Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vakablak93

    őstag

    válasz sub71 #7743 üzenetére

    Na egen, ez érdekes kérdés.

    Az első telefonom a Pixel 7 aminek a megjelenésekor mobilos körökön belül is jó kamerája van. Emiatt, meg a topik indulásakori hangulat és kamerahype miatt lettem rá nagyon kíváncsi.
    Laikus módon sokat vártam tőle. :B

    Nekem a mobil képernyőjén is azonnal leesik hogy mivel készült a kép, szigorúan Soc JPG vs Pixel Soc JPG-re gondolok.

    A Pixel eléggé alulszaturál szerintem, legalábbis ha az expozíció rendben van, viszont sokszor utánállítós.

    A színkezelése a mai ázsiai izékhez képest üdítően neutrális, már ha kinyomjuk a HDR-t.
    A többi a szokásos telefonos, de az nem is lepett meg.

    Összességében a Pixel jpg motorja szereintem elmegy ugyan, ázsiai telefonokhoz képest szerintem is jobb ugyan, de ahhoz képest amit point&shoot szituban, JPG-ben szeretnék gyenge.

    A Pixel 7 rawjait nem próbáltam még megmunkálni, így azt sajnos nem tudom hogy egy jó presettel nem táltosodna-e esetleg meg.

    Amiben viszont szerintem nagyon király, az a radír, na ez a funkció nagyon bejön. :K

    A Pixel 7 videós képességeivel is elég pozitív a tapasztalatom, szépen stabilizál. :)
    Színeiben ez is zavaróan uncsi, de ezt még ha nagyon ritkán is de használom azért. :))

    Nah, ennyi :D

    Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

Új hozzászólás Aktív témák