, the update installation was automatically initiated on a device [...] Beginning with the Windows 10 May 2019 Update, users will be more in control of initiating the feature OS update. We will provide notification that an update is available and recommended based on our data, but it will be largely up to the user to initiate when the update occurs. When Windows 10 devices are at, or will soon reach, end of service, Windows update will continue to automatically initiate a feature update"

    "In fact, all customers will now have the ability to explicitly choose if they want to update their device when they “check for updates” or to pause updates for up to 35 days."

    "Extended ability to pause updates for both feature and monthly updates. This extension ability is for all editions of Windows 10, including Home."

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Alchemist #33 üzenetére

    Könnyen lehet. De az is lehet, hogy véletlen, vagy a programmal van gond, a driverrel, vagy egyszerűen csak akkor tűnt fel a dolog. Mindegyikre láttam már sok példát, ezért mondom, hogy a sok panasz nem mind az adott frissítés miatt van. Mármint nem konkrétan a frissítés hibás.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz vicze #35 üzenetére

    A Home-ot én tettem hozzá a magyarázathoz, mert nem tudtál semmiről, és fontos, a többi a cikkben is szerepel. Nem lesznek nyaggatva a felhasználók, mert ha frissülhetne a rendszer (mert nincs ismert kompatibilitási hiba), akkor megjelenik egy üzenet, hogy mehetne. Késleltetni Home-on eddig nem lehetett semmit, a frissítések keresése gomb pedig mindent keresett, ezentúl csak minőségi frissítéseket fog.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz MeszesKPT #180 üzenetére

    Miért, te magad javítod a rendszerben a réseket és a hibákat? Vagy csak elfeded valamilyen programmal, amire így még jobban rá vagy utalva, meg abba a tévhitbe ringatod magad, hogy elég, ha óvatos vagy?

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Kékes525 #184 üzenetére

    :D Van már jobb is. Csak a WD-40 és a szigetelőszalag!

  • #54072192

    törölt tag

    válasz DarkFater #220 üzenetére

    Neked semmire sincs időd. Sem beállítani, sem olvasni, sem átnevezni, sem hibernálni.

    "NEM! Nem akarok nézegetni, utánajárni, ellenőrizgetni, nem akarok erre időt fordítani."

    De azért elvárod, hogy a rendszer ne állítson be semmit magától, mikor még arra sem vagy hajlandó, hogy egyszer is benézz az egyszerűsített beállításokba. Pont a hozzád hasonlók miatt automatizált minden, akik néha elfelejtették frissíteni hónapokig a rendszerüket, vagy olvasták, hogy Izé67 az interneten valamilyen hibát tapasztalt a frissítés után, úgyhogy jól ki kell hagyni.

    "A poweruser az szakmabeli vagy nagyon hozzáértő."
    Meg aki kijelenti magáról, hogy ő igenis ért mindenhez, mert elolvasott jó sok reddit posztot meg cikket, szeret belenyúlkálni mindenbe, mert az XP is úgy működött, úgyhogy a 10 is úgy működjön, meg ő a rencergazda, úgyhogy saját tulajdonba veszi a rendszermeghajtót is, kikapcsolt védelem meg UAC mellett, mert vigyáz, hiszen ért hozzá.

    Egyébként biztosan különböző Win10-et használunk, mert nekem valahogy nem indítja újra magát kérés nélkül, nem állítja át az alapértelmezett programokat, engedi átállítani a beállításokat, nem telepít kérés nélkül drivert, stb.

    Semmihez sem kell fórumokat olvasnod, minden ott van a rendszerben magyarul.

    Ha soknak találod a havi egy összegző frissítést, amiért újra kell indítani, akkor hibernáld a gépet. Nem fogja felébreszteni éjjel, hogy telepítse. Bekapcsolás után mindened ott van.

    "ha magyar windows10 azt írja ki, hogy "HD Audio 2nd output" akkor apának a fülese szól"

    Azt tudtad, hogy át lehet nevezni?

    Egyébként felesleges ilyen hosszú posztot írnod, mert az a lényeg, hogy nálad semmit sem lehet átállítani, de amúgy sem érdekel, mert nincs időd.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #54072192 #222 üzenetére

    De hogy segítsek is:

    Ha a régi drivered jó volt, az új meg nem: Illesztőprogramhoz kiadott frissítések újratelepítésének ideiglenes megakadályozása a Windows 10-ben

    Ha egy új frissítés okoz gondot: How to temporarily prevent a Windows Update from reinstalling in Windows 10 (ez konkrétan amúgy ott van a Gépházban is)

    Ha már telepíteni akarja a frissítést, akkor hibernáld. Vagy jelenítsd meg újra a gombját az energiagazdálkodásnál, vagy altasd, majd szüntesd meg a tápellátást. A hibrid alvás miatt az altatás egyben hibernálás.

    A hangkimenet nevét a tulajdonságainál tudod átírni.

    Az eltérő hangkimenet használatára van a Win+G gomb megnyomása után előjövő játéksáv. A VLC-t is be lehet állítani játéknak. Utána ki tudod választani, hogy mit használjon. De az is jó, ha elindítod a programod a hangszórókkal, majd utána átállítod a tálcán a fülhallgatóra. Az a programodat nem fogja érinteni, az utána megnyitott programok már a fülhallgatón szólnak. (a drivered és a programod megkerülésére)

    Az alapértelemezett programokat akkor állítja vissza, ha szerinte sérül a registry, mert például belenyúlt valamilyen program. Ugyanez az oka annak, ha az automatikusan induló programok között megjelenik egy "program" nevű valami.

    A frissítéseket a Gépházban halaszthatod el a kiadásodtól függően. Home-on jelenleg nem lehet kikapcsolni, Pro-n 35 napra mindent, 365 napra az új kiadást lehet halasztani. 1903-tól Home-on 5x7 napra lehet minden frissítést kikapcsolni.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Szirtimorc #225 üzenetére

    A rendszer telepítése után a legtöbb dologgal csak egyszer kell foglalkozni. Egyszer kell neki megmondani, hogy mit akarsz. A többi már arra az esetre vonatkozik, ha valami mégsem működik jól. Előfordul, mint minden rendszerrel, ami frissítéseket kap.

    A frissítések a háttérben történnek, neked csak annyit mond a rendszer, hogy lehet telepíteni. Erre feldob egy csomó ablakot az aktív időszakon kívül, amivel elhalaszthatod. Ilyesmit. Ha tudod, hogy az elkövetkező időszakban nem engedheted meg magadnak, hogy újraindítsd a gépet, akkor ki is kapcsolhatod a frissítést átmenetileg.

    A driveres meg játéksávos mizéria csak azért kell, ha gond van. Nem lesz, hanem lehet. Rendszerint azért adja ki a gyártó az új drivert, mert az javít valamit a teljesítményen vagy a biztonságon. 800 millió gépen megy Win10, annyira sok konfigurációval, hogy lehetetlen 100%-ra megmondani, hogy a gyártói driver nem fog-e gondot okozni. Ha igen, akkor ott a megoldás.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #234 üzenetére

    Az nem szemét, hanem az előző Windows, amire szükség esetén vissza tudsz állni. Sokáig tart törölni, ez tény.

  • #54072192

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #237 üzenetére

    Nemtom, nekem nem szokott az lassú lenni. :) Upgrade után amit takarítgat, az sokáig tart mindig, SSD-n is. Amúgy nem annyira egyszerű a frissítések utáni takarítás, mert több szolgáltatásnak kellhetnek, meg visszavonhatóak, meg nem egészen teljes méretű csomagokat tárol el a rendszer, stb. Ez már olyan dolog, ami nem érdekel. :D

  • #54072192

    törölt tag

    válasz DarkFater #242 üzenetére

    Értem amit mondasz, csak néhány dologra:

    A Win10 olyan, hogy nem kell évente újratelepíteni. Karbantartja magát, mindig frissül, a build upgrade pedig gyakorlatilag egy új rendszer telepítése a régi beállításaival.
    Folyamatosan fejlesztik a rendszert, nincs már olyan, mint anno a Win7-nél, hogy van egy RTM, meg van később egy frissítésekkel teli gyűjtemény SP1 néven. Azóta megváltozott a fejlesztés és a frissítések módja is. Vannak funkciók, amik a rendszer részei, de nem tökéletesek, ezeket folyamatosan javítják, és fontos, hogy a felhasználók döntő többsége megkapja ezeket. Így lehet elkerülni, hogy valakinek olyan problémája legyen, ami már javítva van. A korábbi rendszerekkel bebizonyították már, hogy ha kikapcsolható a frissítés, akkor rengetegen egyáltalán nem frissítenek, részben köszönhetően a fórumos hülyeségek terjedésének.
    Ez téged zavar, megértem, de akkor is oka van.

    A drivereket azért frissíti, mert a gyártó elérhetővé tette az MS számára az elvileg jó alaposan tesztelt verziót, ami WU-n keresztül terjed. Ha nincs újabb verzió, akkor nem frissül. Ha frissített, de leszedted, a hibás verzió nem kerül vissza. Olyan is van, hogy nem a legfrissebb verziót telepíti. Nálam sem cseréli le magától egyiket sem. Nem tudom, hogy pontosan mi alapján dönti el, vagy mi okozza egyeseknél.

    "Ha elküldöd aludni, az nem segít. Felébreszti magát, mert inaktív órában vagy és nekiáll frissíteni."

    Ezért mondtam, hogy ha már telepítené a havi egy darab frissítést, akkor hibernáld. Ha nem akarod bekapcsolni a gombot hozzá, akkor altasd, és húzd ki a gépet. A hibrid alvás miatt hibernálta amúgy is. Nem fogja bekapcsolni frissíteni.

    "Hát ez a baj, hogy meg sem kérdezi, hogy akarok-e frissíteni, ő úgy dönt, hogy frissít és én meg a munkám le van sz**va. Ja és sokszor nem is szól."

    Ezt viszont nem hiszem el. A rendszer mindig szól, többször is. Egyszer kipróbáltam, hogy nagyon sokáig halogattam a telepítését egy frissítésnek, és majdnem 2 hét után sem erőltette, csak jelezte, hogy a biztonság meg a minden érdekében indítsam már újra. Ennyi.
    Először jelez egy értesítéssel, hogy aktív időszakon kívül telepít. Aztán jelez, hogy lassan telepíteni fogja, de ha nem jó, akkor halaszd el, vagy adj meg új időpontot. Aztán jelez, hogy most frissíteni fog, de ha nem jó, akkor még megállíthatod. És így tovább.
    Egyébként előfordulhat, hogy egy program indítja el a frissítést. Az Origin telepítője például ilyen, ha függőben van egy frissítés, a telepítő kérdés nélkül újraindítja a gépet. De lehet, hogy már javították.

    Frissíthet rosszkor, de ott is volt előre értesítés, amit a gazdája figyelmen kívül hagyott. Erre vannak még plusz beállítások, amikre érdemes ránézni. Mivel rengetegen hozzá sem nyúltak az aktív időszak beállításaihoz, ezért a 1903 magától állítgatja majd az időpontot (ha akarod), attól függően, hogy hogyan használod a gépet.

Új hozzászólás Aktív témák