Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltiz

    aktív tag

    válasz #16820480 #93 üzenetére

    "- minek az a csúcs SoC? "

    Természetesen nem "kell" a csúcs SoC, de itt arról ment a diskurzus, hogy mások ezen az áron bizony kínálnak csúcs SoC-os készülékeket is. És azokhoz képest kicsit túl sok a lemondás a pixelben (lásd amiket felsoroltam).

    - igen, a zoom (ami amúgy lol, mert kb 45-50mm-nek felel meg kisfilmes rendszeren, amit ugye normál látószögnek hívnak hivatalosan, de telefonokban valamiért ez lett a zoom/telefotó)

    Azért hívják zoomnak, mert a default nagylátóhoz képest zoom. Egyébként kisfilmes rendszerben a normál az inkább a 35mm, vagy mondjuk inkább, hogy a nomrál az egy tartomány kb 30-50-ig.

    "az jó lenne, de amúgy a Pixel digitális zoomja is sokszor jobb tud lenni, mint sok másik telefon optikai megoldása (ugye Oneplus?)"

    Jó hát is nem azt várnám a pixeltől, hogy egy használhatatlan 2x-es zoom optikát rakjon a telefonba, hanem egy normális minőségűt. A hasonló árú S20FE-ben pl 73mm-es 3x zoom van f2 optikával, ami egész jó lehet portrézni (bár teszteket nem néztem). Nekem 52mm-es van most (iphone), ezt is nagyon sokat használom. De nem is ez a lényeg, csak a pixeltől nem azt vártam volna, hogy megint elhagynak egy látószöget egy másik kedvéért, hanem hogy végre hozzák a három kvázi standard látószöget és odab*sznak nekik a hdr+-szal :)

Új hozzászólás Aktív témák